انجمن شعر discussion

23 views
اخبار و گزارش > پس از بيست سال -هامون دوباره روي پرده مي‌رود

Comments Showing 1-3 of 3 (3 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Emad (last edited Sep 05, 2010 11:23AM) (new)

Emad | 130 comments فرهنگ > سینما - فیلم سینمایی «هامون» به کارگردانی داریوش مهرجویی بعد از 20 سال از روز چهارشنبه 17 شهریور در پردیس سینمایی ملت روی پرده می رود.

به گزارش خبرآنلاین، نمایش این فیلم به صورت تک سئانس ساعت 22:30 از چهارشنبه شروع می شود و نمایش آن به صورت تک سئانس ادامه خواهد داشت.

«هامون» سال ‌69 به نمایش درآمد و توانست از هشتمین جشنواره فیلم فجر سیمرغ بهترین کارگردانی، بهترین فیلم، بهترین بازیگر مرد، بهترین فیلمبرداری و بهترین تدوین را دریافت کند.

تورج منصوری فیلمبردار، حسن حسندوست تدوینگر، ناصر چشم آذر آهنگساز و فریار جواهریان طراح صحنه این فیلم هستند.

زنده‌یاد خسرو شکیبایی، بیتا فرهی، عزت‌الله انتظامی، حسین سرشار، توران مهرزاد، امرالله صابری، جلال مقدم، فتحعلی اویسی، اسدالله یکتا، سیما تیرانداز، آنیک شفرازیان بازیگران فیلم «هامون» هستند

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «حمید هامون که با همسرش دائم کشمکش دارد، زندگی کابوس‌گونه خود را مرور می‌کند. او که مشغول نوشتن رساله‌اش درباره عشق و ایمان است به دنبال دوست قدیمی و مرادش علی عابدینی می‌گردد. هامون خانه و کاشانه‌اش را ترک می‌کند و دست به اعمال دیوانه‌واری می‌زند و ...


message 2: by Mahyar (new)

Mahyar Mohammadi | 378 comments فعلاً که نرفت. :دی


message 3: by Emad (last edited Sep 15, 2010 01:26AM) (new)

Emad | 130 comments هامون پس از 20 سال ركوردشكني كرد
فروش دو ميليوني «هامون» در دو روز اول اكران

سینمای ما- در حالي كه تنها سه روز از اكران فيلم سينمايي «هامون» در طرح اكران فيلم‌هاي خاطره‌انگيز مي‌گذرد، فروش اين فيلم در دو روز اول اكران از مرز 2 ميليون تومان عبور كرد. فيلم سينمايي «هامون» ساخته تحسين شده داريوش مهرجويي، پس از 20 سال كه از اولين اكران عمومي اين فيلم در سال 1369 مي‌گذرد، از چهارشنبه گذشته دوباره در سالن شماره سه پرديس سينمايي ملت روانه پرده سينما شده است و در اولين نمايش مجدد آن، دوستداران «هامون» با حضور خود در سالن تمامي صندلي‌ها را اشغال كردند.
براساس اين گزارش، روز چهارشنبه و در اولين روز اكران اين فيلم جمعيت زيادي كه تمامي آنها را جوانان تشكيل مي‌دادند از حدود يك ساعت مانده به اكران فيلم مشتاقانه در پرديس ملت دور هم جمع شدند و با شروع اكران فيلم در ساعت 22:30 حتي يك صندلي خالي نيز مشاهده نمي شد و تمامي 270 نفر ظرفيت سالن شماره 3 تكميل بود.
در روز پنجشنبه نيز دقيقا همين موضوع تكرار شد و جمعيت زيادي كه عمدتا نسل جوان بودند به سالن آمدند و تمام ظرفيت پر شد.
از نكات قابل تعمق در اكران «هامون»، مي‌توان به اين نكته اشاره كرد كه فروش بالغ بر دو ميليون توماني اين فيلم (بدون احتساب رقم فروش جمعه كه قطعا به سقف سه ميليون خواهد رسيد) در دور روز اول اكران در حالي رقم خورده است كه تماشاگران با بليت 4 هزار توماني به تماشاي اين فيلم مي‌روند و علاوه بر اين كه سالن نمايش دهنده اين فيلم نسبت به ساير فيلم‌هاي روي پرده (به خصوص پنج فيلم اكران عيد فطر) كاملا پر است، در چهره تماشاگران نيز احساس رضايت را مي‌توان به وضوح احساس كرد و اين ارزش كار مهرجويي و هنرنمايي مرحوم خسرو شكيبايي را بارديگر مي‌نماياند و جاي خالي توليد و ثابت مي‌كند كه اكران چنين فيلم‌هايي در سينماي ايران بيش از پيش احساس مي‌شود


back to top