Na de zomervakantie gaan Lotte en Thijs naar groep zeven. Helaas is de sluwe juf Braaksel nog altijd de directeur van hun school. Ze hebben geluk dat Lucas weer terug is in hun hij ontdekt dat de uitvinder van de magische ring nog iets heeft uitgevonden waarmee ze juf Braaksel voorgoed kunnen laten verdwijnen. Maar net voordat ze de uitvinding willen gebruiken, wordt hij gestolen... Ze willen het bijna opgeven, maar dan blijkt dat Milou, hun nieuwe klasgenootje, meer van de diefstal afweet. Komen ze dan toch nog van die gemene juf Braaksel af?
Carolina Sophia (Carry) Slee (Amsterdam, July 1, 1949) is a Dutch children's author. She also writes books for adults. Her books are based on teenagers, who have problems with their environment and are thus deeper into trouble. Or children who do not understand why mommy is acting so strangely, and where her big belly is suddenly coming from!
For her first books were her own daughters a major source of inspiration. For "Sorrow with mayonnaise" she used a lot of stories where a daughter came home. The atmosphere in the classroom in the book was exactly in the class of the subsidiary. The nasty girl Simone Slee is based on a neighbor kid that her daughters thought was very annoying. As her daughters grew older, they often read the letters in the back page of the TV Guide. As she reads the letter from a boy who tells that his neighbor, who got bullied so badly, that she jumped in front of a train, Sled was so upside down of the story that she wrote the book "Regret" (1996). For this book she gets the prize of the Young Jury.
Oude bekenden zoals Lotte, Thijs, Lucas en hun klasgenoten komen weer terug in het verhaal. Gelukkig heeft juf Evi ook weer een rol. Maar er is ook een nieuw meisje in de klas: Milou. Milou wil wel graag vrienden worden met Lucas, Thijs en Lotte, maar ze durft haar geheim niet te vertellen. Lucas vertrouwt Milou wel, maar Lotte en Thijs vinden het lastiger.
De vrienden hebben het magische kompas van de uitvinder nodig om Juf Braaksel te laten verdwijnen, maar het wordt gestolen! Nu gaan ze op zoek naar de dief en hopen dan het kompas toch in handen te krijgen. Ik vond eigenlijk dat het wel heel erg lang duurde voordat ze doorhadden wie het kompas gestolen had. In de vorige boeken leken de kinderen veel sneller dingen door te hebben.
Met Milou komt er ook wat meer diversiteit in het verhaal. Ze heeft een wat donkerdere huid en donkere krulletjes. Tot nu toe waren alle personages zo blond en Hollands als het maar kan. Hopelijk wordt deze lijn doorgezet in het volgende deel. Want na het einde moeten we natuurlijk wel een volgende deel krijgen! Gelukkig kunnen we die weer in september lezen.
Alleen al bij het zien van deze cover krijg ik het idee een onwijs leuk, humoristisch en mooi jeugdboek te gaan lezen. Als kind was ik vroeger al fan van Carry Slee. Bij toeval stuitte ik op dit boek. Bij het zien van een dikke juffrouw die een kanon wil afvuren is mijn nieuwsgierigheid gewekt. Ik heb goede verwachtingen.
Inmiddels gaan Lotte en Thijs alweer naar groep zeven. Juf Braaksel is helaas nog altijd directeur van hun school. Daarbij is ook hun beste vriend Lucas weer terug op school en bij hen in de klas. Hij ontdekt dat de uitvinder van de magische ring nog iets heeft uitgevonden. Iets waarmee ze juf Braaksel misschien wel voorgoed kunnen laten verdwijnen. Maar net voordat ze de uitvinding willen gaan halen, wordt hij gestolen. Hun nieuwe klasgenoot Milou lijkt meer van de diefstal te weten. Kunnen ze samen afrekenen van juf Braaksel?
Carry Slee heeft nog altijd de heerlijke, vlotte en levendige schrijfstijl, zoals ik hem van vroeger kende. Hierdoor leest het jeugdboek gemakkelijk en fijn weg. Daarbij zit er een heerlijk vlot tempo in de verhaallijn en zit het verhaal barsten vol humor. Niet alleen in gebeurtenissen, maar ook in heerlijke woord en zinspelingen.
De drie hoofdpersonages zijn ook al bekend uit de voorgaande serie, Lotte, Thijs en Lucas hebben al het nodige meegemaakt. Ondanks dat ik de vorige delen van Juf Braaksel niet gelezen heb, kon ik gemakkelijk met de kinderen mee het verhaal in gaan. Ik vind het bijzonder hoe Carry Slee de vriendschap en het vertrouwen die de kinderen in elkaar hebben weet te verwoorden. Ook de intrede van hun nieuwe vriendin Milou is ontzettend mooi gedaan. De andere personages in het verhaal, waaronder Juf Braaksel, zijn overduidelijk als karakteristieke en uitgesproken types neergezet. Dit maakt de personages heel eigen.
Het verhaal heeft een enorm leuk, spannend en mooi avontuur. Het verhaal neemt af en toe wendingen en gebeurtenissen die je niet ziet aankomen. Ook de doortastendheid en het creatieve denkvermogen van de kinderen weet me meermaals te verrassen. Daarbij heb ik erg vaak om de gebeurtenissen zitten lachen. Het is echt een verhaal waar je van het begin tot het einde van geniet. Het plot was wel te verwachten, maar de weg ernaartoe was verrassend en erg leuk bedacht.
Juf Braaksel en de mysterieuze verdwijning is een super leuk, mooi en spannend avontuur. Het verhaal volgt de drie vrienden Lucas, Thijs en Lotte, waarbij later een nieuwe vriendin een intrede doet in de groep. Het verhaal is verrassend en bevat een flinke dosis humor. Dit super leuke verhaal is echt een aanrader! Ik ga zeker nog meer boeken van deze serie lezen.
Wat een heerlijk boek was dit weer over juf braaksel. De kinderen proberen nog steeds alles er aan te doen om van Juf Braaksel af te komen. Lucas komt weer bij Lotte en Thijs in de klas en ze krijgen een nieuw klasgenootje Milou. Samen proberen ze met een nieuwe uitvinding juf braaksel te laten verdwijnen maar gaat ze dat ook lukken?