Achter de deur van de notaris gaat een wereld van emoties schuil. In dit boek vertellen notarissen wat ze allemaal meemaken in hun spreekkamer.
Soms zijn de verhalen ontroerend en hartverwarmend, soms schokkend en verbijsterend. Lees hoe families door twisten worden verscheurd, partners elkaar bedriegen en ouders zich opofferen voor hun kinderen. Veel van deze verhalen lijken ongelooflijk, maar ze zijn allemaal waargebeurd.
Lees het verhaal over de verloren broer die tijdens de begrafenis van zijn moeder het ouderlijk huis laat leeghalen. De welgestelde ondernemer die met zijn vrouw een testament afsluit, om alles een week later aan zijn Russische minnares na te laten. Maar lees ook het verhaal over de broers en zussen die alles op alles zetten om een kleine erfenis te kunnen delen met een geliefde stiefzus.
Schrijver, journalist en bladenmaker Johan Nebbeling ontdekte dat een notaris veel meer is dan een juridisch expert. Het vergt veel tact en wijsheid om elke dag weer begrip te tonen voor alle menselijke emoties in je kantoor. Nebbeling is een geboren verhalenverteller die de notarissen en hun klanten in al hun kwetsbaarheid laat zien, maar hen altijd in hun waarde laat.
Writer, journalist and magazine maker Johan Nebbeling discovered that a notary is much more than a legal expert. It takes a lot of tact and wisdom to show understanding for all the human emotions in your office every day. Nebbeling is a born storyteller who shows the notaries and their clients in all their vulnerability, but always leaves them in their value.
Leuk als tussendoortje om te lezen. Het zijn columns over hoe het er aan toe gaat bij de notaris. Soms grappig, soms verbazingwekkend en verbijsterend. Het is een leuk boek voor tussendoor, waar je makkelijk een paar columns in leest en het dan weer weglegt.
Interessante verzameling stukjes met ervaringen van notarissen. Heeft me zeker een veel breder beeld geven van wat een notaris nu eigenlijk doet. Sommige verhalen zijn niet bepaald goed voor het vertrouwen in de mensheid (hoe vaak er wel niet iemand aasde op een erfenis...). Het gaat ook wel veel over hoe je erfbelasting ontwijkt (begrijp ik vanuit de notaris gezien, maar er is ook geen enkele duiding over waarom er überhaupt erfbelasting is). Leuk voor tussendoor.
Leuk boek, had heel veel langer mogen zijn! Het audiobook was iets aparts ‘Ik controleer hen met het f(u)lies’ (ik condoleer hen met het verlies) Stroomstrijkijzer i.p.v. stoomstrijkijzer..
Ik zou best een deel twee willen. (3 sterren omdat het niet meer is dan een tussendoortje.. in z’n soort mag ie er 5)
Een interessant boek over de dagelijkse praktijk van een notaris. Als leek is het bijzonder om te lezen welke zaken er in de praktijk voorkomen, al snap ik dat dit de bijzondere/uitzonderlijke gevallen zijn. Leuk om af en toe een hoofdstuk te lezen/luisteren.
Een onderhoudend en met humor geschreven verslag vanuit het gezichtspunt van de notaris. In zijn spreekkamer ontmoet hij edelmoedige mensen maar ook anderen die kil en berekenend uit zijn op eigen gewin. Vooral bij nalatenschappen ziet de notaris de ware aard van de mens.
A book with short stories on the things a notary finds on a daily basis in his practice.
Nicely written, interesting stories. Sometimes with a tear, sometimes with humor. But most certainly an eye opener in some cases. (Hint: make sure your divorce is completely processed/the goods are devided before thinking of remarrying in community of property!)