Liefde en ananas gaat over Anna. Ze is net dertig, maar is bepaald nog niet waar ze wil zijn. Ze is al jaren niet verliefd geweest, woont in een studentenflat en kan op haar werk niet doorgroeien. Via dat werk ontmoet ze wél een aantal leuke mannen. Tenminste, dat denkt ze, want ze ontdekt helaas al snel dat er telkens weer wat mis mee is. Of is er is soms iets mis met háár?
Isabelle Paz Soldan schrijft in Liefde en ananas grappig en herkenbaar over het leven van een single dertiger.
Beetje met een dubbel gevoel dit boek gelezen. Ik vond het in het begin langdradig maar later weer een beetje van de hak op de tak. Sommige stukjes vond ik weer hilarisch. Het boek nodigde wel uit om door te lezen.
Op de Instagram-pagina van uitgeverij Zomer & Keuning zag ik hun oproep om je aan te melden voor het Z&K reviewteam om het nieuwe boek van Isabelle Paz Soldan te lezen. Liefde en ananas is het eerste deel in een gloednieuwe serie Love and Fruits. Groot was mijn blijdschap toen ik een mail ontving dat ik een van de gelukkigen was.
Het boek telt 238 pagina's en is - zoals ik hierboven al aangaf - uitgegeven door Zomer & Keuning, dé uitgeverij voor feelgood, romance en New Adult boeken zoals de welbekende boeken over Cockleberry Bay van Nicola May en Sapphire Bay van Holly Martin.
Isabelle Paz Soldan is dochter van een Peruaanse vader en een Nederlandse moeder. Ze heeft twee broers en een zus. Ze heeft een Vlaamse vriend, wat thuis soms voor spraakverwarring zorgt, omdat in onze talen de woorden niet altijd hetzelfde betekenen. Ze heeft twee Masters, een in archeologie en een in erfgoedstudies. Maar toch kriebelde het om feelgood te schrijven, terwijl taal nooit haar sterkste vak was. Liefde en ananas is haar debuut. En dus mijn kennismaking met haar.
De vrolijke cover is van Anne-Loes Huizing. Het gezicht achter (of eigenlijk vóór) Studio Pinck. Als creatief marketeer helpt ze mensen met een eigen bedrijf om in hun kracht te staan. Je moet reclame voor jezelf maken zodat mensen je leren kennen. Anne-Loes helpt bij merkstrategie, je logo & huisstijl en je online visitekaartje, je website. We zien twee benen in pumps gestoken, waarvan het rechterbeen vol is geplakt met gekleurde memoblaadjes. De titel is in mooie magentakleurige en sierlijke letters. We lezen gelijk dat dit deel 1 is van de serie Love & Fruits. De naam van de schrijfster staat onderaan in sobere zwarte letters. Bovenaan een tipje van de sluier om ons nieuwsgierig te maken: "De een is verloofd, de ander een zak: waarom valt ze altijd op de verkeerde mannen?"
Heb je ook zo'n vriendin die er altijd op de verkeerde momenten iets uitflapt? Die altijd onhandig is en knoeit, dingen laat vallen of ergens tegenaan loopt? Of ben je zelf zo iemand? Dat is Anna in dit verhaal. 30 jaar en wonend in een studentenhuis met Dirk en Peter. Ergens in haar leven is ze blijven hangen en niet meer doorgegaan. Verkeerde mannen, verkeerde kleren en nogal onzichtbaar. Maar dan neemt ze haar leven weer in eigen handen met wat hulp van haar oude achoolvriendin Emma. En haar leven verandert. Maar wil ze dat eigenlijk wel? Liefde en ananas is een heerlijke feelgood met herkenbare mensen en herkenbare situaties. Het brengt een lach op je gezicht vanwege de humor. "Ik richt me op mezelf en kijk in de liftspiegel. Ik schrik als ik een meisje zie met verwilderd, drijfnat donkerblond haar. Ik schrik nog harder wanneer ik ontdek dat ik het ben. Mijn mascara is uitgelopen en ik lijk net een panda."
