Goodreads Librarians Group discussion

The Master of Us All: Balenciaga, His Workrooms, His World
This topic is about The Master of Us All
17 views
Adding New Books & Editions > please add this edition in polish

Comments Showing 1-3 of 3 (3 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Jolanta (last edited Jul 14, 2016 05:12AM) (new) - rated it 3 stars

Jolanta (holeanta) | 7 comments could you add Polish editon of this book?
The Master of Us All: Balenciaga, His Workrooms, His World

Polish Title: Cristóbal Balenciaga. Mistrz nas wszystkich
Author name: Mary Blume
Translator: Marta Kitowska
ISBN: 978-83-63431-61-7
Publisher: Bukowy Las
Publication date: 23 of October 2013
Format: flexi binding book? i'm not quite sure. compare: http://9.allegroimg.pl/s400/04/62/62/...
Description:
Swój pierwszy butik Cristóbal Balenciaga, urodzony w baskijskiej rybackiej wiosce syn krawcowej, otworzył w roku 1919 w San Sebastian. A kiedy już podbił Barcelonę i Madryt, w 1936 przyjechał do Paryża.

Ubrania według jego projektów nosiła hiszpańska rodzina królewska i śmietanka arystokratyczna, jego klientkami były panie z rodziny Rothshildów i Marlena Dietrich. Historia mody zapamięta go przede wszystkim jako transformatora kobiecej sylwetki – to on ubrał kobiety w tuniki, szmizjerki czy spódnice bombki. Elsa Schiaparelli nazywała go „jedynym projektantem, który ma odwagę robić to, co mu się podoba”, Dior zaś, zachwycony jego techniką, mówił o nim: „Mistrz nas wszystkich”.
Mimo swej sławy i pozycji w świecie mody Balenciaga zawsze trzymał się z dala od ciekawskich oczu. Niektórzy dziennikarze powątpiewali w jego istnienie, nie znały go osobiście nawet jego ważne klientki. Tym cenniejszy jest ten kameralny portret wizjonera haute couture, stworzony na podstawie rozmów autorki książki z Florette Chelot, pierwszą pracownicą i filarem paryskiego domu mody Balenciagi, jego najlepszą sprzedawczynią i cenionym przez niego doradcą. Była ona świadkiem niesłychanego sukcesu pierwszej kolekcji Balenciagi, pracowała dla niego od 1937 aż do roku 1968, kiedy to projektant niespodziewanie zamknął firmę i wycofał z branży. Dzięki wspomnieniom Florette pierwsza pełna biografia Balenciagi jest żywą historią niezwykłego człowieka i obrazem czasów, w których rozkwitał jego geniusz.
Page count: 200
Link to cover: http://bukowylas.pl/ksiazki/cristobal...


Jolanta (holeanta) | 7 comments thank you! :)


back to top