Jump to ratings and reviews
Rate this book

Amsterdams mooiste woord

Rate this book
In 2006 kozen de lezers van Het Parool het mooiste Amsterdamse woord. Duizenden mensen deden mee; honderden woorden werden ingezonden. De afgetekende winnaar werd achenebbisj.
Amsterdams Mooiste Woord bevat de 'erehemel' van typisch Amsterdamse woorden. Honderdvijftig woorden voorzien van hun geschiedenis, verhalen van lezers en anekdotes, ondergebracht in verschillende categorieën zoals in de kroeg, Poen en handel, Schelden, Lachen, De misdaad.
In dit boek is ook een hoofdstuk opgenomen over de Amsterdamse taalhistorie en de invloeden van het Jordaans, Bargoens en Jiddisch. Zo is Amsterdams Mooiste Woord een onderhoudend en informatief boek geworden over typisch Amsterdamse woorden. Van mazzel tot ratsmodee, van geinponem tot penoze, van pikketanussie tot doekoe.

128 pages, Paperback

First published June 1, 2006

1 person want to read

About the author

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
0 (0%)
4 stars
2 (100%)
3 stars
0 (0%)
2 stars
0 (0%)
1 star
0 (0%)
Displaying 1 of 1 review
Profile Image for Lia.
111 reviews11 followers
January 9, 2009
What I learned from this book: Een paar woorden die ik nog niet kende. Beschuitlul, wat een lief scheldwoord!
Displaying 1 of 1 review

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.