Jump to ratings and reviews
Rate this book

Nederlandse literatuur, een geschiedenis

Rate this book
Libro usado en buenas condiciones, por su antiguedad podria contener señales normales de uso

938 pages, Hardcover

First published January 1, 1993

3 people are currently reading
28 people want to read

About the author

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
9 (28%)
4 stars
10 (31%)
3 stars
8 (25%)
2 stars
4 (12%)
1 star
1 (3%)
Displaying 1 - 4 of 4 reviews
Profile Image for Florette Fonteyne.
152 reviews1 follower
February 1, 2025
Van Middelnederlands mirakel tot postmoderne poëzie

M.A. Schenkeveld-van der Dussen biedt met Nederlandse literatuur, een geschiedenis een indrukwekkend en academisch sterk onderbouwd overzicht van de Nederlandstalige literatuur. Dit werk leest als een tijdreis door de literaire geschiedenis, van de middeleeuwse moraliteiten tot de experimentele schrijvers van de twintigste eeuw. Wat dit boek zo waardevol maakt, is niet alleen de brede scope, maar ook de heldere manier waarop de belangrijkste ontwikkelingen, stromingen en auteurs in hun tijdskader worden geplaatst.

Voor wie, zoals ik, diep in de Nederlandse literatuur duikt, is dit een onmisbare referentie. De tekst is feitelijk en zakelijk, maar nergens droog - de inhoud blijft boeiend dankzij de vele concrete voorbeelden en treffende analyses. Het boek is misschien minder geschikt voor wie een vlot leesbare introductie zoekt, maar voor studenten en liefhebbers van literatuurgeschiedenis is het een goudmijn. Een standaardwerk dat zowel inzicht als inspiratie biedt!
Profile Image for joostvrieler.
60 reviews
September 9, 2013
Toen ik er uit moest leren, vond ik het maar een onhandig boek. Nu ik er gewoon in kan lezen, blijkt het een heel fijn en toegankelijk geschreven overzicht van de hoogtepunten uit vele eeuwen Nederlandse literatuur.
Profile Image for Joostr.
167 reviews1 follower
August 16, 2020
Magistraal boek met 151 hoofdstukken die vertrekkend vanuit een altijd interessant particulier geval algemene lijnen uitzetten in de algemene geschiedenis en in de literatuurgeschiedenis.
Displaying 1 - 4 of 4 reviews

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.