Lietuva / Lithuania discussion

273 views

Comments Showing 1-50 of 55 (55 new)    post a comment »
« previous 1

message 1: by Efka (new)

Efka (3fka) | 395 comments Sci-fi, arba mokslinė fantastika, yra turbūt mano mėgstamiausias žanras, nors žiūrint bendrai, terminas sci-fi yra greičiau kategorija, nei žanras, mat laisvai būtų galima suskaičiuoti apie 10 skirtingų jos porūšių, kurių vienos gali labai skirtis nuo kitų. Tad pašnekėkime, kas dar mėgsta sci-fi? Kokius žanrus, kokius autorius? Kokios mėgstamiausios knygos? Ir svarbiausias klausimas, kodėl?


Evelina | AvalinahsBooks (avalinahsbooks) man atrodo, aš skaitydavau vaikystėje. bet paskui buvo ilgas neskaitymo periodas (išvis), o kai grįžau prie (maniakiško) skaitymo, tai kažkaip nukrypau į kitas knygas. bet labai norėčiau paskaityti ir fantastikos, bet geros fantastikos, o ne šiaip. nes fantastiniai serialai tai patinka.

tik va rasti tos geros fantastikos reikia pasiryžti, ir kažkaip niekaip nepradedu. o dar atmuša ta marga lentyna su dinozaurais ir skimpy suits, kaip jau kalbėta :D


message 3: by Efka (new)

Efka (3fka) | 395 comments Aš tai, turbūt kaip ir dauguma plius minus mano amžiaus žmonių, su fantastika susipažinau Eridano dėka. Tik tas pats Eridanas labai erzindavo, kad labai jau jie mėgo nepilnas serijas leist. Va, dabar pradėjau iš naujo "Steną" skaityt, tik šį kartą jau angliškai, tai Eridanas išleidęs buvo tris knygas. Iš aštuonių. Bet čia dar nieko, yra ir prastesnių pavyzdžių.. :)

O kokio žanro fantastiką laikai "gera"? Rekomenduot turiu daug ką, tik reikia žinot tiksliau pageidavimus. Manau, jei serialus pavardytum lyg ir aiškiau turėtų būt taip pat.


Evelina | AvalinahsBooks (avalinahsbooks) Gera - tai turbūt pirmiausia nesikartojanti (žinai, kaip visi autoriai mėgsta nusivažiuoti į tas pačias temas, kurios dažnai 'tacky' netgi tampa.. na ir persistengti). Šiaip esu skaičiusi Phillip K. Dick knygų, tai jis man labai patiko kaip autorius, ketinu jo ir daugiau paskaityti. Nemėgstu skaityti tipiškų knygų, kur būtinai kokie nors eiliniai ateiviai, eilinis užpuolimas ar planetos užgrobimas.. eilinė sleazy meilės istorija.. kas nors tokio "neskanaus".. man bet kokiose knygose patinka nestandartiniai scenarijai, tai panašiai bus ir su fantastika.

Šiaip, turbūt reikia pasidomėti sci-fi classics listais.. vis tiek yra sąrašai, kurie rekomenduotini.

Dabar iš bibliotekos pasiėmiau "Fondą" (Foundation), bet kol kas dar guli lentynoj. Bandysiu skaityt :) girdėjau, kad gera.


message 5: by Efka (new)

Efka (3fka) | 395 comments Su nestandartiniais scenarijais tai tikrai neapsiriksi paėmusi Alastair'o Reinolds'o Revelation Space seriją. Puiki,labai grandiozinė, didelį užmojį turinti Space Opera, kurioje Sci tikrai tvirčiau stovi nei Fi( vien ko vertas praktiškai niekur nesutinkamas variantas, kad greitesnio už šviesą keliavimo būdo nėra), tiek galiu pasakyti remdamasis kolkas tik pirma perskaityta iš trijų (arba penkių, kaip pažiūrėsi, nes dvi yra spin-offs) knygų. Bet šita knyga tinka tik tiems, kas nori iššūkio, ji tikrai sunki. Pavyzdžiui, aš manau, kad mano anglų kalbos žinios tikrai labai geros, bet kartais būdavo ir tokių puslapių, kur po 15-20 nežinomų ir negirdėtų žodžių pasitaikydavo. Aišku, daugumos jų prasmę galima nuspėt, kitus - ekstrapoliuot, bet vistiek čia tikrai nebus paprasta. Tuo labiau, kad autorius tai ne amerikietis, o britas. :)


