Josefin Lantz’s Reviews > Salta pärlor > Status Update

Josefin Lantz
Josefin Lantz is on page 233 of 300
Kastas mellan tidsåldrarna lite för fort. Det skulle vara fint att få Mer djup och känsla beskriven för att också själv kunna känna det. T ex kapitlet om chiaras död. Det var över i en handvändning. Det var ju sorgligt men har potential att beskrivas på ett sätt som skulle beröra mycket starkare
22 hours, 9 min ago
Salta pärlor

flag

Josefin’s Previous Updates

Josefin Lantz
Josefin Lantz is on page 233 of 300
Berättelsen är lite för rak. Allt går lite för lätt. Ibland klyschig för vem nyper sig i armen på riktigt. Boken skulle ha råd med att vara mer utsvävande och beskrivande.

Typ ett försök till ”hundraåringen”. Gör inhopp i historiens stora händelser, men på ett noobigt sätt

Men mysig historia. Fina övergångar mellan de två tidsepokerna.
21 hours, 57 min ago
Salta pärlor


Josefin Lantz
Josefin Lantz is on page 142 of 300
Enkelt skriven. Ibland lite väl enkla beskrivningar och ”vägar” som händelserna tar. Allt går lite för enkelt och rakt. Hade gärna sett lite mer utsvävningar, småmotgångar, deltaljeradr beskrivningar. Det skulle boken absolut ha råd med eftersom den inte är så lång.
Övergångarna mellan tidsepokerna är trevliga. Berättelsen intressant att följa.
Aug 13, 2026 11:00PM
Salta pärlor


No comments have been added yet.