need pagana päevad*
Nagu te aru saate, siis tänane postitus on päevadest. Mul on tunne, nagu ma üritaks siin Palja Porxi leiba ära võtta (haha, ei tegelt nali naljaks, ta lihtsalt palju kirjutab sellistel teemadel), aga noh, on mulgi emakas ja värki, ütlen ka siis sõna sekka.
Esiteks ma sain ükspäev šoki, kui nägin netis mingit teemat, et millal kellegi päevad hakkasid, ja inimesed kirjutasid seal, et nad olid 10 aastased umbes. Midaa? Ma olin mingi 15 või 16, kümne aastaselt olin ma konkreetselt nii titt, et kui mul oleks päevad hakanud, oleksin ma nuttes kiirabi kutsunud endale. Aga okei, ühesõnaga kunagi need hakkasid ja vist esimesed korrad kasutasin sidet, aga siis läksin ikka tampoonide peale üle. Ma ei saa midagi teha, need sidemed on minu meelest nii imelikud asjandused, ei ole eriti mugavad ja… ma ei tea. Vb mul on trauma sellest, et iga kord peale sünnitust tuleb neid kõige massiivsemaid asjandusi kasutada ja see peale sünnitust veritsemine on üldse mingi seatapu laadne toode seal püksis (jah, ma gross, haha).


Ise ei kasuta, aga targutama olen maias, et kui kasutate (või peate kasutama, nt peale sünnitust jne), siis kasutage neid, mis on kehale ja ühiskonnale võimalikult head. FLO näiteks annetab iga kuu arvestatava summa oma kasumist, et osta sotsiaalselt keerukas olukorras naistele hügieenivahendeid jne. Nende kodukal rohkem kirjas, aga nii tore, et tehakse asju ka teistele ja ühiskonda silmas pidades. Enamike firmade kohta seda öelda ei saa kahjuks.
Seega kasutasin julgelt pea 15 aastat tampoone. Ma olin kuulnud küll mingi hetk, et tegelikult ei ole tampoone üldse hea kasutada, sest nad võivad sisaldada igasugu kahtlaseid asju. Tampoone testitakse küll, aga mitte nende koostist, vaid nende imavust. Ehk siis väga palju poes müüdavad tampoonid sisaldavad kemikaale, pestitsiide, valgendajaid, sünteetilisi kiude, parfüüme jm. Ja iga kord kui sa neid kasutad, imbuvad need koostisosad sulle kehasse. Ja nüüd mõtle, kui sa kasutad neid terve oma viljaka aja – võid korralikult igast jama saada, mida muidu väga enda õrna piirkonda ei paneks.
Aga mis ma häman, eks vana hea OB oli mulgi enne pidevalt kasutuses ja ei juhtunud ka miskit (enda teada). Seda siis hetkeni, kuni ma mõtlesin, et prooviks paljukiidetud menstruaalanumat. Ega ma nende erinevusest miskit ei teadnud, valisin suvalise (tellisin SELLE koos riidest mähkmetega) ja ootasin põnevusega päevi, et saaks ära proovida.