Evelina | AvalinahsBooks (avalinahsbooks) pas mane yra kindle, tai nežinomi žodžiai sunkumo nekelia :D mat žodynas interface'e yra.. bet kad aš ir taip perskaitau minimum pusę knygų angliškai, tai lietuviškai ir nebūtų įdomu, ko gero. vertimai ne visad geri tokių knygų būna. nes tas vertėjas irgi toks pats žmogus :D

dėkui, pasidomėsiu. jo, keliavimas šviesos ir ne didesniu greičiu tai čia tikrai retenybė :D

sudominai dabar vien dėl to, kad a la sudėtingai parašyta :D reiks būtinai pažiūrėt! o britai tai turi tikrai savitą žodyną kas link knygų rašymo, labai skiriasi nuo amerikiečių, tai pasijunta tie kitokie žodžiai. nu reiks pabandyt, žodžiu.


message 7: by Gailė (new)

Gailė Ne (nulis) | 33 comments Mano mėgstamiausias - Philip K. Dick.


Evelina | AvalinahsBooks (avalinahsbooks) man jis irgi, kaip sakiau, labai patiko. bet paskutinį kartą skaičiau "Man in the high castle", tai visai likau nesupratus ir nuvylė kaip reikalas. Tikiuosi, kitos ne tokios lėtos ir nuobodžios. Pirmoji, kurią skaičiau, buvo visai kitokia.
Norėčiau jo Ubiką dar perskaityti.


message 9: by Gailė (new)

Gailė Ne (nulis) | 33 comments Galėsiu atnešti, jei priminsi. :)


message 10: by Efka (new)

Efka (3fka) | 395 comments Aš Phillipo skaičiau Ubiką ir Ar androidai sapnuoja elektronines avis, bet kažkaip jau nelabai ką ir beprisimenu iš jų, be to, kad ilgą laiką dėl kažko painiojau Ubiką su Kingo "Bėgančiu žmogumi", nors realiai jie nieko bendro kaip ir neturi.

O šiaip iš autorių tai asmeniniai favoritai yra Harry Harrison, kuris, kai nori, apie paprastus dalykus sugeba taip juokingai rašyt, kaip niekas kitas,(Plieninė žiurkė - puikus pavyzdys), o kai nori, sugeba tokias idėjas sugeneruot kaip Edeno serija (Meteoritas prieš 65mln. metų nenukrito, dinozaurai neišnyko, o evoliucionavo, ir ne žmonės dabar planetos šeimininkai) ir Jack L. Chalker, kuris pagal idėją turėjo būt gerokai patvirkęs dėdulė, bent jau iš jo knygų sprendžiant :)

Kaip bebūtų keista, beveik nieko nesu skaitęs Azimovo, išskyrus "Net patys dievai". Kas man ką nors apie jį papasakos ir ką nors parekomenduos? Na, aišku, be Sci-fi celebričio "Fondo"?


Evelina | AvalinahsBooks (avalinahsbooks) aš tai labai daug jo užsižymėjus perskaityti. bet pakomentuoti kol kas dar negaliu :D apie Fondą tai skaičiau kažkokią recenziją, kuri patiko.. šitą:
http://skaitomeknygas.wordpress.com/2...

kai perskaitysiu, galėsiu daugiau pakomentuoti.

