Fanatieke Nederlandse Lezers discussion

101 views
Archief 2023 > FNLC23 Zomeropdracht Reizen in de Tijd

Comments Showing 1-50 of 75 (75 new)    post a comment »
« previous 1

message 1: by Mlie (last edited Jun 21, 2023 09:08AM) (new)

Mlie | 5614 comments Zomeropdracht (50 punten + 10 als het lukt in de zomer, hierbij maakt het niet uit of je 2, 3, 4 of 5 boeken inlevert)

Let op! Je mag de opdracht echt maar één keer inleveren. Als je besluit in te leveren in de zomer met twee boeken en de bonus binnenhaalt, mag je niet later nog boeken toevoegen. Je moet dus goed bedenken wanneer je hem inlevert.

Het is zomer! Traditioneel de tijd van de zomervakantie en daarom een extra grote opdracht mét in totaal 60 punten om te verdienen. Tien punten voor elke week die de zomervakantie telt. Ook dit jaar gaan we reizen met de zomeropdracht, maar… deze keer niet door landen, maar door de tijd. Lees 2-5 boeken (hoe groot je de uitdaging maakt, kies je zelf) die elkaar opvolgen in de tijd.

Dit zijn de opties waar je uit kunt kiezen (ik neem even als voorbeeld vijf boeken, maar het werkt hetzelfde met twee). Je kan slechts één categorie kiezen en mag niet een boek eerst in een specifiek jaar laten afspelen en daarna in een kwart eeuw:
1. Je kan bijvoorbeeld gaan voor vijf boeken die spelen in vijf opeenvolgende jaren: 1940, 1941, 1942, 1943, 1944.
2. Je kan ook gaan voor vijf boeken die spelen in jaren per tiental: 1960-1970,1970-1980, 1980-1990,1990-2000, 2000-2010.
3. Per 'kwart eeuw' mag ook, vijf boeken uit opeenvolgend 1900-1925, 1925-1950, 1950-1975, 1975-2000, 2000-2025
4. Of ten slotte per eeuw: een boek dat zich in de 18e eeuw, de 19e eeuw, de 20e eeuw, de 21e eeuw, de 22e eeuw (ja :) je mag dus ook gaan voor tijden in de toekomst!)

De tijd die je inlevert moet expliciet vermeld zijn in de setting, beschrijving of de titel. De publicatiedatum is niet genoeg. Iemand uit 1970 kan immers net zo goed een verhaal over de Romeinse Tijd schrijven. Behalve een jaartal kan ook een gebeurtenis tellen die beschreven wordt in de beschrijving, die op een specifieke datum heeft plaatsgevonden (en dus met een link bewezen kan worden via bijvoorbeeld wikipedia).

Als je kiest voor jaren is dat misschien nog wel het meest ingewikkeld -> Bijvoorbeeld: als je een boek inlevert voor specifiek 1943 is de tweede wereldoorlog in de setting niet genoeg. Het jaartal moet ergens terug te vinden zijn in de beschrijving of er moet een gebeurtenis zijn die echt alleen in 1943 heeft plaatsgevonden. Een boek over WO2 kan immers net zo goed in 1944-1945 plaatsvinden. Wat wel goed zou zijn: “op 8 januari 1943 wordt het Stille Oceaan-eiland Guadalcanal eindelijk door de Amerikanen op de Japanners veroverd (wikipedia).” Als er iets over deze gebeurtenis in de beschrijving staat, in de titel of de setting, kan je bijvoorbeeld eventueel met aanvullend wikipedia bewijs, dit boek inleveren voor 1943.

Om verder te gaan in het voorbeeld in jaren: het is niet erg als het boek zich ook buiten 1943 afspeelt, als je maar kunt aantonen dat het ook voor een belangrijk gedeelte ook in 1943 speelt.

Als je gaat voor tien jaren tegelijk, bijvoorbeeld 1940-1950, is een boek uit alleen 1943 of de Tweede Wereld Oorlog wel genoeg. Hier gaat het niet om één specifiek jaar, maar het boek moet ergens in deze tien jaren plaatsvinden. Dat geldt ook voor eeuwen en kwart jaren.

Je levert deze opdracht in één keer in. Per boek dat je inlevert (minimaal 2, maximaal 5) in de rij krijg je 10 punten. Als het je lukt om de opdracht voor het einde van de zomer in te leveren, krijg je nog tien bonuspunten (einde zomer = 23 september)

Je inleverbericht ziet er als volgt uit:

1. Naam waaronder je meedoet aan de FNLC Challenge
-
2. Inleveren boeken:
A1 Titel eerste boek.
A2. Auteur
A3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert.
A4. Bewijs op de goodreads pagina.
A5. Eventueel aanvullend bewijs.
A6. Datum uitgelezen.
-
B1 Titel tweede boek.
B2. Auteur
B3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert.
B4. Bewijs op de goodreads pagina.
B5. Eventueel aanvullend bewijs.
B6. Datum uitgelezen.
-
C1 Titel derde boek boek.
C2. Auteur
C3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert.
C4. Bewijs op de goodreads pagina.
C5. Eventueel aanvullend bewijs.
C6. Datum uitgelezen.
-
D1 Titel vierde boek.
D2. Auteur
D3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert.
D4. Bewijs op de goodreads pagina.
D5. Eventueel aanvullend bewijs.
D6. Datum uitgelezen.
-
E1 Titel vijfde boek.
E2. Auteur
E3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert.
E4. Bewijs op de goodreads pagina.
E5. Eventueel aanvullend bewijs.
E6. Datum uitgelezen.
-
3. Aantal punten dat je hebt verdiend met deze opdracht.
4. Bonuspunten ja/nee
5. Totaal aantal punten.


message 2: by Jan (new)

Jan | 1899 comments Melanie, Ik heb de indruk dat je met 'kwartaal' niet een kwart jaar bedoelt, maar een kwart eeuw.

