Jump to ratings and reviews
Rate this book

Peter & Wendy

Rate this book
Honderden jaren zijn verstreken sinds de gebeurtenissen van 'Peter & Pan'. Het Nimmerland van toen valt niet meer te vergelijken met het eiland van nu. De inboorlingen hebben het pad van vrede verlaten. De laatste verloren jongens houden vast aan hun jeugd. En James? Die noemen we nu kapitein Haak.



In zijn zoektocht naar nieuwe vriendjes stuit Pan op de nieuwsgierige Wendy Darling en haar broertjes John en Michael. Al vlug besluit hij hen mee te nemen, wat tot het grootste avontuur uit hun leven zal leiden.

189 pages, Kindle Edition

Published October 2, 2023

5 people are currently reading
82 people want to read

About the author

Dimitri Balcaen

19 books68 followers
Dimitri Balcaen is de oprichter en eigenaar van Readmore Publishing. Hij creëerde dit platform om een uitlaatklep te hebben voor zijn creaties zonder de regels van grote uitgeverijen te moeten volgen en hoopt zo kleinere spelers een kans te geven die ze bij hen niet krijgen.

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
5 (11%)
4 stars
15 (33%)
3 stars
18 (40%)
2 stars
4 (8%)
1 star
3 (6%)
Displaying 1 - 12 of 12 reviews
Profile Image for Lenno Vranken.
Author 7 books45 followers
August 15, 2024
"Allen wilden bloed, behalve de jongens, die er in de regel van hielden, maar vanavond uit waren om hun kapitein te begroeten.
De jongens op het eiland variëren natuurlijk in aantal, al naar gelang ze gedood worden en zo; en als ze groter lijken te worden, wat tegen de regels is, dunt Peter ze uit."
-Peter Pan, door James M. Barrie

Dit is het tweede deel in de 'Peter & Pan' trilogie van Dimitri Balcaen.
Voor dit tweede deel in zijn reeks, koos hij ervoor het originele verhaal van Peter Pan naar het Nederlands te vertalen. In een proloog, legt hij uit hoe dit originele verhaal van James M. Barrie inspeelt op zijn eigen boek 'Peter & Pan'. Dit vind ik eerlijk gezegd een eigenaardige keuze. Misschien had ik het leuker gevonden als Balcaen een compleet nieuwe bewerking had gemaakt van het reeds zo bekende verhaal, ipv een vertaling. Maar, tegelijkertijd zou ik liegen als ik zou zeggen dat ik niet van dit boek heb genoten. Ik heb het zelfs met enorm veel graagte gelezen.
Ik heb het originele boek van Peter Pan gelezen toen ik heel jong was, maar toen in het Engels. Het was verfrissend om het verhaal in het Nederlands te ontdekken. Ik was daarbij aangenaam verrast om te merken dat het originele verhaal van Peter Pan zoveel meer bloederig is dan ik had durven dromen! Peter Pan is in feite een ware verschrikking met egoïstische doeleinden, Tinker Bell is een moordlustig feetje en de Verloren Jongens doden er in het wilde weg op los. Kortom: niet zoals de suikerzoete Disneyfilm!
Toch was ik droevig toen het boek eindigde en verlangde ik er zelfs naar dat Peter Pan mij zou komen halen naar Nimmerland, precies zoals ik deed toen ik nog zo jong was. Ik ben nog steeds jong, maar ik denk niet dat Pan mij nu zou willen hebben, met niet één van mijn melktandjes nog in tact :(
James M. Barrie is een tovenaar met woorden en fantasie en ik ben reuze dankbaar dat ik zijn originele verhaal op deze manier heb mogen herontdekken!