Gaile, jo, būtų jėga :) pasistengsiu priminti kitą kartą


message 12: by Gailė (last edited Feb 12, 2014 02:57AM) (new)

Gailė Ne (nulis) | 33 comments Man tai "Fondas" nepatiko... Labiausiai dėl to, kad nėra veikėjų, prie kurių galėtum prisirišti. Tik įsijauti, susipažįsti su veikėju, aaaaaand he's gone. Praėjo 100 metų ar kažkiek, prašom vėl iš naujo pažindintis jau su naujais veikėjais. Mintis tikrai labai gera, bet man skaityti buvo neįdomu.

Harry Harrisono tai labai gera knyga yra "Vikingas Kolumbas". O "Plieninę žiurkę" labai mėgau vaikystėje, daug kartų skaičiau. Bet bandžiau suaugus... Siaubas ėmė, kaip ten viskas lėvai. O vaikystėj atrodė taip juokinga... Užtat nežinau, kaip įvertinti. Vaikystėj būčiau davus 5 žvaigždutes, o dabar 1. Taip ir liko neįvertintos. :)


message 13: by Vilius (new)

Vilius (smurfas666) | 108 comments Iš senesnių tai patiko Robert Heinlein ir Clifford Simak. Iš Heinlein'o labiausiai įsiminė "Durys į vasarą" - dar Zenito serijoj išleista. Iš Simak neseniai skaityta "Miestas".
Iš naujesnių autorių tai geriausią įspūdį paliko jau aukščiau minėtas Alastair Reinolds ir Richard K. Morgan. Na ir dar negaliu nepaminėti Dmitry Glukhovsky "Metro 2033".


message 14: by Gamma (new)

Gamma Decay | 4 comments Gailė wrote: "Mano mėgstamiausias - Philip K. Dick."

Are you me?


message 15: by Efka (new)

Efka (3fka) | 395 comments Gamma wrote: Are you me?"

Turbūt ne. Nors jei atsakymas būtų "taip", tai jis puikiai atitiktų temą :)


message 16: by Gamma (new)

Gamma Decay | 4 comments Arba jeigu tikėsime metafiziniu solipsizmu. O užtenka tuo patikėti tik man vienam. :)


message 17: by Edita (new)

Edita | 2 comments Nors esu daugiau fantasy mėgėja, bet sci-fi irgi "kabina". Teko skaityti tikrai neblogų knygų, Aišku, dabar sunku ir beprisimint. Nors vieni iš favoritų buvo (ir tebėra) Jack. L. Chalker ir Ch. Sheffield. Pirmajam priklauso tokie ciklai kaip "Vardeno deimantas", " Sielų šulinys", "Kvintarų maratonas" ir kt. Antrojo - "Paveldas". Labai gaila, kad Eridanas išleido ne visas. Teko skaityti anglų kalba.
Iš rusų autorių patiko S. Lukjanenko ciklai "Sargyba", "Dyptaunas". V. Panovo ciklai - "Anklavai", "Paslaptingas miestas". Vėlgi - skaityti teko originalo kalba, nes Eridanas išleido ne visas.
Tai pradžiai tiek. Nes įsivažiavus kažkaip bus paskui sunku sustot :)


message 18: by Efka (new)

Efka (3fka) | 395 comments OOOO, Vardeno deimantas, Kvintaros, Sielų šulinys... Edita, jūs turite puikų skonį :)))


message 19: by Edita (new)

Edita | 2 comments :) Ačiū. Bet skonis yra toks jau subtilus reikalas... :) Va kitiems "plieninė žiurkė" labai patinka. O man ji niekada nepatiko :) Na bet juk tuo gyvenimas ir žavus, kad visi žmonės skirtingi, visi su savo nuomone :) Bet tikrai labai gaila, kad geriausių knygų, išleistų lietuvių kalba, mes taip niekada ir nepamatysime. Na nebent kas nors pastatys filmą, jis taps populiarus pasaulyje... O iki tol teks tobulinti užsienio kalbos žinias ir skaityti originalo kalba. :)
Visiems gero skaitymo.