'Liefde en ananas' stond al even (ongelezen) in mijn kast, maar nu was het dus eindelijk tijd om dit boek te leren kennen. En wat ik ervan vond? Een prima feelgood met een toegankelijke schrijfstijl en de nodige ups en downs voor het hoofdpersonage op met name romantisch vlak!
Toch vond ik er hier en daar wat teveel lijntjes inzitten, waardoor sommige karakters en verhaallijntjes niet allemaal tot hun recht kwamen en het hier en daar wat slordig overkwam. Maar verder heb ik dit boek toch met plezier gelezen.
Anna werkt al acht jaar bij een grote Nederlandse uitgeverij en deelt op haar dertigste nog steeds een woning met twee studenten die bedrijfskunde studeren. Vanwege haar leeftijd beginnen familie, vrienden en collega’s zich zorgen te maken of Anna nog wel aan de man zal komen, zal gaan trouwen en kinderen krijgen. Ook Anna zelf begint zich lichtelijk zorgen daarover te maken. Ze heeft genoeg kansen om af te spreken met leuke mannen, maar op een of andere manier komt het er steeds niet van of loopt de date anders dan ze van te voren had verwacht en dat ook nog eens grotendeels door haar eigen schuld. Ze analyseert elke situatie. Het lukt haar maar niet om een relatie te krijgen en ze vraagt zich steeds vaker af of er iets mis is met haar. Ze wil niet meer dat haar leven zo blijft en komt tot de conclusie dat ze meer actie moet gaan ondernemen om een leuke man aan de haak te slaan. Liefde en ananas is een heerlijke feelgoodroman, die met humor is geschreven. Anna is een leuk personage dat met een licht sarcastische blik de wereld bekijkt. Ik moest regelmatig lachen om haar observaties van andere mensen, vooral haar collega’s die stuk voor stuk een geval apart zijn en dan met name die van het mannelijke geslacht. En dan haar twee huisgenootjes Peter en Dirk: zij zijn erg grappig met hun commentaren op Anna’s levensstijl en haar pogingen om een leuke man te vinden. Ik had het regelmatig te doen met Anna. Ze doet zo haar best, maar het vinden van haar grote liefde gaat haar niet goed af. Ze komt regelmatig in gênante situaties terecht die mij dan aan het lachen maakten. Af en toe maakt Anna op het gebied van mannen niet de slimste keuze en ik had haar op dat moment het liefst door elkaar willen schudden. Zo is er bijvoorbeeld haar collega Daniël, er hangt een grote aantrekkingskracht tussen hem en Anna. Ze weet echter niet of hij haar wel leuk vindt. Verder heeft zij ook een leuke klik met haar baas Mark. Maar ook met Henry, een collega uit Londen, die tijdelijk op haar kantoor komt werken. Keuzes genoeg zou je zeggen, maar of één van deze mannen ook echt de ware voor haar is? Het einde is echt geweldig. Het was hilarisch om als lezer al te weten wat er zal gaan gebeuren en Anna zelf in eerste instantie niet. Ik had daardoor zelf al enorme voorpret. Het moment dat Anna dan ook zelf doorheeft welke ramp er staat te gebeuren, was heerlijk om te lezen. Wat een mooi debuut van Isabelle Paz Soldan. Zij heeft met Liefde en ananas een goed, heerlijk en humoristisch verhaal geschreven dat ik met plezier heb gelezen. Het is het eerste boek in de Love & Fruits-serie en ik ben zeer benieuwd naar de volgende delen. Ik geef Liefde en ananas graag 3,5 sterren.
Dit boek stond al sinds de aanbieding op mijn lijstje. De cover ziet er heerlijk zomers uit, en ook het boek klinkt heerlijk. Ben je benieuwd wat ik van dit boek vond, lees dan hieronder verder.
