Global hunger index


via economist.com

Negenentwintig landen bevinden zich op een "alarmerend" hongerniveau. De meeste hiervan zijn landen in sub-Sahara Afrika. Dat zegt de "Global Hunger Index" (GHI). Die geeft ontwikkelingslanden scores gebaseerd op drie indicatoren: het aandeel van de mensen die ondervoed zijn, het percentage kinderen onder de vijf jaar met ondergewicht, en de kindersterfte.


De slechtst mogelijke score is 100, maar een score van iets meer dan 25 wordt beschouwd als "alarmerend".


Sinds 1990 is het algemene niveau van de index is gedaald met bijna een kwart (hoewel de gebruikte gegevens dateren van voor de periode van de wereldwijde recessie in 2008).


In 1990 telde men tweederde van de 99 landen met een bevolking op 'hongerniveau'. Koeweit, Maleisië, Turkije en Mexico konden de situatie verbeteren. Die landen waar honger is toegenomen, zijn onder meer Noord-Korea, de Comoren en Congo.





 •  0 comments  •  flag
Share on Twitter
Published on October 12, 2010 23:23
No comments have been added yet.