(Ik zou zeggen: 50 bonuspunten voor iemand die binnen de huidige zomer vijf boeken leest die zich in opvolgende kwartalen afspelen!)


message 3: by Joop (new)

Joop | 612 comments Leuke opdracht, maar twee vragen:
1. Even voor de zekerheid, tellen zoals gewoonlijk boeken gelezen voor 21 juni ook mee?
2. Moeten de boeken op tijdsvolgorde gelezen worden of mag het ook door elkaar?


message 4: by Rosanne (new)

Rosanne Jacobs-Veltkamp | 79 comments Wat een leuke, maar ook pittige opdracht! Dat wordt nog even goed puzzelen/zoeken. Ben nu al benieuwd wat iedereen straks gelezen heeft!


message 5: by Yvette (new)

Yvette Verwer | 831 comments Zeker leuke opdracht die wat zoeken en puzzelen vergt, maar daarmee ook weer een paar onverwachte boeken gaat geven...


message 6: by Mlie (new)

Mlie | 5614 comments Jan wrote: "Melanie, Ik heb de indruk dat je met 'kwartaal' niet een kwart jaar bedoelt, maar een kwart eeuw.

(Ik zou zeggen: 50 bonuspunten voor iemand die binnen de huidige zomer vijf boeken leest die zich ..."


Klopt Jan, foutje. Ik ga het even veranderen :)


message 7: by Mlie (new)

Mlie | 5614 comments Joop wrote: "Leuke opdracht, maar twee vragen:
1. Even voor de zekerheid, tellen zoals gewoonlijk boeken gelezen voor 21 juni ook mee?
2. Moeten de boeken op tijdsvolgorde gelezen worden of mag het ook door elk..."


Hi Joop,

- Ja, boeken voor 21 juni die je hebt gelezen tellen mee. Ze mogen niet eerder al ingeleverd zijn (zoals de zomeropdracht vorig jaar). Je kan zelf bedenken hoe lastig je hem voor jezelf maakt. Twee boeken in een hele zomer extra zijn te doen, vijf boeken is een stuk pittiger.
- De volgorde waarop je ze leest maakt niet uit. Als je ze met inleveren maar op de juiste volgorde zet :)


message 8: by Mlie (new)

Mlie | 5614 comments Ik bedacht zelf nog: er kan natuurlijk onduidelijkheid ontstaan met inleveren en de bonus (zie bovenaan bericht). Daar heb ik nu even uitleg bij gegeven en er is een 'datum uitgelezen' toegevoegd aan het bericht.

Succes allemaal :D ik ben ook heel benieuwd voor welke tijden jullie gaan!


message 9: by Hannie (new)

Hannie (hannieblokzijl) | 3211 comments Wat een leuke opdracht. Wel een lastige, maar dat maakt het wel echt een uitdaging. Ik weet nog niet of ik meedoe. Op moment lees ik met name waar ik zin aan heb en verschillende boeken voor het boekentoernooi. Maar wellicht dat ik met wat puzzelen toch wel iets kan inleveren.


message 10: by Joop (new)

Joop | 612 comments Melanie wrote: "Joop wrote: "Leuke opdracht, maar twee vragen:
1. Even voor de zekerheid, tellen zoals gewoonlijk boeken gelezen voor 21 juni ook mee?
2. Moeten de boeken op tijdsvolgorde gelezen worden of mag het..."


Melanie,

Bedankt. Keuze gemaakt en boeken gereserveerd bij de bieb.


message 11: by Mlie (new)

Mlie | 5614 comments Ben benieuwd Joop!

@Hannie zat bij mezelf ook al te kijken en kan eventueel zonder te puzzelen al boeken inleveren bij 1800-1900, 1900-2000, 2000-2100 en... xD 2500-2600. Klein gat.


message 12: by Manda (new)

Manda | 845 comments Heel leuk bedacht weer!!
Ik ga op zoek :)


message 13: by Marleen (new)

Marleen | 325 comments Wat een leuke opdracht! Ik heb nog wel een vraagje, als je het per 10 jaar doet, moet er dan precies 10 jaar tussen zitten? Dus bijvoorbeeld 1942, 1952, 1962 etc. Of mag het bijvoorbeeld ook 1942, 1956, 1964?


message 14: by Mlie (new)

Mlie | 5614 comments Per tien jaar is per tijdvak van tien jaar. Dus dan zou het eerste boek van 1940-1950 zijn, het tweede van 1950-1960 etc. Het maakt niet uit waar het zich precies binnen dat tijdvak van tien jaar afspeelt.


message 15: by Ellen , FNLC Mod (new)

Ellen   IJzerman (Prowisorio) (prowisorio) | 1942 comments Mod
Om teleurstelling, of verwarring te voorkomen: het streepje tussen 1940 en 1950 staat voor 'tot' en niet voor 'tot en met'.

