“Onaj koji uvjeri narod u to da se Boga plaši, uvjerit će ga i u to da da nikad ne laže i da je istinita svaka riječ koju izgovori. Na taj način blago se najbolje čuva, jer je ljudska lakovjernost čvršća od najčvršće brave.”
― Ruta Tannenbaum
― Ruta Tannenbaum
“I am not proud, but I am happy; and happiness blinds, I think, more than pride.”
― The Count of Monte Cristo
― The Count of Monte Cristo
“I nemoj da čujem da ti koga mrziš, ne do ti dragi Bog da čujem kako si zbog ovoga što se nama događa koga opsovo jer ću ti noge polomit.”
― Sarajevo Marlboro
― Sarajevo Marlboro
“Ona je živjela u stalnom strahu da će nešto važno i lijepo u životu propustiti. Često je putovala a još češće patila jer ne putuje. Smatrala je da su pravi povod i sreća uvijek negdje drugdje stalno je bila puna planova kako da ih uhvati za rep kako da u stalnom gibanju pronađe onaj kristalni trenutak kada se barem tako kažu snovi život pretvara u bajku.”
― Sarajevo Marlboro
― Sarajevo Marlboro
“A man can be himself only so long as he is alone; and if he does not love solitude, he will not love freedom; for it is only when he is alone that he is really free.”
― Essays and Aphorisms
― Essays and Aphorisms
Fedjablpula’s 2025 Year in Books
Take a look at Fedjablpula’s Year in Books, including some fun facts about their reading.
More friends…
Polls voted on by Fedjablpula
Lists liked by Fedjablpula