message 20: by Kaimynas (new)

Kaimynas | 21 comments Tema metų senumo, bet ką jau čia. Jei vėl kas neturėdamas ką veikt užklys po metų gal va dar kelias knygas prisidės.
Keista, kad iš nestandartinių nepaminėtas Clifford Simak. City ir The Goblin reservation keisčiausios skaitytos SciFi. Labai netradicinės ir labai geros. Gaila, kad senis leido turbūt viską ką tik parašydavo, tai tarp 4-5 super knygų yra išleides dar 30 neaiškių.


message 21: by Efka (new)

Efka (3fka) | 395 comments Bet kaip suprantu, su '60-'70 rašytojais fantastais taip labai dažnai nutikdavo.. :)


message 22: by Caro (new)

Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 487 comments Goblin Reservation <3


message 23: by Kaimynas (new)

Kaimynas | 21 comments Jo, tie patys Asimov, Dick ir daug daug kitu kas metus bent po viena nauja pavarydavo. :)


Evelina | AvalinahsBooks (avalinahsbooks) Aha, Simak'o miestas keistas ir įdomus buvo. Toks scifi, bet ne scifi... nei nežinai, kur pridėti.
Gal reikės ir Goblin reservation pabandyti tada.


message 25: by Kaimynas (new)

Kaimynas | 21 comments Butinai pabandyk, tiek pat keista ir tiek pat gera. As jo dar way station turiu, bet taupausi. :)


Evelina | AvalinahsBooks (avalinahsbooks) :D aha, aš Vonnegutą ir Gaimaną taupausi nuolat :DDD žinau tą jausmą.


message 27: by Ugnė (new)

Ugnė | 8 comments įstrigo "Elektronio nuotykiai". skaičiau prieš keletą metų, kai tik prasidėjo pats skaitymo įkarštis. sužavėjo tuo paprastumu, kad nebuvo kažko ypatingai antgamtiško, ko ne viskas, aprašytas knygoje, jau tapo realybe. knyga jaunesnio amžiaus žmogeliams, vis dėlto. o ir išrankumas knygoms nebuvo dar toks kaip dabar, kai nebežinai, ką skaityt, kad įtiktų.


message 28: by betelgeuse (new)

betelgeuse | 6 comments Atnaujinkime temą - kas ką įdomaus skaitote?


message 29: by Linas (last edited Jan 05, 2018 08:43AM) (new)

Linas | 90 comments Labai jau čia plati tema, kaip Efka ir sakė fantastika labiau kategorija nei žanras, paimkime dvi atsitiktines fantastines knygas ir jos greičiausiai turės nykstamai mažai bendro. Net negaliu pasakyti ar patinka man fantastika, ar ne, nes yra tobulų kūrinių, bet yra ir tikros makulatūros.

Dabar skaitau „Shadowrun“ knygas, ten toks keistokas kiberpanko ir fantasy kratinys bet visai neblogai. Rašytos pagal RPG žaidimą, tai atitinkama ir kokybė. Skaitau iš tiesų labiau kad susipažinti su tuo pasauliu, nei dėl literatūrinės vertės, bet kai kurios knygos tikrai geros ir maloniai nustebino. Pvz., Striper Assassin (dryžuota žudikė, nepainioti su stripper assassin :)).