Bedoel je met tijdvak een decennium (dus 1940 t/m 1949, 1950 t/m 1959, 1960 t/m 1969, etc.) of kun je je eigen tijdvakken van 10 jaar kiezen en bv. 1945 t/m 1954, 1955 t/m 1964, enz.

Ik ga ervan uit dat je decennia bedoelt, maar vraag het maar voor alle zekerheid en om te benadrukken dat 1950 niet bij het vierde decennium van de 20ste eeuw behoort 🙃


message 16: by Rebekka (new)

Rebekka | 633 comments Ik had een beetje gehoopt op zo veel mogelijk vlaggen van de junibonus halen als zomeropdracht haha, maar dit is ook heel leuk! Ik kom met gelezen boeken al een aardig eind, vooral voor kwart eeuwen, dus dat gaat vast goed komen :)
En ik had een vraag die aansluit bij de opmerking van Ellen, want ik ben een boek aan het lezen dat zich precies in het jaar 2000 afspeelt. Ik neem aan dat die dan voor 2000-2025 of 2000-2010 telt?


message 17: by Eswee42 (new)

Eswee42 | 350 comments Wat een leuke opdracht! Dankjewel weer hiervoor, ik ga meteen puzzelen. :-D


message 18: by Mlie (new)

Mlie | 5614 comments Yes, als je heel precies kijkt wordt dat dan 1930 tm 1939.Maar nogmaals: als een klein stuk zich in 1940 afspeelt is dat niet erg. Het gaat er om dat de hoofdmoot in dit tijdvak afspeelt


message 19: by Mlie (new)

Mlie | 5614 comments @Rebekka: ja!


message 20: by Eswee42 (last edited Jun 23, 2023 05:45AM) (new)

Eswee42 | 350 comments Ik ben eruit! Ik ga voor 1900-1949 of 1910-1959. Moet alleen nog een boek kiezen voor 1900-1909 of 1950-1959, maar de rest staat klaar.

1900-1909 nog kiezen
1910-1919 1918 The Pull of the Stars van Emma Donnaghue
1920-1929 1925 The Other Side of Midnight van Simone St James
1930-1939 1938 The Pale Criminal van Bernie Hunter (al gelezen)
1940-1949 1940 Winter in Madrid van C.J. Sansom (al gelezen)
1950-1959 1958 Code to Zero van Ken Follett


message 21: by Harmke (new)

Harmke | 226 comments Oh, was het maar vorig jaar. Toen heb ik de Cazalet-serie van Elizabeth Jane Howard uitgelezen. Die loopt mooi opeenvolgend in de tijd :) #Tip Heerlijke zomerboeken als je een beetje van die Engelse upperclass-gedoetjes houdt.


message 22: by Michelle (new)

Michelle | 1333 comments Ik hou van historische fictie, dus ik ga proberen boeken uit verschillende eeuwen te lezen!


message 23: by Joop (last edited Jun 23, 2023 01:04PM) (new)

Joop | 612 comments Mijn keuze is gevallen op boeken mbt volgende onderwerpen
1825-1850: Onafhankelijkheid België / Belgische Revolutie
1850-1875: Amerikaanse burgeroorlog
1875-1900: Einde van Billy the Kid
1900-1925: WO1
1925-1950: WO2


message 24: by Yvette (new)

Yvette Verwer | 831 comments Ik heb een groot deel van mijn keuze ook bepaald, ik ga in ieder geval de jaren 50, 60, 70 en 80 doen en dan ga ik daarna kijken aan welke kant ik de laatste lees, dus 40 of 90...


message 25: by Ellen , FNLC Mod (new)

Ellen   IJzerman (Prowisorio) (prowisorio) | 1942 comments Mod
Yvette wrote: "Ik heb een groot deel van mijn keuze ook bepaald, ik ga in ieder geval de jaren 50, 60, 70 en 80 doen en dan ga ik daarna kijken aan welke kant ik de laatste lees, dus 40 of 90..."

Hahahahahahaha, idem, maar dan met een kern van 70, 80, 90. Daar heb ik nl. al boeken voor gelezen. Ik ga eerst kiezen voor een boek uit de jaren 00 of jaren 60 en daarna zie ik wel weer. Heb plankjes gemaakt voor de diverse decennia en kies daaruit waar ik zin in heb op dat moment. En misschien ga ik ook nog wel voor de al gelezen boeken andere kiezen (want daar zitten ook nog boeken bij die ik erg graag wil lezen).


message 26: by Yvette (new)

Yvette Verwer | 831 comments Ellen wrote: "Yvette wrote: "Ik heb een groot deel van mijn keuze ook bepaald, ik ga in ieder geval de jaren 50, 60, 70 en 80 doen en dan ga ik daarna kijken aan welke kant ik de laatste lees, dus 40 of 90..."

..."


Leuk! Ik heb boeken ook (deels) uitgezocht met listopia daar heb je lijsten met Fiction set in the 19.. voor alle decenia...erg handig.


message 27: by Rebecca (new)

Rebecca | 362 comments Wat een leuke opdracht. Ik ben er ook uit

1700-1800: De onuitstaanbare erfgenaam
1800-1900: Belgravia
1900-2000: De Mitford-moorden
2000-2100: 2013
2100-2200: Duizelingwekkende hoogte


message 28: by Marloes (new)

Marloes D | 648 comments Mod
Leuk! Ik ga ook voor de eeuwen


message 29: by Hannie (new)

Hannie (hannieblokzijl) | 3211 comments Ik weet nog niet waarvoor ik ga. Er staat lang niet bij elk boek een jaartal, dus dat kan nog wel eens lastig worden. Al heb ik gisteren een boek uitgelezen waar wel een jaartal bijstaat. Dus ik denk dat ik dat boek als uitgangspunt ga nemen.


message 30: by Ellen , FNLC Mod (new)

Ellen   IJzerman (Prowisorio) (prowisorio) | 1942 comments Mod
Hannie wrote: "Ik weet nog niet waarvoor ik ga. Er staat lang niet bij elk boek een jaartal, dus dat kan nog wel eens lastig worden. ."

