Goodreads Librarians Group discussion

105 views
Language & Translation Issues > Change description

Comments Showing 1-2 of 2 (2 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Grancpol (last edited Dec 08, 2015 04:26AM) (new)

Grancpol | 128 comments Kraina trawDescription in Polish:

Prowokująca, makabryczna i surrealistyczna opowieść o życiu opuszczonej dziewczynki i wytworach jej wyobraźni, rozgrywająca się w krajobrazie teksańskiej krainy traw. Zadziwiający świat przedstawiony przez niezwykłą narratorkę.

Po śmierci matki jedenastoletnia Jeliza-Rose opuszcza Los Angeles i wraz z ojcem wyrusza do Teksasu, do niezwykłej krainy traw. Ucieczka od gorzkiej rzeczywistości trudnego dzieciństwa prowadzi ją do świata fantazji. Dziewczynka rozmawia z główkami swych ułomnych laleczek Barbie, dzięki wyobraźni widzi budzącego się o zmierzchu człowieka z bagien, przerażają ją czyhające w trawie potwory-rekiny. Jej jedynym przyjacielem i... kochankiem jest upośledzony umysłowo Dickens.

Książka jest gotycką wersją "Alicji w Krainie Czarów". Genialnie opowiedziana historia ma niepowtarzalną aurę mroku i narkotycznych wizji. Jest zapisem stanu psychicznego samotnego dziecka odkrywającego magię i siłę fantazji, które nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa kryjącego się w pozornie zwykłych wydarzeniach.


message 2: by Annika (new)

Annika | 568 comments Updated


back to top