СУС the book club discussion

Монахът, който продаде своето ферари
8 views
Празна ли е чашата? ( Монахът, който продаде своето Ферари)

Comments Showing 1-3 of 3 (3 new)    post a comment »
dateUp arrow    newest »

L.Lenzi | 10 comments Mod
Споделете мнението си спрямо кратката, но така пълна история на Робин Шарма


Niya Vassileva | 3 comments Mod
Откакто прочетох книгата, я препоръчвам на абсолютно всички в живота ми. Ако повече хора имаха знанията и използваха методите от тази книга, със сигурност всички щяхме да сме много по-щастливи и удовлетворени.


L.Lenzi | 10 comments Mod
С удоволствие ще споделя и в тази дискусия позитивизма ми към тази книга.

Макар и пълна с уникални цитати и интересни практики ( събрани от източната философия, както и стоицизма сбити в едно) това не е главната причина да предлагам книгата на всекиго. Цялата концепция, целият смисъл на корицата - да оставиш чашата празна или с други думи да бъдеш отворен към нови неща. То дали било нови знания и философии или нови занимания и практики, то винаги е хубаво да пробваш, защото няма как да знаеш иначе.

Днес всъщност много така спонтанно стана темата за хората, които ги е страх от вече залежалото разочарование от нови неща, но как човек ще намери нещо, което му харесва без да го пробва изобщо? Разбира се не всичко ще е се хареса, не с всичко ще се съгласим, но и така предлагам да ви е нагласата към книгата - извлечете каквото пожелаете от нея. Не приемайте нищо вътре като написан природен закон или задължителен съвет за подобряване на качеството на живота ви, гледайте без очаквания, нито скептицизъм, нито изкуствено заложени представи. Оставете чашата ( съзнанието) ви да бъде истински празна.

Дайте ѝ шанс и споделете дали сте си харесали практика, някой съвет или просто цитат. Късмет и приятно четене ❤️


back to top