Gestameld liedboek Quotes

Rate this book
Clear rating
Gestameld liedboek: Moedergetijden Gestameld liedboek: Moedergetijden by Erwin Mortier
664 ratings, 4.14 average rating, 104 reviews
Gestameld liedboek Quotes Showing 1-3 of 3
“Elke dag herhaal ik het wonder, wat zeg ik, de triomf, van het moment waarop onze soort het schrift uitvond. Lezen en schrijven, we doen het op den duur zo gedachteloos. Altijd weer het vingervlugge mirakel van ons geheugen dat zich woord voor woord; lettergreep na lettergreep, de totaal willekeurige maar o zo zegenrijke band herinnert tussen een letter en een klank, en wat die verbintenis betekent. Telkens weer die schepping van zin uit een ontstellende ruis die zonder het oor van de ander zonder boodschap zou blijven… En dat mirakel , die dagdagelijkse ontploffing in betekenis, knettert en vonkt terug in de tijd, naar de havens van de Feniciërs, naar de koningen van Sumer, naar de glazuren tegels van de toren van Babel, verspreid in het zand.”
Erwin Mortier, Gestameld liedboek: Moedergetijden
“Wat hebben we, au fond, te betekenen, wat zijn we? Zaadpluizen die de intergalactische neusgaten Gods doen kriebelen. Ons bestaan doet hem hoogstens niezen - zijn enige talent voor poëzie. En verder, volgens Darwin en diens profeten: hoofdzakelijk uit koolstof opgetrokken creaturen, afstammend van een aap die op een blauwe maandag uit zijn boom is gedonderd.”
Erwin Mortier, Gestameld liedboek: Moedergetijden
“We lijken op pubers, toen we driftig rondhingen in de leemte tussen ons intiemste beeld en het beeld dat van ons verwacht werd.”
Erwin Mortier, Gestameld liedboek: Moedergetijden