Latvija discussion

107 views
Par grāmatām un lasīšanu > Kā atrast grāmatu, kuras nosaukums un autors pagaisuši no atmiņas.

Comments Showing 1-10 of 10 (10 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Spigana (new)

Spigana | 23 comments Noteikti es neesmu vienīgā, kurai gadījusies sekojoša situācija- reiz sen senos laikos ir izlasīta grāmata, kuras sižets vai tā fragmenti iespiedušies atmiņā, bet ne nosaukums, ne autors rokā nedodas. Un arī gūgles tante ne vienmēr šinī situācijā spēj līdzēt.
Tāpēc ceru, ka varbūt šeit atradīsies kāds, kuram liksies pazīstama grāmata, kas varētu atbilst sekojošam aprakstam:

Darbība risinās skandināvijā, man šķiet, ka Somijā, apmēram 19. gadsimta vidū. Grāmatas galvenā varone ir sieviete ar mazliet neparastu raksturu. Smalkāk atceros tikai dažas epizodes- tā meitene par kaut ko saķīvējas ar līgavaini, bet ātri viņam piedod, tomēr izlemj to neizrādīt un turpināt tēlot, ka ir aizvainota, lai paŗmācītu līgavaini. Nākamā epizode- šai sievietei ir 36 gadi, viņai ir vairāki bērni un viena no meitām pie sevis nodomā, ka neglīti gan izskatās tas, ka māte traukus mazgā sēdus. Un pēdējā- šīs sievietes meitas grib doties uz ciema balli (vai kaut kādām viesībām), bet vecāki tā kā negrib laist. Tomēr pēc tam, kad meitenes paziņo, ka ies neatkarīgi no vecāku vēlmēm, tēvs viņām iedod kamanas ar vārdiem, ka neies jau krist kaunā un neviens ciemā nevarēs teikt, ka viņš ir tik slikts tēvs, ka meitām ziemā jāiet kājām.
Tā gan nebija tikai viena grāmata, tur bija sērija ar vismaz 3 grāmatām, ja ne vairāk. Atceros, ka bija iesietas baltos papīra vākos. Man šķiet, ka pēc būtības šīs grāmatas varēja būt līdzīgas Herbjorgas Vasmu Dinas grāmatai, bet tā noteikti nav tā, autore arī bija cita (jā, vēl man šķiet, ka sarakstījusi bija sieviete).

Es, protams, saprotu, ka šis nav nekāds izsmeļošais apraksts (un manā galvā tas viss vispār izklausījās sakarīgāk), bet varbūt tomēr kāds....


message 2: by Anna, Moderator (new)

Anna Kļaviņa (annamatsuyama) | 279 comments Pameegini pajautaat sai grupai http://www.goodreads.com/group/show/1...


message 3: by Spigana (new)

Spigana | 23 comments Anna wrote: "Pameegini pajautaat sai grupai http://www.goodreads.com/group/show/1..."

Paldies par ieteikumu!
Vienīgi man mazliet aizdomas, ka šī ir no tām grāmatām, kas angliski runājošā vidē varētu nebūt īpaši pazīstama.


message 4: by Doronike (new)

Doronike | 26 comments Man šķiet, ka autore ir Auni Nuolivāra. Viņai 90-tajos gados tika pārizdota triloģija Gane, kalpone un saimniece; Saimnieks un saimniece; Diena un vakars. Vismaz noformējums ir baltos, mīkstos vākos :)


message 5: by Spigana (new)

Spigana | 23 comments Doronike wrote: "Man šķiet, ka autore ir Auni Nuolivāra. Viņai 90-tajos gados tika pārizdota triloģija Gane, kalpone un saimniece; Saimnieks un saimniece; Diena un vakars. Vismaz noformējums ir baltos, mīkstos vāko..."

Šī ir īstā! Super liels paldies. :)


message 6: by Anna, Moderator (new)

Anna Kļaviņa (annamatsuyama) | 279 comments Cepums Doronikei!

Velaak uzjautaasu peec 3 graamataam, kura taa grupa veel nav palidzeejusi atmineet. Arii lasiitas latviski un skandinaavu.


message 7: by Anna, Moderator (new)

Anna Kļaviņa (annamatsuyama) | 279 comments Neviens?


message 8: by Agnese (new)

Agnese | 123 comments Lasījusi noteikti neesmu, bet centos kaut kā internetā pameklēt, bet nekā. atradu kaut ko aptuvenu, bet vienmēr kaut kas negāja kopā... Diemžēl:(


message 9: by Doronike (new)

Doronike | 26 comments Anna wrote: "Neviens?"

Man nav nekādu asociāciju. Vismaz nesaistās ne ar vienu tajā laikā izdotu skandināvu autoru. Varbūt drīzāk tas ir kāds amerikānis?


message 10: by Anna, Moderator (new)

Anna Kļaviņa (annamatsuyama) | 279 comments Doronike wrote: "Anna wrote: "Neviens?"

Man nav nekādu asociāciju. Vismaz nesaistās ne ar vienu tajā laikā izdotu skandināvu autoru. Varbūt drīzāk tas ir kāds amerikānis?"


Nedomaju viss. Es atceros (vai ari ticu, ka atceros) ka pecvaardaa bija mineets, ka autors ir skandinaavu klasikis.
Graamata bija cietos vaakos un izdota ~70-tajos.

Paldies, Agnes un Doronike! :)


back to top