Op een morgen wordt aan het politiebureau Warmoesstraat een rouwkaart bezorgd. Het overlijdensbericht van 'Frederik Fluweel', bij zijn leven al een legende als kundig inbreker, zet rechercheur De Cock (met ceeooceeka) aan het denken. Hij herinnert zich dat Frederik van Fluijtenberg, alias Frederik Fluweel, jaren geleden de kluis leegroofde van de Banque National de Lyondas. De buit werd nooit teruggevonden, maar Frederik Fluweel meldde zich wel bij de Nederlandse politie. Hij werd tot zeven jaar gevangenisstraf veroordeeld, maar ontsnapte uit de Bijlmerbajes. De Cock en Vledder raken beroepsmatig in Frederik Fluweel geïnteresseerd, wanneer in verband met deze inbreker een aantal mysterieuze moorden plaatsvinden. Ze raken verzeild in een van de spannendste zaken uit hun loopbaan, die hen voert naar Baarn en Brasschaat.
ALBERT CORNELIS BAANTJER is the most widely read author in the Netherlands and has written more than fifty "De Kok" titles. He has also written other fiction and nonfiction and wrote a daily column in a Dutch newspaper. He was an inspector with the Amsterdam Police for thirty-eight years. Baantjer lived in Medemblik, Netherlands.
Doordacht plot, maar… waarom wilde van Ulvenhout de grijze speurder erbij hebben? Meestal stelt mevrouw de Cock de juiste vragen. Deze keer helaas niet. Maar zorgde ze wel weer voor schalen vol lekkernijen.
Soms, als ik niet slapen kan, fantaseer ik over een cosy crime reeks met mevrouw de Cock in de hoofdrol. Een sterke, slimme vrouw van middelbare leeftijd die in de tijd dat haar man cognacjes slurpt en zijn jonge collega koeioneert de echt belangrijke misdaden oplost. Eventueel met hulp van de smalle.
This entire review has been hidden because of spoilers.
Een uitnodiging voor een begrafenis. De Cock gaat maar er is geen begrafenis want de persoon is reeds drie jaar dood. Een grap of is het meer? Het verleden speelt een belangrijke rol. De ene moord volgt de andere op. De Cock bezoekt zelfs Antwerpen/Brasschaat. Weer een moord maar dat is de oplossing. Leuk lezen en Spannend.
Een leuk boekje, wat lekker vlot weg leest. Soms is het verhaal ietwat verwarrend, want is Frederik van Fluijtenberg nu wel of niet dood? En als hij wel dood is, is hij dat dan pas sinds kort of eigenlijk al jaren? Hoewel dit soms wat verwarrend is, is het niet echt storend. Het hoort juist bij de mysteries in dit verhaal en rondom Frederik Fluweel.
Leuk dat vaste gebeurtenissen uit de andere boeken (bijvoorbeeld het standaard glaasje cognac bij Smalle Lowietje in het etablissement) net even anders lopen dan gewoonlijk. Dit houdt het toch wat verfrissend en leuk om de Baantjer serie te blijven lezen!