Twee derde van het totale vermogen in Nederland is in handen van 10 procent van de Nederlanders. Steeds meer mensen moeten harder werken dan ooit, maar hebben geen vast contract, kunnen een hypotheek wel vergeten en durven over een pensioen niet eens na te denken. Is het dan raar dat de middenklasse slinkt, dat er steeds meer onderling wantrouwen is en dat mensen populistisch gaan stemmen?Koen Bruning heeft dé oplossing voor deze het basisinkomen. Geef iedere Nederlander 1000 euro per maand. Het is bovendien een typisch Nederlandse oplossing, die terug te vinden is in de wortels van onze van Thorbecke en ons poldermodel tot de opbouw van onze ondernemende burgersamenleving.Bruning laat in Samen rijk enthousiast en onderbouwend zien hoe het basisinkomen de democratie versterkt, polarisatie tegengaat en burgers van links tot rechts onder een universeel idee verenigt. Koen Bruning (2000) is student Philosophy, Politics and Economics aan de VU.
Onderwerp echt super boeiend, maar soms snakte ik naar nog wat meer structuur in de schrijfstijl om het wat leesbaarder te maken! Wel heel veel potentie :)
Interessant onderwerp maar de schrijfstijl is moeilijk doorheen te komen in mijn ogen. De schrijver bouwt te lang op naar de daadwerkelijke informatie en is soms wat betuttelend naar de lezer met de vele visuele referenties en constante herinnering daaraan. Heb het boek daarom niet uit kunnen lezen, heb het idee dat het onderwerp met veel minder woorden veel beter uitgelegd had kunnen worden.