Pabaigęs ketinu imtis Mike Resnick „Birthright“ knygų, pradėdamas nuo pirmosios išleidimo tvarka, berods Santiago. Ten tokie a la laukiniai vakarai tik kosmose. Esu skaitęs Penelope Bailey trilogiją, labai patiko, ypač pirmoji knyga. Ir The Dark Lady, visai nebloga. Kosminių laukinių vakarų pasaulis naudojamas tik kaip terpė, o patys siužetai ir idėjos tikrai įdomūs, originalūs, gražiai aprašyti.


message 30: by Mindaugas (new)

Mindaugas | 9 comments skaitau 2001 Odiseją, pasirodo buvau neskaitęs visai. kadangi ilgai neskaičiau sci-fi, o dabar skaitau tik angliškai (mokaisi kalbą), tai daug pasakoti nėra ką. baigiau skaityti Pushing Ice (labai patiko) Beacon 23 (labai patiko) . Kadangi skaitau pakankamai lėtai, tai imsiu tik geras rekomendacijas arba Hugo, Nebula laimėtojus.


message 31: by betelgeuse (new)

betelgeuse | 6 comments Resnick man primena amerikietiškus kalnelius, nuo visiško šlamšto iki visai pusėtinų istorijų, už ką jis tiek Hugo prisirinkęs – neįsivaizduoju.


message 32: by Linas (new)

Linas | 90 comments Nežinau, neskaičiau nieko iš jo apdovanotų kūrinių. Manai, neverti premijos? :)


message 33: by betelgeuse (new)

betelgeuse | 6 comments Bijau ką ir sakyt, gal čia mano skonis nevykęs? Pvz., L. Niven su Žiediniu pasauliu kiek apdovanojimų ir gerbėjų susišlavė, o kas ten ypatingo, na, bent įdomaus? Nieko. Tai gerai, jei tie gerbėjai tikrai kažką randa, skonis draugų neturi. Pvz., aš nlb su magine fantastika draugauju, tai jopštararai kaip sunku tą Raganių Shapkovskio skaityt, o bet tačiau nė minties nekyla ginčytis, kad gerai parašyta, stipri istorija. Bet kai dažniausiai diskusijose mosuojama tik tais Hugo ir Nebulom, sakytumei, šventa karvė ar ką? Tai ką žinau... :)


message 34: by Linas (last edited Jan 07, 2018 09:05PM) (new)

Linas | 90 comments Na jei kalbėti apie premijas plačiau, tai jos paprastai skiriamos geriausiai tais metais parašytai knygai (ar apsakymui ar pan., priklausomai nuo kategorijos), tai gal būt kai kuriais metais nebūna per daug iš ko rinktis. Kiti gal dar prastesni. O šiaip aišku ir tie apdovanojimai yra kažkiek subjektyvūs, ir nebūtinai turi atitikti visų skonį.

Diskusijose, nežinau, apdovanojimai lyg ir rodo, kad kūrinys patiko kritikams, bet kas iš to. Manau diskusijose geriau tiesiog parašyti ką pats tame kūriny radai, kas patiko, kas ne. Manau, tokios diskusijos būtų produktyvesnės, gal būt padėtų pažiūrėti į knygą kitu kampu, gal pastebėti, kad kažko neįvertinai kai nepatiko, ar pražiūrėjai kažkokias problemas kai patiko ir panašiai, gal nuo to nepradės daugiau ar mažiau patikti bet bent jau padės geriau įvertinti tą kūrinį. O lygintis apdovanojimų ilgiu, nežinau kokia prasmė :)

„Žiedinis pasaulis“ lyg ir nelaimėjo nei Hugo, nei Nebula. Bet man labai patiko, visų pirma, dėl savo originalumo, idėjų, vaizduotės – dalykų, kurių šiaip fantastikoje labai dažnai pasigendu. Taip pat patiko, kad ta knyga iš tiesų buvo mokslinė fantastika ne vien pavadinimu. Lyginant su dauguma knygų, realistiškumas išlaikytas, Nivenas tikrai pasistengė per daug nenusišnekėti mokslo srity. Iš trūkumų tai tik kad gana nuobodokai parašyta, ypač tęsiniai, man atrodo kažkurio tęsinio jau net nebeįveikiau.