Vergeet niet dat je ook gebruik kunt maken van gebeurtenissen of andere kenmerken waaruit je een decennium of een jaar of een eeuw kunt afleiden. Het hoeft niet persé een jaartal te zijn, zolang je bewijs kunt aanleveren waaruit je het jaartal kan afleiden.


message 31: by Ellen , FNLC Mod (last edited Jun 27, 2023 03:24AM) (new)

Ellen   IJzerman (Prowisorio) (prowisorio) | 1942 comments Mod
En... maar dat is een vraag die je nog voor kunt leggen... er zijn lijsten op GR beschikbaar van boeken die zich afspelen in een bepaald decennium (bv), wellicht is dat ook voldoende bewijs?

Deze bv. https://www.goodreads.com/list/show/9... of deze: https://www.goodreads.com/shelf/show/...


message 32: by Hannie (new)

Hannie (hannieblokzijl) | 3211 comments Bedankt voor je reactie Ellen. Bij mijn huidige boek is er niets in de beschrijving waardoor je kan afleiden wanneer het speelt. Het boek is vorig jaar gepubliceerd, maar dat zegt niets. Bovendien is dit een vrij tijdloos verhaal. Het kan nu plaatsvinden, maar ook tien jaar geleden. Het enige waaruit je iets kan afleiden is dat men zowel mobiele telefoons als vaste telefoons heeft, maar dan nog heb je een vrij groot tijdvak.


message 33: by Ellen , FNLC Mod (new)

Ellen   IJzerman (Prowisorio) (prowisorio) | 1942 comments Mod
Ja, eens hoor, Hannie, lang niet elk boek speelt zich af in een duidelijk herkenbaar tijdvak of jaar. Maar het is behoorlijk frustererend als er op de eerste pagina staat: Parijs, 23 september 1971 en er op GoodReads niets te vinden is over wanneer de gebeurtenissen in het boek plaatsvinden ;)


message 34: by Hannie (new)

Hannie (hannieblokzijl) | 3211 comments Dat is wel heel frustrerend Ellen. Dat ze dat dan ook niet in de beschrijving hebben staan.


message 35: by Jan (new)

Jan | 1899 comments @Hannie
Je zou in de rubriek 'wijzigingsverzoeken' kunnen vragen om aanvulling van de beschrijving met een eigen tekstvoorstel over dit soort gegevens.


message 36: by Hannie (new)

Hannie (hannieblokzijl) | 3211 comments @Jan, Je kunt alleen gegevens laten wijzigen als je een betrouwbare bron hebt. Meestal staat op de website van de uitgeverij en de bibliotheek niet heel veel meer informatie dan op Goodreads. Andere bronnen dan die worden meestal niet geaccepteerd. Bovendien moet je dan wel heel duidelijk bewijs hebben dat het verhaal in een bepaald jaar speelt. Dat heb ik bij mijn huidige boek niet. Dat er mobiele telefoons worden gebruikt is een te ruim gegeven, want die zijn er al jaren.


message 37: by Jan (new)

Jan | 1899 comments @Hannie
Je hebt helemaal gelijk Hannie. Sorry dat ik je op het verkeerde been heb gezet. Ik heb me onvoldoende precies uitgedrukt, zodat je hebt kunnen denken dat ik het boek bedoelde dat je nu leest.
Ik heb mijn tip meer in z'n algemeenheid bedoeld, indien en voor zover setting-gegevens te ontlenen aan een openbare objectieve bron. Primair valt dan natuurlijk te denken aan tekst in het boek zelf.


message 38: by [deleted user] (new)

Het was even puzzelen, maar ik ben er ook uit. Ik ga voor decennia, dat was het makkelijkst combineren met mijn TBR:
1. 1910-1919: Een winter in Wenen
2. 1920 - 1929: The Second Life of Mirielle West
3. 1930 - 1939: De schaduwkoning
4. 1940- 1949: The Rose Code
5. 1950 - 1959: Het huis voor ongewenste meisjes


message 39: by Eswee42 (new)

Eswee42 | 350 comments Leuke lijstjes allemaal. Veel plezier iedereen!


message 40: by Chanel (last edited Jul 02, 2023 08:47AM) (new)

Chanel Ik ben ook even aan het puzzelen maar denk dat ik mijn lijstje ook heb! Het was nog best een uitdaging om boeken te vinden waar jaartallen in de tekst of bij de settings stonden maar het is gelukt. Ik ga het per eeuw doen! En gelijk op reis door de wereld van Cassandra Clare

1791 --> The Runaway Queen
1878 --> Clockwork Angel
1903 --> The Midnight Heir
2012 --> Queen of Air and Darkness
Of 2007--> City of Bones

Mocht ik de wereld toch zat zijn:
1991 --> Harry Potter and the Philosopher’s Stone
2024 --> Ready Player One

Gelijk nog een vraag, misschien lees ik erover heen maar als ik hierbij hou dan lever ik 4 boeken en krijg ik 40 punten +10 als in zomer is, toch? En als ik 5 boeken inlever wel 50?