Toen ik dit boek in handen had, viel het me op dat het helemaal niet zo’n dik boek is. Het is best een handzaam boekje, en perfect voor bijvoorbeeld op het strand of een middagje in de zon. De cover ziet er in het echt nog leuker uit, en ik kreeg meteen zin om dit verhaal te gaan lezen. Het begin van het verhaal begint wat traag, het duurde even voordat ik helemaal in het verhaal zat. Het verhaal bevatte leuke humor en ook steeds meer romantiek. De ananas komt ook regelmatig terug in het verhaal, en dat was zo leuk om te lezen. De ananas heeft een erg leuke rol in dit verhaal. Gaandeweg het verhaal begon ik te twijfelen aan het zelfbeeld van de hoofdpersoon, Anna. Ze lijkt genoegen te nemen met elke man die haar maar wil hebben. Dit vond ik een beetje jammer, de hoofdpersoon heeft dus een heel laag zelfbeeld. Je leest wel dat ze zich steeds meer ontwikkeld en meer voor haarzelf opkomt, en meer zelfvertrouwen heeft. Uiteindelijk is ‘Liefde & ananas’ een leuke feelgood die je gemakkelijk in een dagje kunt lezen. Ben je op zoek naar een leuk en luchtig boekje voor tussendoor? ‘Liefde & ananas is dan zeker een aanrader!
‘Uiteindelijk is ‘Liefde & ananas’ een leuke feelgood die je gemakkelijk in een dagje kunt lezen.’ - ⭐⭐⭐
Dit boek was zo’n plezier om te lezen! Ik had het binnen 1 dag uit en heb er erg van genoten. Het hoofdpersonage heet Anna, een klunzige single dertiger die woont in een studentenflat, niet geheel tevreden is met haar baan en kledingstijl, en graag een leuke vriend zou willen. Anna’s acties maakten me meerdere malen aan het lachen en waren soms erg herkenbaar. Zo morsen we bijvoorbeeld allemaal wel eens koffie of wijn over onze kleren en komen we allemaal wel eens ergens zeiknat aan met panda ogen van de uitgelopen mascara. Verder vond ik de schrijfstijl ook erg fijn om te lezen. Mijn enige reden voor het geven van 3.5 sterren in plaats van 5, is dat het boek op veel momenten vaak voorspelbaar was. Ondanks de voorspelbare stukjes vond ik dit een super leuk boek om te lezen en ben ik onwijs benieuwd naar het volgende deel in deze serie! Ik kan niet wachten! Als je houd van grappige, luchtige feelgood boeken dan raad ik zeker aan om deze eens op te pakken.
Graag wil ik Zomer & Keuning bedanken voor het recensie-exemplaar
Dit alles is niet precies wat Anna in gedachten had.
Anna heeft haar leven nog niet echt op de rit. Tenminste, ze heeft zelf het gevoel dat het beter kan. Terwijl haar vrienden al in de volgende fase van hun leven zijn beland, woont Anna nog steeds in haar studentenflat.
Daarnaast heeft ze een baan die haar hart niet sneller laat kloppen en is er ook nog steeds geen man die dat wel doet. Ze heeft wel een paar leuke mannelijke collega’s, maar daar lijkt ook altijd iets mis mee te zijn.
“Mijn hart slaat een paar keer over. Wat zal hij me willen vertellen? Allerlei scenario’s schieten door mijn hoofd. Een engeltje zegt dat het vast niks is, maar op mijn andere schouder zit dat duiveltje weer dat roept: Hij vindt je leuk en wil met je op een date!” Isabelle Paz Soldan
Anna had haar leven als dertigjarige wel anders voorgesteld. Ligt het aan haar? Of heeft ze gewoon de juiste man en de juiste baan nog niet gevonden?
Liefde & ananas van Isabelle Paz Soldan is het eerste feelgood verhaal uit de Love & fruits serie.
