Thriller fans discussion

Wisseling van de wacht (Mr. Mercedes Book 3) (Dutch Edition)
30 views
Juni 2019 > Jaartrilogie 2: BillHodges #3

Comments Showing 1-20 of 20 (20 new)    post a comment »
dateUp arrow    newest »

message 1: by Jennifer (new)

Jennifer | 298 comments Mod
Het is alweer tijd voor het derde deel van de Mr. Mercedes trilogie van Stephen King, genaamd De eerlijke vinder.

Wisseling van de wacht is de spectaculaire finale van de succesvolle, veelgeprezen Mercedes-trilogie van Stephen King. Eerder verschenen De eerlijke vinder en Mr. Mercedes, genomineerd voor een Edgar Award. In kamer 217 van de Lakes Region-hersenletselkliniek is iets bij bewustzijn gekomen. Iets kwaadaardigs. Brady Hartsfield, de duivelse Mercedes Killer die acht mensen doodreed en er nog veel meer gewond achterliet, ligt al vijf jaar in de kliniek, in vegetatieve toestand. Volgens zijn dokters zal hij nooit herstellen. Maar achter het gestaar en gekwijl is Brady bij kennis en in het bezit van nieuwe, dodelijke krachten, waardoor hij onvoorstelbare schade kan toebrengen zonder dat hij zijn kamer verlaat. Gepensioneerd agent Bill Hodges runt nu een detectivebureau met zijn partner Holly Gibney – de vrouw die Hartsfield het ziekenhuis in sloeg. Als Bill en Holly zich verdiepen in een zelfmoord die gelinkt wordt aan de Mercedes Killer, raken ze betrokken bij hun gevaarlijkste onderzoek ooit. Brady Hartsfield is terug, en zweert niet alleen wraak te nemen op Hodges en zijn vrienden, maar op een volledige stad.

Lees jij mee?


Hannie (hannieblokzijl) | 790 comments Ja. Gisteren net deel 2 uitgelezen. Binnenkort deel 3 maar eens ophalen bij de bibliotheek. Ik vind het een leuke trilogie.


Nienke Door het eind van deel 2 en omdat deze weer over Brady gaat ben ik wel echt benieuwd naar dit deel, dus ik lees mee!


Nele Liz | 161 comments Ik probeer deze ook mee te lezen! Staat al even in de kast.


Anne-Marie | 40 comments Hij is uitgeleend bij de bieb. Ik heb hem gereserveerd maar moet dus even wachten tot ik hem heb...


message 6: by Yv (new) - rated it 4 stars

Yv (yv87) Ik heb 'm uit, vond het een mooi eind van de trilogie.

Ik ben ook de serie aan het kijken op Videoland, maar dat is wel een beetje gek. Het eerste seizoen is behoorlijk trouw aan het eerste boek, maar het tweede seizoen volgt ineens veel meer boek 3 dan boek 2... Ik zou dus eerst de boeken volledig uitlezen voordat je aan de serie begint, als je dat van plan was :-).


Kristien | 6 comments Ik heb hem ook uit, ik ben er door gevlogen. Mooie afsluiter van de reeks, de volledige trilogie krijgt van mij 4 dikke sterren, heb er van genoten!


Hannie (hannieblokzijl) | 790 comments Ik heb ‘m gereserveerd, want het exemplaar van mijn filiaal is uitgeleend. :-(


message 9: by Joop (new)

Joop | 20 comments Toch wat minder dan deel 2 (5 sterren). Deze komt bij mij op iets meer dan 3 sterren. Over het algemeen een goede serie. In ieder geval een nette afsluiter.


message 10: by Angelique (new) - added it

Angelique - Lettergrafique (lettergrafique) | 485 comments Ik ga er in beginnen en heb er erg veel zin in.


Hannie (hannieblokzijl) | 790 comments Ik ben inmiddels ook begonnen. Ik vind het wel interessant, maar nog niet heel spannend.