Veel plezier iedereen!


message 41: by Eswee42 (new)

Eswee42 | 350 comments Okay, klaar!

Naam: Eswee42

Boek 1: tijdvak 1910-1919
The Pull of the Stars van Emma Donnaghue
Zie setting: Setting Ireland (, 1918), Dublin (Ireland)
Gelezen op: 1 juli 2023.

Boek 2: tijdvak 1920-1929
The Other Side of Midnight van Simone St James
Zie omschrijving: London, 1925.
Gelezen op: 25 juni 2023.

Boek 3: tijdvak 1930-1939
The Pale Criminal van Bernie Hunter
Zie omschrijving: In the sweltering summer heat wave of 1938...
Gelezen op: 15 mei 2023.

Boek 4: tijdvak 1940-1949
Winter in Madrid van C.J. Sansom
Zie omschrijving: 1940: The Spanish Civil War is over, and Madrid lies ruined...
Gelezen op: 17 januari 2023.

Boek 5: tijdvak 1950-1959
Code to Zero van Ken Follett
Zie omschrijving tweede alinea: The year is 1958, and America is about to launch its first satellite...
Gelezen op: 8 juli 2023.

Punten: 50 + 10 = 60 punten
Bonuspunten: ja


message 42: by Joop (new)

Joop | 612 comments Leuke opdracht . Weer even wat in de geschiedenis kunnen duiken.

1. Naam waaronder je meedoet aan de FNLC Challenge: Joop
-
2. Inleveren boeken:
A1 Titel eerste boek: 'Dan liever de lucht in' Jan van Speijk en de Belgische Opstand
A2. Auteur: Frits Rovers
A3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert: 1825-1850
A4. Bewijs op de goodreads pagina: ja, "Op 5 februari 1831 liet de marineofficier Jan van Speijk"
A5. Eventueel aanvullend bewijs: o.a. Dat de Belgische Opstand is de gewapende opstand in 1830 volgens Wikipedia
A6. Datum uitgelezen: 10/07
-
B1 Titel tweede boek: Gettysburg (De Jonge jaren van Blueberry)
B2. Auteur: François Corteggiani
B3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert: 1850-1875
B4. Bewijs op de goodreads pagina: ja, "Het verlies van de zuidelijke troepen in de slag om Gettysburg (1863) was bepalend voor de toekomst van de Verenigde Staten."
B5. Eventueel aanvullend bewijs: n.v.t.
B6. Datum uitgelezen: 05/07
-
C1 Titel derde boek boek: Billy the Kid - the Lincoln county war
C2. Auteur: Christophe Bec
C3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert: 1875-1900
C4. Bewijs op de goodreads pagina: ja, "Hiver 1878"
C5. Eventueel aanvullend bewijs: n.v.t.
C6. Datum uitgelezen: 01/07
-
D1 Titel vierde boek: Walburga
D2. Auteur : Yann
D3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert: 1900-1925
D4. Bewijs op de goodreads pagina: ja, "1918"
D5. Eventueel aanvullend bewijs: n.v.t.
D6. Datum uitgelezen: 02/07
-
E1 Titel vijfde boek: The Old Tiger
E2. Auteur: Gyula Pozsgay
E3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlever: 1925-1950
E4. Bewijs op de goodreads pagina: ja, "Un infime détail pendant la seconde guerre mondiale" WO2 dus.
E5. Eventueel aanvullend bewijs.: n.v.t.
E6. Datum uitgelezen: 02/07
-
3. Aantal punten dat je hebt verdiend met deze opdracht: 50
4. Bonuspunten ja (10)
5. Totaal aantal punten: 60


message 43: by ReaderofBooks (new)

ReaderofBooks 1. Naam waaronder je meedoet aan de FNLC Challenge
ReaderofBooks

2. Inleveren boeken:
A1 Titel eerste boek: The Mercies
A2. Auteur: Kiran Millwood Hargrave
A3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert: 17de eeuw
A4. Bewijs op de goodreads pagina: In de beschrijving staat "Finnmark, Norway, 1617"
A5. Eventueel aanvullend bewijs.
A6. Datum uitgelezen: 26/6
-
B1 Titel tweede boek: Revolutionary
B2. Auteur: Alex Myers
B3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert: 18e eeuw
B4. Bewijs op de goodreads pagina: "In 1782, during the final clashes of the Revolutionary War, one of our young nation’s most valiant and beloved soldiers was, secretly, a woman."
B5. Eventueel aanvullend bewijs.
B6. Datum uitgelezen: 5/07
-
C1 Titel derde boek boek: Shallow Waters
C2. Auteur: Anita Kopacz
C3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert: 19e eeuw
C4. Bewijs op de goodreads pagina: "Shallow Waters imagines Yemaya, an Orïsha —a deity in the religion of Africa’s Yoruba people—cast into mid-1800s America."
C5. Eventueel aanvullend bewijs.
C6. Datum uitgelezen: 04/05
-
D1 Titel vierde boek: Reisdoel: Menselijk Brein
D2. Auteur: Isaac Asimov
D3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert: 20ste eeuw
D4. Bewijs op de goodreads pagina: "Dit boek - even beroemd als de gelijknamige film - speelt zich af in 1995."
D5. Eventueel aanvullend bewijs.
D6. Datum uitgelezen: 05/04
-
E1 Titel vijfde boek: De winter voorbij
E2. Auteur: Isabel Allende
E3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert: 21ste eeuw
E4. Bewijs op de goodreads pagina: "New York, december 2015"
E5. Eventueel aanvullend bewijs.
E6. Datum uitgelezen: 09/01
-
3. Aantal punten dat je hebt verdiend met deze opdracht: 50
4. Bonuspunten ja/nee: ja
5. Totaal aantal punten: 60


message 44: by Monica (new)

