Minu Reykjavík. Kõik on kaasas Quotes

Rate this book
Clear rating
Minu Reykjavík. Kõik on kaasas (Minu..., # 78) Minu Reykjavík. Kõik on kaasas by Tui Hirv
197 ratings, 3.74 average rating, 20 reviews
Minu Reykjavík. Kõik on kaasas Quotes Showing 1-6 of 6
“Kui Eirikur on endast väljas, raporteerib ta sellest sageli ise. Juhul, kui me veel aru ei saanud. Kui ta väiksem oli, ulus ta lihtsalt:"T i - t a n u t a - a b!" Vanusega on ta detailsemaks läinud ja seletas ükskord ülevoolavas islandi keeles: "Mul on põsed täitsa punased, sest ma olen nii vihane, ja näe, siit tuleb vett!”
Tui Hirv, Minu Reykjavík. Kõik on kaasas
“Islandi lasteaedade huvitegevus võtab sõnatuks. Ühel novembrikuu neljapäeval käisid 2009. aastal sündinud lapsed Harpa kontserdimajas sümfooniakontserti kuulamas. Jutustajaga lasteprogramm, trollide armastuslugu. Hommikul kell pool kümme. Nüüd reedel tulevad tuletõrjujad. Kuu aega tagasi külastasid draamateatri nukukeldrit.”
Tui Hirv, Minu Reykjavík. Kõik on kaasas
“Islandi keele eratundidel on see eelis, et õppekava saab ise teha. Mul on õpikud ka, aga need ei sütita mind eriti. Mulle meeldib sõnadega tegeleda nende loomulikus kontekstis. Alustuseks lugesin islandikeelset Pipi Pikksukka ja nokkisin sealt verbe pööramiseks välja. Seejärel asusime nimisõnade kallale IKEA kataloogi toel. Skandinaavia elufilosoofia baastekstid mõlemad, eriti IKEA "aforismid" sellest, kuidas kodu peab olema lapsesõbralik, külalistele avatud, praktiliste ruumilahendustega, valgusküllane, meditatiivse õhkkonnaga ja kergesti pestav.”
Tui Hirv, Minu Reykjavík. Kõik on kaasas
“Café Laundromati seinale on suurte ajalehest välja lõigatud tähtedega kleebitud: "Go ahead and breastfeed! We like both babies and boobs", ehk: "Andke minna ja toitke rinnaga. Peame lugu nii tittedest kui tissidest".”
Tui Hirv, Minu Reykjavík. Kõik on kaasas
“Kõnniteed on kõikjal sillutatud, mitte mudamülkad nagu meil kodus Nõmmel, ja keegi ei hoia oma ilusaid kingi paremateks päevadeks. Tegelikult on siin ikkagi Lääne-Euroopa. Enam läänemaks ei lähe.”
Tui Hirv, Minu Reykjavík. Kõik on kaasas
“Keset suve on tööl rahulik. Hommikul tulevad raamatukogutöötajad kohvile nagu kariloomad jooma, lõuna ajal sööma ja pärastlõunal jälle kohvile.”
Tui Hirv, Minu Reykjavík. Kõik on kaasas