26.06.2025

Alles in orde, ik schrijf, dus leef ik.

Luister ondertussen met een half oor naar een rommelig geheel waarin mensen leeservaringen willen uitwisselen maar voortdurend door elkaar praten. Van enige uitwisseling is geen sprake. Niemand luistert naar de ander en host Michaël Zeeman doet geen enkele moeite om de discussie in goede banen te leiden. Tv anno 1996, toen er nog énig gewicht aan literatuur werd toegekend.

Bestel via boekwinkeltjes.nl voor € 16 (inclusief verzendkosten) Zeemans Aan mijn voormalig vaderland. De beste essays en kritieken, hardcover, 720 pagina’s.

Lees dat Zeeman toen hij in 2009 op vijftigjarige leeftijd stierf 40.000 boeken in huis had. Ik probeer me er een voorstelling van te maken, bezit zelf een paar duizend boeken, opgeborgen in een kamer die ik ‘mijn bibliotheek’ noem.

Veertigduizend. Je kunt het ook overdrijven natuurlijk.

 •  0 comments  •  flag
Share on Twitter
Published on June 26, 2025 13:14
No comments have been added yet.


Ton van ’t Hof

Ton van 't Hof
Aantekeningen
Follow Ton van 't Hof's blog with rss.