ei soovita, sorri
Peale esimest katsetust lendas see nurka. See oli nii kõvast kummist, väga ebamugav kasutada ja ma arvasin, et ehk nad kõik samasugused on. Ma ei tea miks, aga igatahes ma mainisin seda kuskil insta storys ka, mille peale kirjutas mulle üks lugeja, et proovigu ma lilycup’i. Et tal on see ja mega pehme ja mugav kasutada. Mina valisin siis see compact versiooni ja tõesti nagu öö ja päev. Et kui keegi on kunagi proovinud ja oli imelik ja ebamugav, siis katsetage see ka ära. See ollagi kõige elastsem ja pehmem variant, mis turul on. Kui ma ei eksi, siis LELO tütarfirma on Initimina, ehk siis…küllap nad juba teavad seda alakeha hingeelu, haha.
Samas kogu aeg ma ka seda anumat kasutada ei viitsi. Eriti, kui kuskile minek on jne, sest kuigi kui vetsus on vannituba, saab seda anumat lebolt ära pesta ja uuesti paigaldada, aga ma ei kujutaks seda ette, et ma oma verise asjandusega mööda avalikku vetsu lehvin ja seda rahumeeli teiste naiste ees küürima kukuks. Seega väljas käies kasutasin ma ikka tampoone edasi, sest ma olne mugav inimene ja sorri, et elan.
Nüüd saatis Heveren mulle hunniku FLO kraami, ehk siis pesukaitsmed, tampoonid ja sidemed, mis peaks siis OB’le oma olemuselt silmad ette tegema.
Flo tampoonid ( LINK ) on:
100% orgaaniline, hüpoallergeenne ja biolagunev puuvillane tampoon;
Tootes pole sünteetilisi kiude, keemilisi jääke, värvaineid, pestitsiide, kloorvalgendit ega lõhnaaineid;
Suurepärane lekkekaitse ja mugavus ning toote kohandumine kehaga, mis suurendab imendumist ja tagab kaitse lekete eest;
Pakis on 16 tampooni- 8 regular (Roosad ümbrised) ja 8 Super (Sinised ümbrised)
Suurbritannia toode, PETA-sertifikaadiga vegan ja julmusevaba
Näevad nii armsad välja (nagu pisike jäätisepakike) ja ühes pakis on kohe terve tsükli jagu tampoone. Ehk siis suuremad päevade alguseks ja pisemad lõpu poole kasutamiseks. Minul jääb sellest pakist üle ka, niiet ehk siis oleneb tsükli pikkusest. Saab valida ka aplikaatoriga ja aplikaatorita tampoonide vahel, aga ma literally pole kunagi aru saanud, mis hea pärast neid aplikaatoreid vaja on ja kuidas nendega tegutsema peaks, seega eelistan ilma.

FLO toodab ka pesukaitsmeid, mis samamoodi “jamavabad”. Ma ise veel eelistaks, kui need oleksid mitte plastikusse mähitud vaid nn vabalt pakis, aga noh, ega kõike head ka ei saa vist korraga nõuda.
Päevade jutu jätkuks siis siin on teile fun fact: mul pole elusees kõht enne päevi või päevade ajal valutanud. Ma olen loetud korrad elus tundnud kerget… ebamugavust, aga mingi valu? Ei tea.. Eriti peale sünnitamist ei mäleta, et oleks ÜLDSE midagi olnud, aga võib-olla olen ma lihtsalt nii dead inside. Kes teab?
Ahjaa, üks naljakas lugu ka: sõbranna rääkis, et pidid mehega spasse minema, kui mees äkki ütles, et issand, me peame ju kuupäevad nüüd ära vahetama, et sul hakkasid päevad. Naine vastu, et misasja, miks me vahetama peame siis, et ma saan ju tampooni kasutada ja mees raius nagu rauda, et spades on KEELATUD päevadega ujuma ja sauna minna. Ma nii naersin selle mõtte peale, sest noh… kuidas nad kontrolliksid? Taskulambiga väike günekoloogiline vaatlus enne ujulasse sisenemist või nii, haha.
Vot, sellised päevalood teile siia. Mul tegelikult on teile järgnevateks päevadeks nii palju erinevaid postitusi plaanis, aga ma olen nagu mingi orav rattas siin oma külmetusega võidelnud (võitsin, jess!), erinevaid üritusi korraldanud ja nüüd saab lõpuks maha istuda ja puhata. NALI, nüüd tuleb blogi tegemata töödel natist kinni võtta hoopis!
Aga andke mulle heaga teada, mis vahendeid teie päevade ajal kasutate ja kaasarääkijate vahel loosin välja komplekti FLO tooteid Heverenilt!
*Postitus sündis koostöös Heveneriga
The post need pagana päevad* appeared first on Mallukas.
Mariann Kaasik's Blog
