Goodreads Librarians Group discussion

Wieki Światła
This topic is about Wieki Światła
18 views
Language & Translation Issues > Change description

Comments Showing 1-3 of 3 (3 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Grancpol (new)

Grancpol | 128 comments Description in Polish:

W ponurej i brudnej Anglii, w fantastycznym Wieku Przemysłu, bogactwo pochodzące z magii jest zarazem podziwiane i znienawidzone. Pewnego ambitnego młodzieńca prześladuje miłość z dzieciństwa - kobieta zdeterminowana, by wtopić się w świat, którym on tak pogardza...

"Wieki światła" to niepokojący i pasjonujący obraz osobliwej wiktoriańskiej epoki, różniącej się od tej dobrze nam znanej obecnością mrocznej magii i jeszcze mroczniejszych tajemnic. Soczysty, nastrojowy, liryczny i skomplikowany utwór, który utwierdza reputację MacLeoda jako jednego z najlepszych pisarzy gatunku z początku XXI wieku.


"Jest to powieść po prostu dobrze napisana, miejscami napisana pięknie. MacLeod wykazuje się tyleż wyobraźnią, co wrażliwością pisarską. W niektórych fragmentach - np. ukazujących ostatnie uroki magicznego świata arystokracji eteru, bawiącej się w obliczu nadchodzącej rewolucji, albo w nostalgicznych wspomnieniach »bajkowego« dzieciństwa bohatera - udało się autorowi dzięki użyciu środków fantastycznych wydobyć samą esencję prawdy życiowej, podnieść te wrażenia do poziomu prawie bolesnego dla czytelnika. Fantastyka nie służy tu ucieczce od rzeczywistości; to forma nadrealizmu".
Jacek Dukaj, "Czas Fantastyki"


message 2: by Rafael (new)

Rafael da Silva (morfindel) | 1363 comments Done. This edition is a polish edition?


message 3: by Grancpol (new)

Grancpol | 128 comments Aye. :)


back to top