Fullt ös

Jag har varit lite frånvarande här på bloggen den senaste tiden. Det har varit mycket på gång hemma samtidigt som det är många skrivprojekt i gång. Dessutom har jag provläst ett antal böcker åt författarkollegor och lämnat synpunkter. Allt väldigt skoj, men det gör det lite svårt att hinna med att blogga också.

Några exempel på vad jag sysslar med för närvarande:

Publicera mina böcker via Amazon (Det är inte så lätt som du tror, Förlora för att vinna och Hästar på vift är inte publicerade ännu)Slutredigering av Tuppfjät och rövarsprångTar fram omslag till Tuppfjät och rövarsprång tillsammans med illustratörRedigera novellen Peligro utifrån provläsarnas kommentarerSkriver novell tillsammans med Oskar KällnerSka påbörja ett annat gemensamt projekt med en annan författarkollegaBörja skriva på tredje delen i Diligentia-serienSkriva pilotnovell i en tänkt novellserieFörbereda release av annan författarkollegas bokSlutföra provläsningen av ytterligare en annan författarkollegas bokKänns som en hel del...    ;-)
Du har väl inte missat att du kan vinna Kedjor känns bara när du rör dig och Eldbunden som är första boken i en väldigt bra fantasy-serie av Ylva Lee Lindell? Kolla in tävlingsinlägget!

 •  0 comments  •  flag
Share on Twitter
Published on August 25, 2014 03:27
No comments have been added yet.