Goodreads Librarians Group discussion

Córka papieża
This topic is about Córka papieża
9 views
Language & Translation Issues > Add description

Comments Showing 1-2 of 2 (2 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Grancpol (new)

Grancpol | 128 comments Description in Polish:

Lukrecja Borgia – rozpustnica i trucicielka czy ofiara intryg bezwzględnego ojca
Nieznana prawda o bohaterce głośnego serialu "Rodzina Borgiów"


Córka papieża ma 13 lat, gdy po raz pierwszy posłuży ojcu do osiągnięcia politycznych celów. Trzykrotna mężatka, matka nieślubnego syna, kochanka wielu mężczyzn. Symbol rozbuchanych żądz i rozwiązłości. Oskarżana o kazirodcze związki z ojcem i bratem, nazywana była "największą kurtyzaną Rzymu".

Historia kobiety tak niezwykła, że prawie niemożliwa do opowiedzenia. Próbowali pisarze, filozofowie, historycy, filmowcy... Udaje się dopiero teraz. Laureat Nagrody Nobla Dario Fo oddaje głos Lukrecji, ujawniając jej autentyczne listy i fragmenty dziennika. Pozwala poczuć to, co czuła ona – córka Aleksandra VI – najbardziej skorumpowanego spośród papieży.

Dario Fo staje w obronie Lukrecji. Po raz pierwszy ukazuje kobietę odważną, uwikłaną w bezlitosną grę o władzę. Snuje opowieść z pasją, zaangażowaniem i pewną dozą ironii, a okrutny świat nepotyzmu i nieprzyzwoitości wciąga czytelnika jak najlepszy spektakl teatralny.


"Skupiłem się jedynie na poszukiwaniu prawdy".
Dario Fo


Dario Fo (ur. 1926 r.) – wybitny włoski dramaturg, reżyser teatralny, aktor, kompozytor i malarz. Jego teksty zostały przetłumaczone na ponad 30 języków. Sztukę "Komiczne misterium" wystawiono ponad 5000 razy, kilkakrotnie na stadionach sportowych. W 1997 roku Fo został laureatem literackiej Nagrody Nobla. Zadedykował ją swojej żonie i muzie – France Rame, z którą współpracował aż do jej śmierci.

Also this book should be combined with https://www.goodreads.com/book/show/2...


message 2: by Rafael (new)

Rafael da Silva (morfindel) | 1363 comments Done.


back to top