From the Bookshelf of Netherlands & Flanders group

Find A Copy At

Group Discussions About This Book

No group discussions for this book yet.

What Members Thought

Rene Ijzermans
Dec 07, 2017 rated it it was ok
Aardig, eens een Nederlandstalig auteur uit het verleden te lezen. Helaas niet veel meer dan dat, want psychologisch uitermate zwak en in een oude taal die mij niet raakt. Wel bijzonder voor die tijd, hoe den Doolaard schrijft over het ruige en ook romantische landleven, over de vagebonden en de natuur waarin de verschillende landlopers zich onlosmakelijk begeven en elkaar in tegenkomen, uiteraard met de nodige drank, messen en die ene mooie vrouw die ze net allemaal begeren.
BookLovingLady (deceased Jan. 25, 2023...)
Het boek heeft eigenlijk twee ‘verhalen’. Eentje over de sterke vriendschap tussen Vladja, een Slowaak, en André, een Fransman, en eentje over de markies De Saporta die verschillende wijngaarden bezit. Het was niet helemaal ‘mijn soort boek’, maar ik ben toch blij dat ik het uitgelezen heb (ook al heb ik er lang over gedaan).

Wat mij opviel is dat de beschrijvingen erg mooi zijn: Bijvoorbeeld (p. 98/99) “Aan de andere kant lagen op een gele heuvel de brokken van een verwoest gebouw; de scherf van
...more
Herman
Dec 19, 2015 rated it liked it
Janet
Feb 11, 2017 marked it as gelezen-voor-2012-onder-andere
Rob
Aug 17, 2020 marked it as to-read
José Van Rosmalen
Aug 19, 2021 rated it did not like it
Shelves: in-bezit, reizen, roman