Kimselius nya rolluper
De här rolluperna borde egentligen ha varit klara redan 2019, eftersom både
Pirater och vulkanutbrott på Island
och
Petitböckerna
kom ut då. Men nu när vi inte längre ställer ut på Bokmässan i Göteborg kändes inte rolluperna lika angelägna.
I december fick vi bra erbjudande från
Lasertryck
och då insåg vi att vi borde ha rolluperna till vårens läromedelsmässor. Genast beställde vi rolluperna och så här fina blev de.
Det kan vara dyrt att beställa rolluper om man inte tar tillfället i akt och beställer när de har erbjudanden. Första rollupen betalade vi 2.500:- för. Numera kan man få en rollup för under tusenlappen.
Kika igenom årets behov för rolluper och håll utkik efter extrapriser, du kommer att tjäna en hel del genom att vara ute i god tid.
Vi ska göra fler rolluper senare i år. De ska vara till
Öppet hus 1-2 augusti
.
Kramisar Kim
Författare, Skrivkurslärare, Föreläsare och Låtskrivare Copyright Kim M. Kimselius Vad roligt att du läser min blogg. Lämna gärna en kommentar längre ned i det här inlägget. Eller
mejla Kim M Kimselius
. Välkommen tillbaka!
Published on January 14, 2020 06:29