Jump to ratings and reviews
Rate this book

Проклятието на вечните сънища #1

Проклятието на вечните сънища

Rate this book
Отправете се в Средновековието заедно с монаха вампир Джордж - в романа на Кристофър Бъкстон ще срещнете Тодор-Светослав Тертер, патриарх Йоаким и безброй политически интриги.

Прикован в подземен гроб в Созопол, един вече невярващ монах, англичанин, погребан като вампир в 14 век, е обречен да преживява многократно житейския си път, докато душата му очаква освобождение.

Сред спомените му са и безкрайните пасища на степта и базовия лагер на Ногай. Там отец Джордж ще срещне Тодор-Светослав Тертер – свръхинтелигентен, предпазлив и по принцип скептичен млад българин, син на бивш цар на България, пленник на татарите.

В трудни моменти отецът печели доверието на Тодор-Светослав, запознава се с жена му Ефросина – дъщеря на богат италиански търговец, чието богатство ще играе съществена роля; също със сестрата на Тодор – Елена, жената на Чака, синът и наследник на Ногай.

Застрашен от заговори, причинени от българския патриарх Йоаким, Тодор търси помощта на Джордж. В същото време той се влюбва в прислужничката на Ефросина, Зофия, и разваля обета си за въздържание.

Настъпва криза в отношенията между Ногай и племенника му Токта. След две битки Ногай е убит, но синът му, заедно с жената си, Тодор и Георги /бившият отец Джордж/, успяват да избягат в България. Тодор е обещал на зет си Чака освободения престол в непревземаемата столица Велико Търново. Той ще използва парите на Ефросина за подкупи, но е скроил и по-дълбоки безскрупулни планове...

Сега погребаният се ослушва с нетърпение в стъпките над гроба. Това са стъпките на археолози от 21 век. Когато го освободят, неговата душа ще се всели в тялото на близкостоящия и ще намери покой.

----------------
Кристофър Бъкстон е автор на романите, преведени на български език – „Далече от Дунава“ (2006, 2017), „Прудънс и червеният Барон“ (2008); „Радослава и викингският принц“ (2011), „Завръщане“ (2017), „Бележникът на дявола“ (2019), „Проклятието на вечните сънища“ (2021).

364 pages, Paperback

Published January 1, 2021

7 people want to read

About the author

Christopher Buxton

19 books6 followers
(more information in English in his official website)

Преди да пристигне в България през 1977г., Кристофър Бъкстън е живял за кратко на много места по света. Идва в страната като преподавател по английски на поетесата Петя Дубарова и на още десетки възпитаници на Английската гимназия в Бургас.

Автор е на редица статии, есета и документални изследвания, на три романа и една пиеса с теми от българската история, а също и на няколко поетични книги, в които е включена и баладата за бургаския рейс №4.

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
1 (50%)
4 stars
0 (0%)
3 stars
1 (50%)
2 stars
0 (0%)
1 star
0 (0%)
No one has reviewed this book yet.

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.