Americký prezident Donald Trump vyhrožuje dalším útokem na íránská jaderná zařízení. S výrokem přišel poté, co íránský ministr zahraničí Abbás Arakčí přiznal, že minulý útok způsobil značné škody a zařízení jsou zničena.
"Samozřejmě, že jsou, přesně, jak jsem řekl, a uděláme to znovu, pokud to bude nutné!" napsal Trump na sociální síti Truth Social. Zároveň se ohradil proti americké CNN, která dopady útoku již dříve zpochybnila. Podle Trumpa by se mu nyní měli omluvit.
[chooze:article;value:622785]
Podle portálu New York Post se ale Íránci svého jaderného programu nehodlají jen tak vzdát. "Nyní je to zastaveno, protože ano, škody jsou velké a závažné, ale samozřejmě se nemůžeme vzdát obohacování uranu, protože je to úspěch našich vlastních vědců," řekl íránský ministr. "A teď je to ještě víc otázka národní hrdosti," dodal.
Zároveň také naznačil, že země nehodlá přistoupit na žádnou jadernou dohodu s Trumpovou administrativou, která by zakazovala obohacování uranu. Označil to za "záležitost důstojnosti íránského lidu".
Published on July 22, 2025 00:56