Erg leuk en informatief boek over de Nederlandse schilder/schrijver Jacobus van Looy. dit boek heeft dezelfde titel als de doctoraalscriptie van Peter J.A. Winkels uit 1981.
Wat mij aanspreekt van deze biografische schets, is de wijze waarop gebruik gemaakt is van de veelvuldige briefwisselingen die Jacobus van Looy met zijn vrienden gehad heeft. Hierdoor wordt een goed beeld verkregen van het mens Van Looy, wat hij dacht en hoe hij leefde. Tegelijkertijd krijgt de lezer van dit boek een goede indruk van de tijd waarin Jacobus van Looy leefde en wat er actueel was in de kunstenaarswereld. Ook komt de rol van echtgenote Titia van Looy aan het einde van het boek goed in beeld.
Mooi stukje werk en zeker een aanrader voor degene die meer achtergrond in informatie zoekt over het werk en leven van de deze Nederlandse schilder/schrijver die door alle jaren heen zijn eigen weg gekozen heeft en trouw is gebleven aan zijn eigen ideeën.