Marmara discussion

Simyacı
This topic is about Simyacı
35 views
Ekim > Simyacı

Comments Showing 1-5 of 5 (5 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Hatice (new)

Hatice Önder | 17 comments Simyacı Ekim 2014'te Ekim okuması başlığı altında Marmara Grubundan 7 üye tarafından okunmuştur. Yorumlar burada paylaşılmaktadır.


message 2: by Mircem (new)

Mircem | 1 comments .


message 3: by Aslıhan (new)

Aslıhan Gazioğlu | 3 comments Simyacı romanı bence,eğer bir insan,bir şeyi istiyorsa kim olursa olsun kimse onu durdurmaz.Ve eğer bir şeyin peşinden gitmek istiyorsa Santiago gibi bütün her şeye göğüs germelidir ne olursa olsun vazgeçmemelidir.İstenilen başarı elde edildikten sonra ise çekilen bütün çile her şey unutulur.


message 4: by Faruk Enes (new)

Faruk Enes Uz | 2 comments Bu kitap, size her ne olursa olsun amaçlarınız doğrultusunda ilerlemeyi, bu amaç uğruna zaman zaman bazı riskleri göze almayı ve bazı şeylerden vazgeçmeyi düşündüğünüzde ya da umutsuzluğa kapıldığınızda hayata devam etmenizi ve içinizdeki sese kulak vermeniz gerektiğini söyleyen bir kitap. Bunların dışında ilerlediğiniz yolda karşılaştığınız engellerin sizi beklediğinizden daha farklı sonuçlara yönlendirebileceğini ve asıl önemli olanın ise çabalamaktan asla vazgeçmemek gerektiğini anlatıyor. Simyacı’nın herkesin kitaplığında bulunması ve en azından hayatında bir kez okumasını gerektiğini düşünüyorum.
Başlangıç: 12/10/2014
Bitiş: 23/10/2014


message 5: by Fulya (new)

Fulya Coşkun | 3 comments Simyacı sayesinde Paulo Coelho ile tanışanlardanım. Yazarın insanı incelemesi, hayallerimiz uğruna koşmamız, istediklerimizin peşinde koşmayı öğreten tarzı her kitabında etkileyici bir şekilde devam eder. Ama Simyacı ve Zahir bence bu konuda en başarılı olan kitaplarıdır.


back to top