Nienke Ik ben er ook in begonnen, ben nu op 42% en had niet verwacht dat (view spoiler)


Nele Liz | 161 comments Ben er ook in begonnen. Zit nog niet zover maar vond het wel onmiddellijk een goed begin.


Hannie (hannieblokzijl) | 790 comments Wat ik leuk vind is dat een gebeurtenis uit deel 1 terug komt vanuit een ander personage beschreven. Deze gebeurtenis kwam ook al terug in deel 2, waar die ook vanuit een ander personage is beschreven.


Hannie (hannieblokzijl) | 790 comments Ik ben nu op ongeveer tweederde en nu begint de spanning wel toe te nemen. Wat ik leuk vind is dat Stephen King dingen die in het echt niet kunnen, zoals (view spoiler) op zo’n manier kan beschrijven dat het toch geloofwaardig overkomt. Dat vind ik knap. Wat vinden jullie daarvan?


Nienke @ Hannie, hij beschrijft het inderdaad op zijn manier dat het geloofwaardig overkomt. Ik moest er in het begin wel even aan wennen, want in de andere boeken zaten er niet echt dingen die in het echt niet kunnen. Maar het paste wel bij het boek.

Het leuke van deze serie is de connectie met de vorige boeken, ze beginnen alle drie met een stukje over de aanval in City Centre, alleen dan vanuit een ander personage, daardoor zat ik alweer vrij snel goed in het verhaal.
Ik vond het einde ook wel passend. Dit boek was een goeie afsluiter van de serie!


Hannie (hannieblokzijl) | 790 comments Een mooie afsluiting van de trilogie. Dit deel is wel iets anders dan de eerste twee delen, doordat een aantal dingen in het echt niet kunnen. (view spoiler) Toch weet Stephen King dit op zo’n manier te beschrijven dat het geloofwaardig overkomt. Dat vind ik knap. Het einde vond ik wat triest, maar toch past het goed bij het boek. (view spoiler) Ik vind het leuk dat we deze trilogie gelezen hebben, want het is echt een aanrader.


Nele Liz | 161 comments Heb dit laatste boek ook uit. Opnieuw een goed boek in de serie, iets anders dan de vorige twee. Maar toch opnieuw heel sterk. Ik ga deze personages missen.

@Hannie, King kan het inderdaad allemaal geloofwaardig brengen. Het stoort helemaal niet dat het verhaal ineens deze wending krijgt.


message 19: by Angelique (new) - added it

Angelique - Lettergrafique (lettergrafique) | 485 comments Ik ben op blz. 277. Sommige stukken vind ik saai, telkens opnieuw die uitleg van naar die visjes kijken. Het enige spannende is hoe het nu af gaat lopen... Ik laat jullie weten wat ik van het einde vind.


message 20: by Angelique (new) - added it

Angelique - Lettergrafique (lettergrafique) | 485 comments Ik heb het uit. Kon me al slecht concentreren, maar het continu lezen over visjes was bijna hypnotiserend! Ik vind deze hele trilogie erg goed, maar het derde deel vond ik qua verhaal het minst. Hoewel de karakters in dit deel het meest uitgewerkt zijn en je aan het hart gaan. (view spoiler) Ik vind het bijna jammer dat het geen serie van 12 delen is, alleen al om het trio levend te houden en met ze verder te gaan. Dit is het eerste wat ik van Stephen King gelezen heb, mijn interesse om meer te lezen is wel gewekt. Ik hou wel van een beetje bovennatuurlijk, zeker zoals in dit deel. Kortom: een mooie afsluiter van de trilogie, maar voor mij wel het minste deel qua inhoud van het verhaal. Vond deel 2 denk ik toch wel het leukste verhaal. Hoewel het trio daar he tminsy in voorkomt. (view spoiler) Ben benieuwd naar onze volgende trilogie.


back to top