Lietuva / Lithuania discussion

130 views
Literatūra vaikams ir paaugliams > Knygos apie jaunimo problemas

Comments Showing 1-5 of 5 (5 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Aušrinė (new)

Aušrinė | 2 comments Sveiki, knygų skaitytojai :)
Norėčiau Jūsų paprašyti pagalbos - kadangi 10 klasės kalbėjimo temą pasirinkau "jaunimo problemos literatūroje", galbūt galėtumėte parekomenduoti savo skaitytų, nebūtinai paaugliams skirtų knygų, kuriose kalbama apie jaunimo problemas. Būtų nuostabu, jei knygos būtų ne vien užsienio, bet ir lietuvių. O kas dar nuostabiau, kad nebūtų vien šio dešimtmečio, o įvarių laikotarpių (kaip žinia, kai kurios jaunimui būdingos problemos keliauja iš kartos į kartą).
Skaičiau daug knygų iš serijos "Beveik Suaugę", kur būtent ir kalbama apie paauglius, taip pat šiuo metu skaitau "Benedikto slenksčius", tačiau norėčiau kažko kitokio, ne vien knygų, kur aprašomas jaunuolio požiūris į jo paties gyvenimą.
Bet kokiu atveju mielai priimsiu visas jūsų pasiūlytas knygas - kad tik būtų susiję su jaunimo problemomis!:)


message 2: by Rolanda (new)

Rolanda Rimkevičienė (rolandar) | 190 comments Laurie Halse Anderson knygos, nežinau kokios yra išleistos Lietuvoje. Skaičau "Wintergirls" apie anoreksiją, žinau, kad dauguma jos knygų apie paauglystės problemas.
Jodi Picoult knygose taip pat nemažai užkabintos paauglių problemos ("Trapumas", "Namų taisyklės", "Nykstantys pavidalai"). Daugiau taip iš karto nesugalvoju.


message 3: by Aušrinė (new)

Aušrinė | 2 comments Pasižymėjau L.H.Anderson "Žiemos mergaitės" ir J.Picoult "Devyniolika minučių" knygas. Ačiū labai!


message 4: by Efka (last edited Feb 12, 2014 06:13AM) (new)

Efka (3fka) | 395 comments Jei žiurėsim į terminą "jaunimas" plačiau, ne tik kaip į paauglius, tai neprastai turėtų tikt I.Welsh'o Trainspotting (Traukinių žymėjimas), M.Burgess'o "Heroinas", kurios abi - apie narkotikus tarp jaunimo. Žiaurumo ir tam tikra prasme neturėjimo ką veikt klasuimu neblogai tiktų čia neseniai aptartas "Prisukamas apelsinas", dar nuo mokyklos laikų prisimenu iš mums tuo metu privalomosios literatūros sąrašo Sue Townsend "Adriano Moulo brendimo kančios", jei gerai atsimenu pavadinimą, apie paauglio brendimą ir visas iš to išplaukiančias problemas. Sena, bet temą daugiau mažiau atitinkanti knyga yra ir "Alfonsas Bailius", tik nežinau ar ją labai pavyks rast, ji beviltiškai sena buvo jau tada, kai aš tik pradėjau į vidurinę vaikščiot. Kas čia dar.. Eragonas - ne kiekvienas jaunuolis susiduria su drakonų sukeliamom problemom. Ok, dėl šito juokauju :) Neskaičiau, tad negaliu garantuot kad į temą, bet man rodos "Andželos pelenai" tiktų. Adamo Thirlwello "Politika" nagrinėja jaunimo seksualumo ir intymių bei tarpusavio santykių kūrimo klausimus, nu bet šitoj knygoj jaunimas jau toks..vyresnis, ~25+, nežinau ar tinka. Daugiau tingiu galvot, manau turėtų užtekt ir tiek, tik skaityk :) Beje, visos knygos, išskyrus apskutinę, net ne šio dešimtmečio, o jau ano amžiaus.


message 5: by Gabija (new)

Gabija | 3 comments Iš lietuvių literatūros galbūt tiktų "Altorių šėšėly", ten, bent pirmoje pusėje, kalbama apie karjeros pasirinkimą, nenorą nuvilti tėvų ir pan.


back to top