Monica | 235 comments A1. Boek 1: East End Girls
A2. Auteur: Rena Mason
A3. Tijdvak: 1875-1900
A4. Bewijs tekst: …Seized by the vicious killings of Jack the Ripper, Victorian London's East End is on the brink of ruin…
A5. Aanvullend: De moorden waarmee Jack the Ripper in verband wordt gebracht vonden plaatst in de periode 1888-1891
A6. Gelezen: 18-06

B1. Boek 2: First World War Folk Tales
B2. Auteur: Helen Watts
B3. Tijdvak: 1900-1925
B4. Bewijs tekst: …First World War Folk Tales is a very special collection of legends and folk tales from the World War I era…
B5. Aanvullend: WOI vond plaats in de periode 1914-1918
B6. Gelezen: 25-06

C1. Boek 3: How We Disappeared
C2. Auteur: Jing-Jing Lee
C3. Tijdvak: 1925-1950
C4. Bewijs tekst: …Singapore, 1942…
C6. Gelezen: 06-07

D1. Boek 4: Six Years in the Hanoi Hilton: An Extraordinary Story of Courage and Survival in Vietnam
D2. Auteur: Amy Shively Hawk
D3. Tijdvak: 1950-1975
D4. Bewijs tekst: …In 1967, US Air Force fighter pilot James Shively was shot down over North Vietnam…
D6. Gelezen: 19-06

E1. Boek 5: News of a Kidnapping
E2. Auteur: Gabriel García Márquez
E3. Tijdvak: 1975-2000
E4. Bewijs tekst: …Gabriel García Márquez chronicles, with consummate skill, the period in late 1990 when Colombian security forces mounted a nationwide manhunt for Pablo Escobar…
E6. Gelezen: 21-06

Punten: 50 + 10 = 60 punten


message 45: by Rosanne (last edited Jul 13, 2023 04:59AM) (new)

Rosanne Jacobs-Veltkamp | 79 comments 1. Naam: Rosanne
-
2. Inleveren boeken:
A1 Het huis voor ongewenste meisjes
A2. Joanna Goodman
A3. 1950-1955
A4. https://www.goodreads.com/book/show/4...
A5. Quebec, 1950. Als Maggie op haar vijftiende zwanger raakt, dwingen haar ouders haar om het meisje ter adoptie af te staan. De rest van haar leven voelt Maggie het gemis.
A6. 13 juli '23
-
B1 De zeven echtgenoten van Evelyn Hugo
B2. Taylor Jenkins Reid
B3. 1955-1960
B4. https://www.goodreads.com/book/show/5...
B5. Verhaal gaat over de 7 huwelijken van Evelyn. Het eerst deel, huwelijk 1, begint in 1957.
B6. 2 juli '23
-
C1 Lessen in chemie
C2. Bonnie Garmus
C3.1960-1965
C4. https://www.goodreads.com/book/show/6...
C5. Hoofdstuk 1: 1961
C6. 26 April '23
-
D1 Daisy Jones & The Six
D2. Taylor Jenkins Reid
D3. 1965-1970
D4. https://www.goodreads.com/book/show/5...
D5. Verhaal hoofdstuk 1 begint met Daisy als groupie 1865-1972
D6. 6 juli '23
-
E1 Aan het einde van de wereldTitel vijfde boek.
E2. Kristin Hannah
E3. 1970-1975
E4. https://www.goodreads.com/book/show/5...
E5. Verhaal begint in 1974 als de familie verhuist naar Alaska.
E6. 11 juni '23
-
3. Aantal punten dat je hebt verdiend met deze opdracht.
4. Bonuspunten: ja
5. Totaal aantal punten: 60


message 46: by Suzan (new)

Suzan G. | 327 comments 1. Suzan G.

2. Inleveren boeken:
A1. Fatale erfenis
A2. Rachel Rhys
A3. 1940 - 1950
A4. Omschrijving boek: Londen 1948: Eve Forrester zit gevangen in een liefdeloos huwelijk, in een somber huis in een grijze buitenwijk.
A5. -
A6. 13-07-2023
-
B1. Het huis voor ongewenste meisjes
B2. Joanna Goodman
B3. 1950 - 1960
B4. Omschrijving boek: Met ‘Het huis voor ongewenste meisjes’ schetst Joanna Goodman een ingrijpend beeld van de misstanden in de Canadese weeshuizen van de jaren ’50 en ’60.
Quebec, 1950. Als Maggie op haar vijftiende zwanger raakt, dwingen haar ouders haar om het meisje ter adoptie af te staan. De rest van haar leven voelt Maggie het gemis.
B5. -
B6. 15-01-2023
-
C1. Janie Q
C2. Emma Brodie
C3. 1960 - 1970
C4. Omschrijving boek: 1969: Iedereen kijkt uit naar het jaarlijkse folkfestival en vooral naar het optreden van de beroemde zanger Jesse Reid.
C5. -
C6. 23-04-2023
-
D1. Het vonkenpaleis
D2. Nadia Hashimi
D3. 1970 - 1980
D4. Omschrijving boek: Het is 1978 en het leven is goed in Kabul, totdat er een coup wordt gepleegd door de communisten.
D5. -
D6. 01-07-2023
-
E1. New Kids on the Block's Hangin' Tough
E2. Rebecca Wallwork
E3. 1980 - 1990
E4. Omschrijving boek: Hangin' Tough , the second album by the New Kids on the Block, has sold more than seventeen million copies worldwide since it was released in 1988.
E5. -
E6. 14-04-2023
-
3. Aantal punten dat je hebt verdiend met deze opdracht: 50
4. Bonuspunten ja
5. Totaal aantal punten 60


