Jump to ratings and reviews
Rate this book
Rate this book
Dědicové Ignáce Heřmana přijdou o Falknovskou huť, kterou získá Leopoldova bývalá snoubenka Hildegarda, jejímž hlavním cílem je pomstít se rodu Heřmanů. Ignácovi vnuci tak musí čelit nejen jejím intrikám, ale i hospodářským potížím, které s sebou nese nový styl manufakturního podnikání. Tradiční obchod nahrazují dravé obchodní kompanie. To samozřejmě přinese rodu Heřmanů nové problémy a konflikty. Klid není ani v zemi, neboť císař Karel nemá mužského dědice a rodu, který po staletí vládl ve střední Evropě, hrozí ztráta moci. Děj románu zavede čtenáře zpět do severních Čech, nejen do Kamenice a Haidy, ale i do Děčína, Duchcova a Liberce. Tam všude žijí vnuci a vnučky Ignáce Heřmana. Sklářství se však věnuje už jen pár z nich, ostatní se zabývají obchodem, plátenictvím, krajkářstvím, ale živí se i ve službách šlechty. Falknovskou huť však stále neztrácejí ze zřetele.

Audiobook

Published January 1, 2020

4 people want to read

About the author

Vlastimil Vondruška

211 books102 followers
Narozen 1955 v Kladně. Po absolvování Filozofické fakulty Univerzity Karlovy působil v Československé akademii věd a v Národním muzeu. V té době publikoval více než 50 vědeckých studií z dějin hmotné kultury a několik odborných knih. V současné době žije nedaleko Bezdězu a věnuje se výhradně literatuře a historické publicistice.
Dosud vydal dvacet pět historických románů pro dospělé a dva pro mládež, satirický román o současné politice a několik populárně-naučných knih (mezi jinými Život ve staletích). Je autorem dvou divadelních her a filmu Jménem krále (s Karlem Rodenem v hlavní roli), který vznikl podle románu Vražda v ambitu. Podle románů Dýka s hadem a Záhada zlaté štoly byly natočeny rozhlasové hry (vydané rovněž na CD).
Již pětkrát obdržel "Cenu čtenářů" nakladatelství MOBA, dále získal Zlatou stuhu IBBY a cenu knihovníků SUK.

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
19 (48%)
4 stars
12 (30%)
3 stars
7 (17%)
2 stars
1 (2%)
1 star
0 (0%)
Displaying 1 - 7 of 7 reviews
Profile Image for Targaryen.
125 reviews3 followers
March 30, 2021
Super! Už se těším na Hejnické pastorále
Profile Image for Martin Smrz.
318 reviews7 followers
February 8, 2021
V druhém díle mi připadalo že se děj moc rozmělňuje do mnoha postav. V tomto dílu autor jako by mě slyšel, zredukoval množství postav které detailněji sleduje a hned je to opět knížka kterou nelze pustit z ruky. Skvělé čtení
Profile Image for Pavlína.
497 reviews10 followers
January 23, 2021
Mňam. I když opět tlustá kniha, tak pro mě jednohubka, která potěší.
Profile Image for Qítko Pašek.
15 reviews1 follower
January 24, 2021
Třetí díl skvělé série.
Životy hrdinů jsou opět nečekaných zvratů.
Začneš číst a nemůžeš přestat!
Profile Image for Petr.
673 reviews8 followers
November 11, 2021
Čte se to samo a ještě k tomu poučný pohled do historie.
Displaying 1 - 7 of 7 reviews

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.