Latvija discussion

Lepnums un aizspriedumi
This topic is about Lepnums un aizspriedumi
85 views
Ikmēneša kopīgā lasīšana > Ārzemju 2015 februāris: LEPNUMS UN AIZSPRIEDUMI

Comments Showing 1-4 of 4 (4 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Ieva, Moderator (new) - rated it 5 stars

Ieva (aveirulz) | 222 comments Komentējam...


message 2: by Anna, Moderator (new) - rated it 5 stars

Anna (annamatsuyama) | 279 comments Iesaku noklausities reti pieejamu Alana Aleksandra Milna lugu Miss Elizabeth Bennet.

https://archive.org/details/MP671225M...


Agnese | 123 comments Anna wrote: "Iesaku noklausities reti pieejamu Alana Aleksandra Milna lugu Miss Elizabeth Bennet.

https://archive.org/details/MP671225M..."


Obligāti noklausīšos, varbūt pat šovakar :)

"Pride and Prejudice" bija pirmā grāmata, kurā es iekritu tik traki, ka tikai 6os no rīta tiku pie miega. Starp citu arī pirmā angliski izlasītā grāmata. Kopš tā laika esmu saslimusi ar Ostinu un skatos/lasu/klausos daudz ko par un ap Ostinas romāniem. "Pride and Prejudice" tiek pārlasīta katru gadu.
Tulkojums gan man liekas zaudējis daļu burvības no oriģināla.


message 4: by Linda (new)

Linda (kringlita) | 11 comments Vienmēr esmu apbrīnojusi Džeinas Ostinas lasītājus. Es parasti iesprūstu pēc pāris lappusēm (reizēm teikumiem), un man nav nekādas motivācijas turpināt lauzties uz priekšu viņas tēlu attiecībās un sarežģījumos.
Studiju laikā man bija priekšmets "Victorian novel and it's contemporary transformation". Diezgan feini, piemēram, jālasa Džeina Eira un pēc tam 20. gs. teksti par trako sievieti bēniņos un viņas skatpunktu uz notiekošo. Diezgan daudz laika veltījām arī Ostinai. Obligāti bija jāizlasa "Mansfīldas parks", kas man patiešām sagādāja pamatīgas piepūles. Līdz mirklim, kad pasniedzēja lekcijas laikā priekšā lasīja vienu nodaļu un es pamanīju, ka es ne tikai saprotu, bet man pat patīk tas, ko es dzirdu. Un drīz vien atklāju, kādēļ. Džeinas Ostinas laikā nebija pārāk daudz lasītpratēju. Bieži vien tikai viens no ģimenes locekļiem mācēja lasīt, tādēļ pierasta lieta bija lasīt grāmatu priešā pārējai ģimenei. Līdz ar to grāmatas tajā laikā vairāk tika rakstītas ausij, ne acij.
Tulkojumus viņas darbiem neesmu lasījusi, nemācēšu komentēt.


back to top