O „Raganius“ - labai patinka, mėgstamiausia fantasy serija kartu su „A Song of Ice and Fire“, perskaitau iš naujo kas pora metų. Nors šiaip aš irgi fantasy ne fanas. Tačiau matau jame nemažai trūkumų ir suprasčiau, kodėl žmonėms nepatiktų. Dauguma personažų kalba labai panašiai, mėgsta visi filosofuoti, visi sarkastiški, ir t.t., o kur dar problema su plagiavimu, Bet taip, parašyta stipriai, įtraukia, personažai rūpi, už jausmų gerai moka užkabinti Sapkowskis.


message 35: by Caro (new)

Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 487 comments Linas wrote: " o kur dar problema su plagiavimu, "

Su kokiu plagiavimu? Net įdomu pasidarė. :)


message 36: by betelgeuse (new)

betelgeuse | 6 comments Aha, ir man įdomu dėl plagiavimo, papasakok.
Aš Raganiuje randu l.daug intertekstų, aliuzijų, parafrazių, bet čia tiklinis pasirinkimas, l.vykęs. Tiesa sakant, tokio gerumo parafrazes tik Pračeto kūryboj kol kas skaičiau.


message 37: by Caro (new)

Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 487 comments betelgeuse wrote: "Aha, ir man įdomu dėl plagiavimo, papasakok.
Aš Raganiuje randu l.daug intertekstų, aliuzijų, parafrazių, bet čia tiklinis pasirinkimas, l.vykęs. Tiesa sakant, tokio gerumo parafrazes tik Pračeto ..."


Pritariu. :)


message 38: by Linas (last edited Jan 08, 2018 12:33AM) (new)

Linas | 90 comments Dėl plagiavimo, tai Sapkowskis kaltinamas nuplagijavęs patį Geraltą kaip personažą, ir daug knygoje aptariamų idėjų/temų, nuo Michael Moorcock Elric of Melniboné serijos. Sapkowskis atsisako tai pripažinti ir apsimeta, kad net nežinojo Elrico kai rašė Raganių, kas garbės jam nedaro. O kad visi tie panašumai yra grynai atsitiktiniai, tikrai netikiu.

Bet vadinti plagiavimu mano nuomone irgi kiek per stipru. Patys kūriniai skiriasi labai daug kuo, rašymo stiliumi, struktūra, visai kiti siužetai, kitoks pasaulis (neskaitant kad irgi multiverse), net nelaikyčiau tuo pačiu fantasy „požanriu“. Gan akivaizdu, iš kur semtasi įkvėpimo, bet na nėra copy/paste darbas, net personažas stipriai pakeistas. Vis dar vadinamas Baltuoju Vilku, baltaplaukis, atskalūnas, nepritampantis prie visuomenės, su juodaplauke meile, ir turintis magijos pradmenis bet ne daugiau, ir t.t., bet labai daug ir skirtumų. Pvz., Elricas yra buvęs valdovas, o Geraltas dirbtinis mutantas, žmonių įrankis naikinti pabaisoms.

Na plačiau čia panašumų/skirtumų nenagrinėsiu, jei norite, pasiskaitykite patys ir susidarykite savo nuomonę :) Tiems, kas domisi fantastika, Elricą rekomenduoju bet kuriuo atveju – tai yra žanro klasika, savo laiku daugeliu atžvilgių unikalus kūrinys, atsisakęs daugumos tuolaikinių „sword and sorcery“ žanro stereotipų ir klišių. Kas nesidomi, nežinau ar patiks, vis gi senoka knyga ir jaučiasi tos pigios „sword and sorcery“ šaknys. „Raganiaus“ serija man patiko nesulyginamai labiau, plagiatas ar ne.