Isabelle Paz Soldan heeft een vrolijk verhaal geschreven vol vergissingen, gênante missers en ingewikkelde verliefdheden. Door alles wat er gebeurt, kreeg ik in het begin een beetje het gevoel dat het misschien te veel was, maar naarmate ik langer in het verhaal verbleef, kreeg ik er echt plezier in.
Anna is een heerlijk personage met een hoop goede bedoelingen. Helaas voor haar gaat er echter bijna altijd wel iets mis. Zo is Anna weleens teveel met zichzelf bezig, is ze soms onnadenkend en is ze vaak onhandig. En klunzige personages vinden nu eenmaal snel een plekje in mijn hart, omdat er over het algemeen ook veel gebeurt rondom deze karakters en ze gewoon makkelijk medeleven oproepen.
De personages rondom Anna zijn een leuke aanvulling in haar verhaal. Haar huisgenoten zijn lief en lekker studentikoos, haar collega’s zie je zo voor je in de één of andere kantoortuin en de mannen waar ze voor valt vallen niet altijd in de categorie goede keuze. Kortom, in het leven van Anna is altijd wel iets te beleven.
Liefde & ananas van Isabelle Paz Soldan is een luchtig en beetje chaotisch feelgood verhaal waar je doorheen vliegt. Dit eerste deel uit de Love & fruits serie krijgt 4 sterren van mij.
Deze recensie schreef ik voor, en is terug te vinden op, de blog In de Boekenkast: https://indeboekenkast.com.
Deze recensie is eerder verschenen op Koukleum.nl.
De cover en korte inhoud komen op mij over alsof ik een luchtig verhaal ga lezen en dat blijkt ook te kloppen. Het is het debuut van Isabelle Paz Soldan en ze heeft er een heerlijk verhaal van gemaakt. Anna is de hoofdpersoon en zij wordt neergezet als een beetje onzeker en wanhopig op zoek naar de liefde. Ze heeft weinig sociale contacten en hierdoor probeert ze de liefde uit de kantoorvijver te vissen. Want volgens mij wordt er op de uitgeverij waar Anna werkt meer geroddeld en geflirt dan dat er gewerkt wordt, maar dat terzijde. Het werk wordt vaak in overuren gedaan, omdat Anna het werk overdag niet afgekregen heeft. Hoe zou dat toch komen? De personages zijn niet heel diep uitgewerkt, maar dat is bij dit boek ook niet nodig. Je weet voldoende over de personages om het verhaal goed te volgen en beslissingen te kunnen snappen.
Het is soms wat rommelig geschreven, maar dat vergeef je de auteur al snel vanwege de vlotte schrijfstijl en de sarcastische humor die ze aan de dag legt. Zo heb ik regelmatig echt moeten lachen om de dingen die Anna overkwamen of die haar gebeurden door haar onhandigheden, soms met nare gevolgen voor anderen. Waar Anna dan wel mee zat, maar aan de andere kant ook wel redelijk snel weer overheen stapt. Echter gelukkig komt alles op het einde natuurlijk weer goed, alleen of die liefde echt zo wil vlotten, daarvoor zul je dit boek toch echt zelf moeten lezen.
Ik vond het een geweldig verhaal om te lezen, waar je een avond heerlijk onderuit op de bank kon hangen en niet te diep na hoefde te denken onder het lezen. Een genot. Ik kijk in ieder geval uit naar het volgende deel in de Love & Fruits-serie van Isabelle Paz Soldans hand. Want dit boek was haar debuut en dit beloofd dus veel goeds voor de toekomst.
Een cover om vrolijk van te worden en die het gevoel van zomer oproept. Een niet al te dik boek (en aan een zeer aantrekkelijke prijs wat ook al eens een meevaller is als fervente lezer) en een flaptekst die nieuwsgierig maakt. Is dit de ideale lees voor een zomerse dag?