"De rots was nu heel klein; weldra zou hij onder water staan.
Bleke lichtstralen tuimelden over het water en bij tijd en wijle klonk er een geluid dat tegelijk het meest muzikale en het meest melancholieke ter wereld was.
De zeemeerminnen riepen naar de maan."
-Peter Pan, door James M. Barrie
Profile Image for Ashley.
26 reviews4 followers
September 7, 2025
Na Peter & Pan ben ik meteen begonnen aan het tweede deel van de trilogie.
Vanaf de eerste bladzijde was het wel even wennen aan de schrijfstijl. Doordat dit een vertaald verhaal is, leest het namelijk totaal anders dan het eerste deel. Ik kon er wel doorheen lezen, maar persoonlijk had ik het liever in de oorspronkelijke schrijfstijl van de auteur gelezen.

Verder blijft het natuurlijk een heerlijk, bekend sprookje. Ik had het verhaal zelf nooit eerder gelezen, maar kende het vooral van films en toneelstukken/musicals. Juist die herkenning maakte het extra leuk om dit boek te lezen.
Profile Image for Wesley Meijer.
12 reviews
May 20, 2025
Ben er achter gekomen dat dit een gekke trilogie is, waarbij je eerste een prequal hebt van peter pan, dan peter pan, dan een sequal van peter pan. Daarbij zijn het eerste en derde boek geschreven door Dimitri en het tweede boek is geen adaptatie van peter pan, maar is gewoon een letterlijke vertaling van het originele boek. De schrijfstyle is compleet anders dan het eerste boek en echt vreselijk. Ik had liever gewild dat Dimitri hier zijn eigen versie van had gemaakt. Er is een alwetende verteller die steeds de 4de muur breekt, wat heel irritant is zoals:
"Tootles, de fee Tink, die vanacht op onheil uit is, is op zoek naar een werktuig en ze denkt dat jij het gemakkelijkste te misleiden bent van alle jongens. Pas op voor Tinker Bell. Ik wou dat hij ons kon horen, maar we zijn niet echt op het eiland."
Leest totaal niet lekker als je de hele tijd zo uit het verhaal wordt gehaald. Ik heb dit boek alleen uitgelezen omdat ik het eerste boek heel leuk vond en het derde boek ook nog een kans wil geven.
Profile Image for Bo.
14 reviews2 followers
May 21, 2023
Dimitri is één van mijn favoriete Vlaams schrijvers. Ook van dit boek heb ik weer enorm genoten. Ik houd van het verhaal rond Peter Pan en dit boek heeft iets magisch. Ik werd echt meegenomen in het verhaal.
Verder waardeer ik de inhoudelijke waarschuwing aan het begin van het boek ook heel erg. Vond dit een waardevolle toevoeging. Ik had nog niet eerder het originele verhaal van Peter Pan gelezen en ik ben dankbaar dat ik de vertaling door Dimitri Balcaen heb gelezen. Zijn schrijfstijl kan mij enorm bekoren. Ik kijk al uit om het derde boek van deze trilogie te lezen.
Profile Image for Annette.
3,847 reviews177 followers
January 16, 2025
Een paar jaar geleden heb ik het oorspronkelijke verhaal van Peter en Wendy al eens in het Engels gelezen. Omdat het een tijd geleden was en omdat dit soort verhalen nooit vervelen, besloot ik deze vertaling van Dimitri Balcaen ook te lezen, voor ik in het derde deel van deze serie zou duiken. En wat ik ben ik blij dat ik dat gedaan heb! De vertaling is precies zoals hij moet zijn. Deze blijft heel dicht bij het origineel en trouw aan de tijdgeest. Daardoor zijn woorden soms wat ouderwets of misschien niet helemaal gepast meer, maar de sfeer en bedoeling van het verhaal blijft wel enorm goed overeind staan. Omdat ik het verhaal nu in het Nederlands las, merkte ik ook dat bepaalde details veel beter binnenkwamen. Ineens viel ook oprecht op hoe donker en duister het verhaal eigenlijk is en dat het logisch is dat er zoveel dark Peter Pan hervertellingen zijn. De basis hiervoor zit gewoon al in het boek zelf. Het was met name het einde dat me echt raakte, maar dat kon natuurlijk alleen maar door de weg ernaartoe.
381 reviews
Read
November 7, 2024
I think it is important to know, before you start this book, that this is not a retelling of Peter Pan, but the orginial story incorporated in a trilogy (with the first and the last book as original works of Dimitri Balcaen).