message 39: by betelgeuse (new)

betelgeuse | 6 comments Linai, dėkui, įdomūs pastebėjai, kontrargumentuot konkrečiam atvejui negaliu, per mažai dar suskaičiau. Bet, žinai, apskritai pasikartojantys motyvai, veikėjų tipažai iš esmės juk universali tendencija, ypač jei kalbėtume apie sąlyginai naujus kūrinius, kurie tampa serialų, filmų scenarijaus pagrindu. Tada non stop tiražuojama. Pvz., distopinės istorijos, kurių pridygo daugiau nei baravykų pastaraisiais metais Dzūkijoj, praktiškai 99 proc su identišku leitmotyvu. Antra vertus, vėlgi – bet juk tai būdimga žanrui aplinka, charakteriai ir pnš. O dar kitaip pavertus, na, neuždrausi siekt populiarumo lengviausiu keliu, gal žėk, pyst ir aplenks tą, kuriuo seka :)) Va, pvz Rufusas su savo Vėjo vardo serija, ten man toks lipdinių lipdinys, bet ohoho, kokioj žanro gerbėjų pagarboj! Why not...


message 40: by Caro (last edited Jan 08, 2018 03:19AM) (new)

Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 487 comments Elricą skaičiau, panašumas yra - balti plaukai. :)) Na, dar gal ilgi balti plaukai... Nenoriu nieko įžeisti, ypač Elrico, bet jis man kaip herojus iki Geralto lygio netempia, nu tiesiog. Nei jo istorija. Bet čia, aišku, skonio reikalas. Galima dar pritempti atskalūniškumą, bet per daug fantasy veikėjų turi šį bruožą, kad galėtum rimtai į tai žiūrėti. Jeigu jau Sapkowskis plagijuoja, tai apkaltinkime ir Martiną - kad nuo Sapkowskio nukopijavo pvz. ir "Winter is coming" idėją (o gal nuo Tado Williamso??), ir mergaitę žudikę, ir tt. (juokauju aišku, neužsiveskit, Martino fanai) O gal dar Šekspyrą apkaltinkime, nes naudojosi istorinėmis kronikomis ir ne pats sugalvojo savo veikėjus. :)


message 41: by betelgeuse (new)

betelgeuse | 6 comments O gal nekaltinkime, gal tiesiog kaip žanro gerbėjai padiskutuokime apie panašumus /skirtumus / pranašumus / trūkumus? Sunku, žinai, bet kai pavyksta, būna l.įdomu :)


message 42: by Caro (new)

Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 487 comments Be abejo, diskutuokime. Tema - vandenynas :))


message 43: by Linas (last edited Jan 08, 2018 03:54AM) (new)

Linas | 90 comments Jei Šekspyras apsimetinėtų, kad Julijaus Cezario personažą sugalvojo pats, tikrai apkaltinčiau jį kuo netingėčiau :)

Panašumų tarp Elrico ir Geralto istorijų yra tikrai daugiau, nei tik balti plaukai. Vien aš išvardijau daugiau, o išvardijau tikrai ne visus.

Fantasy žanro gerbėjas šiaip nesu ir giliau kažką diskutuoti turbūt negaliu. Mėginau skaityti garsųjį Wheel of Time, na visiška makulatūra, viena prasčiausių kada skaitytų knygų. Mėginau skaityti R.A. Salvatore, nuobodybė kaip reta. Perskaičiau kokias keturias Zelazny Ambero kronikų knygas, nieko įdomaus ar užkabinančio, turbūt blogiausia ką Zelazny yra parašęs :) Ir dar nemažai, kurių nepamenu nei autorių nei pavadinimų, tokie nykūs buvo. Vėjo vardo neskaičiau, iš atsiliepimų labai abejoju, ar man patiktų. Neskaitant minėtų Martino ir Sapkowskio, dar patiko Glen Cook The Black Company, ir kažkiek klasika – Tolkienas, Moorcockas, Leiberis. Bet jei čia yra fantasy fanų, visai būtų įdomu juos išklausyti ;) Mažu atrasiu dar įdomių knygų.


message 44: by Caro (new)

Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 487 comments Dabar jau sunku būtų išsiaiškinti, kuo apsimetinėjo Šekspyras, nes ir jo paties autoriste dabar visaip kaip abejojama - ar tai buvo vienas asmuo, ar du, gal su žmona rašė, o gal išvis keliautojas laiku buvo. ;)

Linai, jeigu turite kokią nuorodą straipsnio ar ko, kur Sapkowskis prisiekinėja neskaitęs Moorcocko, pasidalinkite. Sužadinot smalsumą. :)


message 45: by Linas (new)

Linas | 90 comments Šekspyras tai buvo Šekspyras, esu girdėjęs, kad jo autoryste abejojama, bet na tos abejonės tokios labiau sąmokslo teorijų ir pseudoistorikų lygio. Bent jau kiek man tekę skaityti :)

Sapkowskio ir Moorcocko konfliktu tiek giliai nesidomėjau, tik paviršutiniškai skaičiau įvairiose vietose internete ką papasakojau, net nepamenu tiksliai kur, čia kaip ir sena istorija. Dabar pažiūrėjau įdomumui Vikipedijoje, terašo, kad „The Witcher series' main character, Geralt of Rivia is nicknamed the White Wolf; while some argue this is 'homage', author Andrzej Sapkowski's refusal to acknowledge the inspiration was taken by some (including Moorcock) to be an act of plagiarism.“ bet šaltinio nenurodo. Google irgi ne kažin ką randa, gal būt daugiau būtų lenkiškai, jei kas kalbate.


message 46: by Lina (new)

Lina | 51 comments Aš Tailando paplūdymyje skaičiau viešbutyje rastą Ted Chiang apsakymų rinkinį "Arrival", tai rekomenduoju iš didžiosios R :)

"Raganius" tai fiction, bet jau tikrai ne science-fiction, ką jis čia veikia šioje diskusijoje?


message 47: by Linas (new)

Linas | 90 comments „Arrival“? Apsakymą pervadino pagal filmą kuris pastatytas pagal apsakymą. Na logiška, dabar jau daugiau žmonių žino filmą Arrival nei „Story of your life“. O Ted Chiang ir aš rekomenduoju, kiek sausokas bet labai originalus ir labai science.

Raganius, nežinau, kažkaip nusivažiavo pokalbis link jo.


message 48: by Caro (last edited Jan 08, 2018 08:16AM) (new)

Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 487 comments Linas wrote: "Šekspyras tai buvo Šekspyras, esu girdėjęs, kad jo autoryste abejojama, bet na tos abejonės tokios labiau sąmokslo teorijų ir pseudoistorikų lygio. Bent jau kiek man tekę skaityti :)

Sapkowskio i..."


Šekspyras dydis poets yr, i taškas, nesiginčijam. ;)
Na, iš to wikipedijos sakinio tai, ehem... Na tiek to. Čia taip sakant, "they see me rollin, they hatin" atvejis, ne kitaip. ;)

Jeigu jau sci-fi, tai man didžiausias pastarųjų metų atradimas buvo The Expanse, ir knygų ciklas ir serialas.


message 49: by Caro (last edited Jan 08, 2018 08:17AM) (new)

Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 487 comments Lina wrote: "Aš Tailando paplūdymyje skaičiau viešbutyje rastą Ted Chiang apsakymų rinkinį "Arrival", tai rekomenduoju iš didžiosios R :)

"Raganius" tai fiction, bet jau tikrai ne science-fiction, ką jis čia ..."


Lina, tas rinkinys originale vadinosi Stories of Your Life and Others, čia po filmo pervadino. Kaip tik skaitau, nors dalį apsakymų jau kadaise kažkur skaičiau. Manau Chiang ne visiems.


message 50: by Lina (new)

Lina | 51 comments Visos knygos yra visiems. Gal tik ne kiekvieno skoniui :)

Chiang man yra puikus intelektualaus fikcijos santykio su mokslu pavyzdys - aš to ir tikiuosi iš mokslinės fantastikos. Mokslo :)


« previous 1
back to top