Het debuut van deze auteur is een super vlotte en snelle lees. (Ik heb begrepen dat dit het eerste deel van een serie is dus dat is leuk nieuws) Ik had het boek in no time uit en kan me helemaal vinden in die manier waarop ze haar hoofdpersonage Anna en andere personages naar voren brengt.
‘Ik ga op mijn knieën zitten om hem op te pakken en stoot bij het opstaan mijn achterhoofd. Het leven is stilgevallen rondom kassa 3. Iedereen staart naar me om de beschamende situatie beter te bekijken.’
Anna is een personage dat je meteen aanspreekt, iedereen kan zich wel ergens identificeren met haar. Wanneer je dit boek leest val je van de ene gebeurtenis in de andere en ook de vragen, dingen des leven passeren de revue.
Heel het verhaal is overgoten met een vleug humor wat er voor zorgt dat dit boek niet alleen makkelijk wegleest maar ook heerlijk ontspannend is. Feelgood dus, exact wat het boek hoort te doen. Het ideale boek tijdens een dagje strand met een Malibu-ananas in je hand. 3.5
Omdat ik morgen meedoe aan de blogtour van het tweede deel van de “love & fruits serie” leek het mij leuk om alvast het eerste deel te lezen en kennis te maken met de schrijfstijl van Isabelle. Ik kan je zeggen dat dit een prima idee is geweest.
In het eerste deel van deze vrolijke serie leren we de chaotische Anna kennen. Zij is net 30 maar heeft de juiste man nog niet gevonden. Ze woont met twee studenten in een flat en werkt op een saaie kantoor. Soms ontmoet ze een leuke man maar steeds gaat het toch weer mis. Zal het haar lukken om de ware te vinden??
Gaandeweg leer je de hoofdpersonage Anna steeds beter kennen. Je ontmoet de soms vileine collega’s waar zij mee werkt en de intriges die er spelen op het kantoor. De karakters worden steeds beter ingekleurd waardoor het een mooi geheel wordt.
Isabelle heeft een leuke schrijfstijl en weet de setting van het verhaal gezellig te beschrijven. Ze heeft grappige dialogen en met de onhandige Anna krijg je echt een band.
het verhaal volgt een mooie feelgood opbouw. Deze is wel fijn, doch ook een beetje snel, afgerond. Gelukkig komt alles goed zoals dat ook hoort bij een ware feelgood. In deel twee zullen we Anna en een aantal van de karakters opnieuw ontmoeten. Ik ben heel benieuwd.
In Liefde en Ananas maken we kennis met Anna, begin 30, en ook al is dat voor mij al even geleden, ik herken de dillema's die je hebt als je bijna of net 30 bent geworden. Geen student meer, maar er meestal ook nog niet helemaal over uit wat je in het leven wil.
Dol op ananassen, die vormen toch wel een rode draad in het verhaal, gaat Anna opzoek naar wat ze wil. Liefde, vriendinnen, passies en werk komen aanbod. De twijfel en onzekerheid, waar je goed aan doet, komen aanbod. Mannen die heel goed voor haar zijn en die minder goed voor haar zijn. Als net veertiger wil ik soms wel roepen naar het boek wat ze moet doen. Het leest makkelijk, is fris en fruitig maar ook wel voorspelbaar. Ik las het in de hitte (+ 30 graden) en daarvoor is het dan ook een ideaal boek.
Het boek is onderdeel van een serie geschreven door Isabelle Pas Soldan. Mijn nieuwsgierigheid is gewekt voor het volgende deel.
Voor het reviewteam van Zomer & Keuning mocht ik de nieuwe feelgood roman van Isabelle Paz Soldan recenseren.
