DevTalk #77 – O projektowaniu gier z Jackiem Wesołowskim

Jacek WesołowskiOdcinek 77. to spojrzenie w kierunku zawsze przyspieszającym bicie programistycznych serc.


Moim i Waszym Gościem jest Jacek Wesołowski. Jacek od dawna pracuje w branży, przez którą wielu programistów zostało programistami. Czyli? Klepie CRMy!!! Nie no… Jacek robi w gamedev oczywiście! Jednak nie zajmuje się kodowaniem gier. Jego zadaniem jest sprawienie, żeby gra była… grywalna. A na Twitterze jako @jzillw.


Tematem rozmowy jest to, czym Jacek zajmuje się na co dzień: projektowanie gier. I to gier, które większość z Was na pewno zna! Dowiecie się jak to się dzieje, że jedna gra wciąga na całe tygodnie, podczas gdy inne to tylko “MEH”? Jak wygląda współpraca projektanta z programistami? Kto co robi i “kogo ile” potrzeba w zespole? Dlaczego praca nad grami wygląda inaczej niż nad aplikacjami biznesowymi i co jest największą bolączką teamów tworzących hity? I… wiele więcej! Cud-miód.


Z niniejszym odcinkiem powiązany jest bardzo interesujący projekt. Jacek pisze książkę “Projektowanie Przeżyć“, w której to w szczegółach wprowadzi nas w ten magiczny świat.


Inicjatywę można wesprzeć w akcji crowd-fundingowej na portalu PolakPotrafi. Zachęcam do zapoznania się i dorzucenia swojej cegiełki! Ja już pierwszego dnia wybrałem paczuszkę dla siebie:


Projektowanie Przeżyć (Polak Potrafi)


PLAY!






http://traffic.libsyn.com/devtalk/DevTalk_E77-Jacek_Wesolowski-Projektowanie_Gier.mp3
Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.

Ważne adresy:


zapisz się na newsletter


zasubskrybuj w iTunes lub przez RSS


ściągnij odcinek w mp3


zostań Patronem! :)

Linki:



Kampania crowdfundingowa książki “Projektowanie przeżyć”: https://polakpotrafi.pl/projekt/projektowanie-przezyc
DevTalk#17 – O gamedev z Przemysławem Czatrowskim: https://devstyle.pl/2015/06/01/devtalk17-o-gamedev-z-przemyslawem-czatrowskim/
Unity Engine: https://unity3d.com


Muzyka wykorzystana w intro:

“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)

Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0

http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

The post DevTalk #77 – O projektowaniu gier z Jackiem Wesołowskim appeared first on devstyle.pl.

 •  0 comments  •  flag
Share on Twitter
Published on May 06, 2018 20:55
No comments have been added yet.


Maciej Aniserowicz's Blog

Maciej Aniserowicz
Maciej Aniserowicz isn't a Goodreads Author (yet), but they do have a blog, so here are some recent posts imported from their feed.
Follow Maciej Aniserowicz's blog with rss.