Jump to ratings and reviews
Rate this book

Pferde

Rate this book
Pferde Horses

Hardcover

First published January 1, 1978

Loading...
Loading...

About the author

Rien Poortvliet

103 books85 followers

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
46 (61%)
4 stars
21 (28%)
3 stars
6 (8%)
2 stars
2 (2%)
1 star
0 (0%)
Displaying 1 - 10 of 10 reviews
Profile Image for Jelka.
1,181 reviews
January 15, 2021
Beautiful illustrations, but why do I get the feeling that Poortvliet likes to objectify women?
Profile Image for Megan Matthews.
3 reviews
September 20, 2025
As a self proclaimed horse girl, I saw this at a vintage used book store and instantly wanted it. The $75 price tag almost scared me off, but at a quick glance I saw the pictures were amazingly beautiful. Now after bringing it home and reading Poortvliet’s commentary, I would have easily paid double the price for this book and now consider this one of my most prized possessions. This charming book will forever have me dreaming of driving a team of shetlands around the Dutch countryside. This was a joy to read, and to quote Poortvliet himself “I think there are very few things as beautiful as a horses ass.” 😚🤌🏻
Profile Image for Stefanie De Zeeuw-De Haan.
17 reviews
March 29, 2026
Vroeger dacht ik dat Rien mijn vader had getekend, toen werd mij interesse in zijn verhalen groter. Alle kabouters herkende ik en de kracht in zijn stijl en rauwheid werd tegelijk schoonheid.

Hier verteld hij een verhaal van zichzelf evenals dat van de koninklijke paarden. Een kijkje in de geschiedenis waarbij Rien zelf over zijn liefde voor de natuur, met eigen handen werk verzetten en dat langs de zijlijn van prinsjesdag verteld. Sommige houden van Escher, anderen van Van Gogh en ik van the good old Rien. Had hij maar mijn vader getekend... Maar ik blijf het stiekem een beetje geloven, want die magische wereld waar ik als kind in geloofde geeft mij ook houvast aan the good old times. Wat een tweedehands gelukje was dit!
Profile Image for hugo van der wildt.
983 reviews3 followers
February 15, 2022
Een mooi boek over paarden met mooie afbeeldingen van paarden.
Aangevuld met een mooie tekst van Rien.
Profile Image for Geert.
184 reviews1 follower
July 13, 2026
Belangrijke personages & dieren om te onthouden
* Mijnheer Pastoor en zijn paard Peer: Het trouwe Belgische trekpaard Peer (afkomstig uit het plaatsje Peer in België) is het allerbeste maatje van de pastoor en speelt een centrale rol in het boek.
* Riens eigen pony's: Poortvliet maakt een soort stripverhaal van zijn eigenzinnige minipaardjes en pony's waarmee hij thuis allerlei grappige avonturen beleeft.
* De koetspaarden van de Koninklijke Stallen: Een belangrijk deel van het boek draait om de paarden die gebruikt worden door het Koninklijk Huis, inclusief hun gedetailleerde verzorging en training voor Prinsjesdag.

Leuke weetjes over het boek
* Geen kunstopleiding: Rien Poortvliet had geen formele kunstopleiding. Volgens hem had dit het voordeel dat niemand hem een specifiek handschrift of stijl kon opdringen.
* Dubbelfunctie van het paard: Poortvliet gebruikt het paard niet alleen om zijn liefde voor het dier te tonen, maar ook om zijn waardering voor de Oranje-monarchie en het traditionele boerenleven te benadrukken
* Humor en realisme: Hoewel hij uit een degelijk gereformeerd gezin kwam, schuwt Poortvliet in dit boek de humor en wat bloot niet. Zo maakt hij een knipoog naar het 'trojkalied' van Drs. P, tekent hij de mythische Lady Godiva, en aarzelt hij niet om schalks te benoemen waarom hij vrouwen graag te paard ziet zitten.
* Unieke stijl: Poortvliet wordt gezien als een 'tekenend verteller'. Hij voorzag zijn eigen boeken altijd zelf van de handgeschreven teksten.
* Het begin van een droom: Als kleine jongen in Schiedam was Poortvliet al geobsedeerd door paarden. Hij knipte ze uit kranten en tekende ze obsessief na. In 1978 had hij eindelijk genoeg middelen om zijn ultieme droom waar te maken: een eigen platenboek over het paard uitbrengen.
This entire review has been hidden because of spoilers.
Profile Image for Maria.
647 reviews33 followers
January 19, 2016
Dit prentenboek stond bij ons beneden in de kast en ik werd erdoor aangetrokken. Ik ben geen paardenliefhebber, ben misschien zelfs een beetje bang van paarden, maar ik vind het wel mooie dieren om te zien (van veilig afstandje).

Rien Poortvliet kan heel mooi tekenen, iets wat ik zelf ook heel graag doe en zijn tekeningen waren erg leuk om te zien. Hij heeft in dit boek volgens mij alle thema's en scenario's met paarden wel weergegeven. Niet alleen paarden, maar ook onderdelen van de paardenhouderij en leden van het koningshuis, de stoet van prinsjesdag en zijn eigen familie!

Zijn illustraties waren door hemzelf voorzien van stukjes tekst en uitleg, anekdotes. Deze stukjes tekst gaven het boek een persoonlijk en uniek tintje. :)
Profile Image for Sheona.
48 reviews3 followers
February 20, 2013
Rien Poortvliet a master draughtsman and a passionate horseman. The sketches, drawings, etchings and paintings in this book not only reveal a man in the know,s but a man passionate about what they brought to his daily life. An absolute must for equine lovers.
19 reviews2 followers
May 27, 2016
amazing look from author's perspective at these beautiful creatures.
Profile Image for Loree.
151 reviews16 followers
October 23, 2008
This is a lovely book to add to your collection. Good illustrations
Displaying 1 - 10 of 10 reviews