message 47: by [deleted user] (new)

1. Erleyne

2. Inleveren boeken:
A1. Een winter in Wenen
A2. Petra Hartlieb
A3. 1910 - 1920
A4. Omschrijving boek: Wenen omstreeks 1910. Marie werkt als kindermeisje bij de welgestelde familie Schnitzler. Op een dag moet ze voor de heer des huizes een boek afhalen in de nabijgelegen boekhandel.
A5. -
A6. 15-07-2023
-
B1. The Second Life of Mirielle West
B2. Amanda Skenandore
B3. 1920 - 1930
B4. Omschrijving boek: 1927 Las Angeles Thirty two year old socialite Mirielle West is the wife of leading man actor Charlie West.
B5. -
B6. 15-07-2023
-
C1. De schaduwkoning
C2. Maaza Mengiste
C3. 1930 - 1940
C4. Omschrijving boek: Ethiopië, 1935. Tegen de achtergrond van de dreigende inval van Mussolini’s leger worstelt het weesmeisje Hirut met haar leven als bediende van legerofficier Kidane.
C5. -
C6. 12-07-2023
-
D1. The Rose Code
D2. Kate Quinn
D3. 1940 - 1950
D4. Omschrijving boek: 1940. As England prepares to fight the Nazis, three very different women answer the call to mysterious country estate Bletchley Park, where the best minds in Britain train to break German military codes.
D5. -
D6. 18-06-2023
-
E1. Het huis voor ongewenste meisjes
E2. Joanna Goodman
E3. 1950 - 1960
E4. Omschrijving boek: Quebec, 1950. Als Maggie op haar vijftiende zwanger raakt, dwingen haar ouders haar om het meisje ter adoptie af te staan. De rest van haar leven voelt Maggie het gemis.
E5. -
E6. 1-07-2023
-
3. Aantal punten dat je hebt verdiend met deze opdracht: 50
4. Bonuspunten ja
5. Totaal aantal punten 60


message 48: by Yvette (last edited Jul 17, 2023 12:18PM) (new)

Yvette Verwer | 831 comments Naam waaronder je meedoet aan de FNLC Challenge
- Yvette Verwer


A1 Titel eerste boek. Uitgesloten
A2. Auteur Elfriede Jelinek
A3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert. jaren 50
A4. Bewijs op de goodreads pagina.
Aan de hand van een authentieke gebeurtenis geeft Elfriede Jelinek een wrang beeld van de beklemmende jaren vijftig in Oostenrijk:
A5. Eventueel aanvullend bewijs.
A6. Datum uitgelezen. 17/07/23
-
B1 Titel tweede boek. Room Full of Mirrors: A Biography of Jimi Hendrix
B2. Auteur Charles R. Cross
B3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert. jaren 60
B4. Bewijs op de goodreads pagina. Charles R. Cross vividly recounts the life of Hendrix, from his difficult childhood and adolescence in Seattle through his incredible rise to celebrity in London's swinging sixties (Jimi´s hele cariarre was in de jaren 60)
B5. Eventueel aanvullend bewijs. van Bol:
The Sixties still exert a massive pull over pop culture and this is genuinely a book for anyone interested.
B6. Datum uitgelezen. 30-06-23
-
C1 Titel derde boek boek. The Girls Club
C2. Auteur Sally Bellerose
C3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert. jaren 70
C4. Bewijs op de goodreads pagina. The Girls Club is the coming-of-age story of a young, white, working-class woman. Set in the 1970s,
C5. Eventueel aanvullend bewijs.
C6. Datum uitgelezen. 02-07-23
-
D1 Titel vierde boek. The Marriage Plot
D2. Auteur Jeffrey Eugenides
D3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert. jaren 80
D4. Bewijs op de goodreads pagina. It's the early 1980s - the country is in a deep recession, and life after college is harder than ever. In the cafés on College Hill, the wised-up kids are inhaling Derrida and listening to the Talking Heads.
D5. Eventueel aanvullend bewijs.
D6. Datum uitgelezen. 16-07-23
-
E1 Titel vijfde boek. Rebel Girls
E2. Auteur Elizabeth Keenan
E3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert. jaren 90
E4. Bewijs op de goodreads pagina. “Echoing the punk-rock feminist movement of the early ’90s, debut author Keenan creates a timely narrative that will challenge teens to reflect on their personal values and engage in respectful discourse.
+
Setting
Baton Rouge, Louisiana (United States, 1992)
E5. Eventueel aanvullend bewijs.
E6. Datum uitgelezen. 02-07-23
-
3. Aantal punten dat je hebt verdiend met deze opdracht. 50
4. Bonuspunten ja
5. Totaal aantal punten. 60


message 49: by Ellen , FNLC Mod (last edited Jul 28, 2023 03:51AM) (new)

