KIRKİKİ - Bilim-Kurgu Klasikleri Okuma Grubu discussion

Çocukluğun Sonu
This topic is about Çocukluğun Sonu
431 views
Ekim 2017 > 2. Kitap

Comments Showing 1-14 of 14 (14 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

Nilüfer (kahveli) | 28 comments Mod
İkinci kitabımız ÇOCUKLUĞUN SONU
Kasım ayına kadar süreniz var! Kitap hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmayı unutmayın.
Bu kitabı ben de okumadım, birlikte okuyacağız yani :)


Özgür (Ediblechocolatetrees) | 3 comments Arthur Clarke'ın en iyi romanı olduğunu duymuştum. Ne zamandır okumak istiyordum. Çok güzel bir tesadüf oldu benim açımdan. :)


message 3: by Moonsun (new)

Moonsun | 1 comments Hep görüp okumak isteyip okuyamadığım bir kitaptı. Bu çok güzel bir neden oldu. Hemen sipariş vermeliyim. :)


message 4: by Mert (last edited Oct 04, 2017 03:54PM) (new) - rated it 4 stars

Mert | 3 comments Kitabı ben de okumadım fakat kitabın 3 bölümlük bir mini dizisi var ve dizisini izlemiştim. Epey de beğenmiştim. Her bölüm yaklaşık 60 ila 90 dakika arasındaydı yanlış hatırlamıyorsam.

Okumaya ben de katılacağım. Sizlere okumalardan sonra dizisini de izlemenizi öneririm.

Nilüfer kitabı bitirdiğinde dizisini de izlemelisin. Çocukluğun Sonu hakkında çekeceğin videoda dizi ile ilgili yorumlarını da görmek çok güzel olur. ^^


message 5: by Feza (last edited Oct 04, 2017 05:43PM) (new) - added it

Feza Gezginleri | 2 comments Dizi versiyonunu izlememişlere önerim, kesinlikle önce kitabı okusunlar. Karakterler, ortam ve zaman oldukça farklı. Dizisi oldukça berbat bir uyarlama. Kitabın kendisine gelince bilimkurgunun Isaac Asimov'la beraber en önemli ismi olan "SIR" Arthur C. Clarke'ın bu efsane romanı kesinlikle kaçırılmamalı. Cesur Yeni Dünya'dan sonra bu kitaba geçmeniz harika bir seçim olmuş. Çünkü bu romanın da en azından önemli bir kısmı distopya ve ütopya arasında gidip geliyor. Ayrıca kitap bireysellik ve kolektif düşünce arasındaki tercihlerle ilgili beyin cimnastiği yapmanızı sağlıyor. Üstelik tahmin edileceğinden çok farklı bir sona sahip. Tek olumsuz yön Clarke için yapılan genel bir eleştri olan; karakterlerin çok detaylandırılmaması olabilir.


Zelal Ay (zelalay) | 7 comments Arthur C. Clarke daha önce hiç okumadığım ama tanışmak istediğim bir yazardı, 2. kitap olarak onun seçilmesi beni çok heyecanlandırdı, herkese iyi okumalar :)


şahsenem meriç topçu (merictopcu) | 8 comments yine çok merak ettiğim bir yazar benim açımdan harika seçim, bu arada dizisini de izlemedim. Kendimi bu anlamda çok şanslı hissediyorum. Kitabın az önce siparişini verdim.


message 8: by Aykut (new)

Aykut 3 bölümlük (?) mini dizisini izlemiştim. Güzel konusu olsun, heyecanı olsun fena değildi. Umarım kitabı daha iyidir. En kısa sürede alıp okuyacağım


Seli.nnn | 4 comments Bence şimdiye kadar basılmış bilimkurgu klasikleri arasındaki en güzel kitap


message 10: by claws (new)

claws (clawsreads) | 1 comments Geç kalmamışımdır umarım gruba ve programınıza :) Aslında bu ay için 10 kitaplık bir TBR listem vardı ama bu grubu görünce dayanamadım. Ya sıkıştırmak durumunda kalacağım ya da yetiştirebileceğim, onu göreceğiz. Ama heyecanlıyım, tartışmalara katılmayı sabırsızlıkla bekliyorum :)


Nilüfer (kahveli) | 28 comments Mod
Bir süredir burayla ilgilenemedim, kitabı çok sevdiğimi söyleyerek söze başlayayım. İkinci video için şöyle bir fikrim var, kaç kişi katılabilir görmek istiyorum. Kitabı bitirdiğimiz tarihlerde İstanbul'da olacağım. İstanbul'da yaşayan kişilerle bir araya gelip kitabı birlikte tartışabiliriz belki? Gelebilecek olan var mı?


faustus | 1 comments yakın zamanda okuduğum ve her ne kadar son kısmını çok tatmin edici bulmasam da kurgusunu çok beğendiğim kitap. son kısım sanki çok aceleye getirilmiş gibi geldi. ya da ben "dahasını" bilmek istediğim için bana öyle geldi, bilemiyorum.


Eylül öder | 5 comments 10unda sınavlarım bitiyor ondan sonra olursa gelmek çok isterim :)


message 14: by Ege (last edited Oct 29, 2017 07:26PM) (new) - rated it 4 stars

Ege | 3 comments Nilüfer wrote: "Bir süredir burayla ilgilenemedim, kitabı çok sevdiğimi söyleyerek söze başlayayım. İkinci video için şöyle bir fikrim var, kaç kişi katılabilir görmek istiyorum. Kitabı bitirdiğimiz tarihlerde İst..."

Süper olur, ben de gelebilirim.


back to top