Bilgi

Add friend
Sign in to Goodreads to learn more about Bilgi.

http://kutludanseramik.com
https://www.goodreads.com/bilgi

Kurtlarla Koşan K...
Rate this book
Clear rating

 
Team of Teams: Ne...
Rate this book
Clear rating

 
Factfulness: Ten ...
Rate this book
Clear rating

 
See all 9 books that Bilgi is reading…
Loading...
Marion Woodman
“To me, real love, the move from power to love, involves immense suffering. Any creative work comes from that level, where we share our sufferings, just the sheer suffering of being human. And that's where the real love is.”
Marion Woodman, Conscious Femininity: Interviews With Marion Woodman

Doğan Cüceloğlu
“Doğaya baktığın zmaan, kuşları dinlediğin zaman eğer bir şairin dinlemesiyle, gizemli bir kulakla dinlemezsen, 'kuş ötmüş' olur. Ve 'ağaçlar rüzgarda sallanıyor' olur. O kadar. Başka birşey göremezsin. Ama o gizemli kulakla dinlediğin andan itibaren de derin bir ilişki içerisinde olursun. [...] Kuşun her türlü özelliğini incelemiş bir bilim adamı, kuşu hiç de gizemli bir gözle göremeyebilir. Ama bu bilgiyi varoluşuyla özümseyerek, evrenin özüyle ilişkilendrerek sindirmişse, işte o zaman o bilgi gizemin temeli olur.”
Doğan Cüceloğlu, İnsanı Ararken Damdan Düşen Psikolog

Doris Lessing
“Onunla [kedimle] beraber olmak için oturuyorum, bu kendimi yavaşlatmam, telaş ve endişeleri defetmem anlamına geliyor. Bunu yapınca -onun da keyifli olması, bir yerinin ağrımaması veya huzursuz olmamaması gerek - ona erişmek isteğimin farkında olduğunu bana incelikle belli ediyor. Kediye erişmek, kedinin özüne, onun en iyi yönlerine insan ve kedi, bizi neler ayırıyorsa onları aşmaya çalışıyoruz.”
Doris Lessing

Haldun Taner
“Kaplumbağanın düşünmeye ihtiyacı var mıdır? Hiç sanmam. Bir şey düşünse bu kadar sevimli olamaz. Düşünmüyor kaplumbağa. Önyargısı, artyargısı yok. Kaplumbağa sebep-sonuç zinciri bilmez. Neden vardır? Neden yok olacaktır? Niye bağasına yapışık yaratılmıştır? Onu da bilmez. Var olduğu için vardır. Bağasıyla yaratıldığı için öyledir. Yürüdüğü için yürür. Durduğu için durur. Kendinden şüphesi yoktur. Aşağılık kompleksi ve bunun tersi sanılıp da aynı olan üstünlük kompleksi onun semtine uğramamıştır. Beni görüyorlar mı, hakkımda ne düşünüyorlar kaygısını da tamaz.”
Haldun Taner, Yalıda Sabah

Chris Cleave
“İf you cannot read the beautiful things that have happened in someone's life, why should you care about their sadness? That is why people do not like us refugees. It is because they only know the tragic parts of our life, so they think we are tragic people.”
Chris Cleave

27790 Dogs — 222 members — last activity Nov 11, 2021 10:25AM
This group is for members who have a dog or are interested in dogs.
year in books
Aslı E.
874 books | 147 friends

Melek
692 books | 111 friends

♡ F a n...
319 books | 4,765 friends

Josefin...
3,125 books | 335 friends

Baris O...
4,956 books | 797 friends

Ozlem
1,033 books | 61 friends

-Neslih...
661 books | 272 friends

Şayeste
183 books | 36 friends

More friends…Polls voted on by Bilgi

Lists liked by Bilgi