I think the marketing around this book and the new title makes it confusing for readers to know what kind of book they are going to read.

I love the original story of Peter Pan, but was very disappointed because I was under the impression that I was going to read a retelling

I don't know how to rate this edition of Peter Pan because of my issues with it
5 reviews
July 16, 2025
Het eerste boek van deze serie vond ik erg leuk, waardoor ik ook meteen enthousiast aan dit tweede deel begon. Pas later ontdekte ik dat dit boek eigenlijk letterlijk het originele verhaal van Peter Pan is. Hoewel het een klassiek en leuk verhaal blijft, had ik toch gehoopt op wat meer nieuwe elementen en onverwachte wendingen. Hierdoor las het voor mij iets minder vlot dan het eerste deel. Desondanks heb ik het alsnog met plezier gelezen en ben ik erg benieuwd wat het volgende deel in petto heeft!
Profile Image for Michalina Kinga.
96 reviews1 follower
May 24, 2025
Never read it before, only knew the Peter Pan disney movie. It's a different style than Dimitris so it took a bit of adjusting. Obviously its a children's book/story but still I missed the darkness of Dimitris version therefore 3 stars. I liked the real ending of the story vs the movies.
Profile Image for Julia Scholtens-Dibbets.
Author 2 books1 follower
June 7, 2025
Ik las Peter&Wendy van Dimitri Balcaen. Een leuk boek. Ik vond het eerste deel fantastisch. Dit deel vond ik iets minder. Het verloop van het verhaal trok me niet zo. Verder is het wel een mooi geschreven boek. Ik geef Peter&Wendy 3 sterren.
Profile Image for Inigo's Library.
408 reviews6 followers
April 21, 2022
This book tells the classic story of Peter Pan and Wendy Darling, originally written by J.M. Barrie. This edition belongs to the novels by Dimitri Balcaen that are set around Peter Pan. I wonder if there is much difference between the original and this translation. In any case, Dimitri Balcaen has rewritten the original beautifully. It has a magical feel to it, as I expected. The last chapter even touched me deeply. After I searched up on some context, it turned out that J.M. Barrie added this chapter afterwards. That chapter is kind of a flashforward to how Peter Pan comes back to Wendy years later while she is already an adult and has a daughter. It came across so melancholic that I was really quiet after that chapter. At the same time, I must also say that this edition is very beautiful and well-made. I am curious about the predecessor according to Dimitri Balcaen: 'Peter & Pan'.
My rating: 4.5 out of 5 stars
---
Dit boekt vertelt het klassieke verhaal over Peter Pan en Wendy Darling, origineel geschreven door J.M. Barrie. Deze uitgave hoort bij de boeken van Dimitri Balcaen die zich rond Peter Pan afspelen. Ik vraag me af of er veel verschil is tussen het origineel en deze vertaling. Dimitri Balcaen heeft het origineel in ieder geval mooi neergezet. Het heeft een magisch gevoel, zoals ik verwacht had. Het laatste hoofdstuk raakte me zelfs heel diep. Nadat ik eens wat meer context opzocht, bleek dat J.M. Barrie dit hoofdstuk achteraf toevoegde. Dat hoofdstuk is een soort van flashforward naar hoe Peter Pan jaren later terugkomt bij Wendy terwiijl ze al volwassen is en een dochter heeft. Het kwam zo melancholisch over dat ik echt even stil was na dat hoofdstuk. Tegelijkertijd moet ik ook zeggen dat deze uitgave heel mooi en verzorgd is. Ik ben benieuwd naar de voorloper volgens Dimitri Balcaen: 'Peter & Pan'.
Mijn rating: 4.5 op 5 sterren
Profile Image for Maaike.
15 reviews
May 10, 2024
Maybe I just don't really like the story but I found it really difficult to finish this book.
Displaying 1 - 12 of 12 reviews

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.