Kristian Bergquist skriver nakent, inderlig og lunt om ensomhet, sosial angst og kjærlighetslengsel. I denne boka finner du et utvalg av diktene hans. Disse diktene er vonde og vakre, inkluderende og forhåpningsfulle, ofte med lys og skakk komikk. Det er dikt som strekker seg ut mot leseren, for å ta imot og for å bli tatt imot.
«en tillitvekkende poetstemme som det er verdt å lytte til» Henning Howlid Wærp, Aftenposten
Kristian Bergquist (født 2. november 1975) er en norsk forfatter.
Han debuterte i 2007 med diktsamlingen Hva nå, kjære. Med ungdomsromanen Tenkestjerne [opphøyd i annen] ble han i 2011 en av vinnerne i en romankonkurranse utlyst av Gyldendal og Nasjonalt senter for realfagsrekruttering RENATE.
Da jeg så denne boka ligge på pausebordet på jobb, visste jeg at jeg måtte lese den. Etter jeg leste boka hans, Kom og sett meg i orden, var det som om han skrev direkte og ærlig, rettet mot meg. Mye av det han skriver om fulltreffer, og er noe man kan kjenne seg igjen i.
Boka er lettlest, fin, og en bok jeg anbefaler. Dette er en bok jeg kommer til å bla opp og lese et dikt eller to en gang i blant. Anbefales.