Ellen   IJzerman (Prowisorio) (prowisorio) | 1942 comments Mod
1. Ellen IJzerman
-
2. Inleveren boeken
Boek A
A1 Titel Lessen in chemie
A2. Auteur: Bonnie Garmus
A3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert: 1960 - 1969
A4. Bewijs op de goodreads pagina: Uit beschrijving van het boek:
Maak kennis met Elizabeth Zott. Briljant scheikundige, onophoudelijke doorzetter en — helaas voor haar dromen en ambities — een vrouw. In de jaren zestig is het hoogst ongebruikelijk dat vrouwelijke wetenschappers zelfs maar bestaan, laat staan dat ze tot de top van hun vakgebied behoren.
A5. Eventueel aanvullend bewijs:
Titel van het eerste hoofdstuk is November 1961, zie bv. inkijkexemplaar van het boek op Bol.com.
A6. Datum uitgelezen: 03-07-2023

Boek B
B1 Titel: In de schaduw van de helden
B2. Auteur: David Sala
B3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert: 1970 - 1979
B4. Bewijs op de goodreads pagina: Uit beschrijving van het boek:
Het album verhaalt de kindertijd van een kleine jongen in de jaren 70, die met zijn broer de woensdagen bij hun grootouders doorbracht.
B5. Eventueel aanvullend bewijs: -
B6. Datum uitgelezen: 12/04/2023

Boek C
C1 Titel: En toen ging hij
C2. Auteur: Jannah Loontjens
C3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert: 1980-1989
C4. Bewijs op de goodreads pagina: Uit de beschrijving:
Als haar moeder wordt aangehouden en enkele dagen later premier Olof Palme wordt vermoord, verliest Ebba twee vanzelfsprekendheden. [...] En toen ging hij schildert het leven van een vriendengroep in Zweden in de jaren zeventig en tachtig.
C5. Eventueel aanvullend bewijs:
Olaf Palme is op 28 februari 1986 vermoord, zie (bv) Wikipedia
C6. Datum uitgelezen: 25-06-2023

Boek D
D1 Titel: Ivanov
D2. Auteur: Hanna Bervoets
D3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert: 1990-1999
D4. Bewijs op de goodreads pagina: Uit beschrijving:
New York, 1994: De aidsepidemie is op een hoogtepunt, de stad wordt geteisterd door bedbugs en de jonge, homoseksuele Felix van der Elsken komt aan op JFK Airport. Hij is hier voor een studie journalistiek, maar toch vooral om te worden wie hij altijd wilde zijn.
D5. Eventueel aanvullend bewijs: -
D6. Datum uitgelezen: 29/05/2023

Boek E
E1 Titel: How We Mortals Blame The Gods
E2. Auteur: Máirín Mc Sweeney
E3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert: 2000-2009
E4. Bewijs op de goodreads pagina: Uit beschrijving:
It is June 16th, 2004, Dublin, Ireland. Centenary celebrations for James Joyce’s Ulysses are in full flow.
E5. Eventueel aanvullend bewijs: -
E6. Datum uitgelezen: 28/07/2023
-
3. Aantal punten dat je hebt verdiend met deze opdracht: 50
4. Bonuspunten: Ja
5. Totaal aantal punten: 60


message 50: by Hannie (new)

Hannie (hannieblokzijl) | 3211 comments Naam waaronder je meedoet aan de FNLC Challenge: Hannie

A1 Titel eerste boek. Zielland
A2. Auteur Désanne van Brederode
A3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert. 1925-1950
A4. Bewijs op de goodreads pagina. In de beschrijving staat het jaartal 1938.
A5. Eventueel aanvullend bewijs.
A6. Datum uitgelezen. 7 juli
-
B1 Titel tweede boek. Het huis vol
B2. Auteur Anita Terpstra
B3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert. 1950-1975
B4. Bewijs op de goodreads pagina. In de beschrijving staat dat het verhaal zich afspeelt in naoorlogs Nederland
B5. Eventueel aanvullend bewijs. Definitie naoorlogs: https://www.encyclo.nl/begrip/naoorlogs. Ook goedgekeurd door Melanie, zie o.a. bericht 364 bij de FAQ.
B6. Datum uitgelezen. 16 juli
-
C1 Titel derde boek boek. Goed volk
C2. Auteur Teun van de Keuken
C3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert. 1975-2000
C4. Bewijs op de goodreads pagina. In de beschrijving staat dat het verhaal zich eind jaren zeventig afspeelt. Het boek gaat over de jeugd van de schrijver.
C5. Eventueel aanvullend bewijs.
C6. Datum uitgelezen. 8 januari
-
D1 Titel vierde boek.Het kersenspoor
D2. Auteur Sarah Steele
D3. Tijdvak of jaar waarvoor je het boek inlevert. 2000-2025
D4. Bewijs op de goodreads pagina. Er staat in de beschrijving dat ruim zeventig jaar na de Tweede Wereldoorlog een jonge vrouw een brief vindt.
D5. Eventueel aanvullend bewijs.
D6. Datum uitgelezen. 26 juni

3. Aantal punten dat je hebt verdiend met deze opdracht. 40
4. Bonuspunten ja/nee: ja
5. Totaal aantal punten. 50


« previous 1
back to top