Liefde & Ananas gaat over de 30-jarige Anna. Anna woont nog in een studentenhuis, heeft een baan waar ze eigenlijk niet voor heeft gestudeerd en lijkt maar steeds de verkeerde mannen tegen te komen. In Liefde & Ananas volgen we Anna's leven. We lezen hoe ze de obstackels overwint in de liefde en hoe ze zichzelf in onhandige situaties verwikkeld. Anna is een hoofdpersonage waar je jezelf in kan herkennen. Ze maakt dingen mee die iedereen weleens heeft meegemaakt in het leven. Anna lost de ongemakkelijke situaties op haar eigen manier op en dit is meestal een manier die mij aan het lachen heeft gemaakt. Deze nieuwe roman van Isabelle Paz Soldan is het perfecte boek voor deze aankomende zomer en leest makkelijk weg.
☆☆☆ - Ik heb drie sterren gegeven voor het eerste deel in de Love & Fruits serie. Het is een boek wat makkelijk wegleest, maar soms gaat het verhaal van de hak op de tak of is het té voorspelbaar. Al met al heb ik er enorm van genoten.
'....er zijn vele originele elementen (‘t schilderen, t varen, de film) en ik had dus echt NIET al met de eerste ontmoeting duidelijk met wie ze er vandoor zou gaan, dus dat is echt heel goed gedaan en positief. Dat kom ik niet vaak tegen. Ook heb ik het idee dat verschillende uit eigen ervaringen/gedachtes zijn geweest en dat dit erin verwerkt is. Denk ik hoor, kan ik mis hebben. Al met al is het een leuk boek om te lezen, deed ik dat met plezier, en probeer ik graag een volgend boek uit, want ik denk dat met elke verdere schrijfkilometer dat Isabelle maakt dit verbetert word....'
Ik had nog niks gelezen van deze schrijfster en moest even wennen aan de schrijfstijl. Het gaat echt heel snel van gebeurtenis naar gebeurtenis. Maar echt wat leest dat heerlijk weg. De mensen rond Anna zijn niet als personage heel erg uitgediept maar precies voldoende voor het verhaal. Hierdoor vlieg je door het boek heen dat het ook gewoon jammer is dat je maar een paar uur over het boek doet. Echt een leuk en luchtig boek voor tussendoor te lezen, niet langdradig maar kort en vooral goed geschreven. Je gaat echt mee met Anna in haar belevingen met een lach en een traan, haar onhandigheid, schaamte momentjes en verkeerde keuzes. Een feelgood qua einde, gewoon heerlijk.
Anna is 30 jaar. Ze woont nog steeds in een studentenhuis en ze is al lang niet meer verliefd geweest. Op haar werk ontmoet ze leuke mannen maar of daar de ware tussenzit?
Dit is het debuut van Isabelle Paz Soldan en het eerste deel van een serie. Er komt dus nog meer leuks aan. Ik heb dit boek in 1 dag uitgelezen, heerlijk buiten in de zon. Anna is een leuk personage en je wordt tijdens het lezen nieuwsgierig wat haar allemaal te wachten staat. Het is een fijne schrijfstijl, lekker luchtig met humor. Een heerlijk verhaal dus.
Een echte no brainer die aan de oppervlakte blijft en ook wat vaart mist.Jammer want als de personages wat gelaagder waren geweest had dit echt een goed boek kunnen zijn.
Vlot verhaal maar veel dingen waar ik mij niet in kan vinden. Anna is zo naïef en zit vol vooroordelen. De kattencollega die slecht in beeld wordt gebracht. Tegen mij zou Marloes mogen blijven praten over haar katten, toch geen reden om gemeen te gaan doen. Anna blijft lang single en laat niemand in haar leven maar gooit dit helemaal uit het raam als een man een paar mooie woordjes zegt. Ik kan mij gewoon echt niet inleven in Anna en haar verhaal. Ik vond Anna vooral frustrerend. Schrijfstijl is wel heel vlot en het boek leest gemakkelijk.
Ik heb Liefde & Ananas gisteren binnen gekregen en ben er na mijn werk direct in begonnen. Liefde & Ananas is een fijne feelgood die precies op tijd is voor de zomer. Plottwists zie je wel van mijlenver aankomen zodra de schrijfster de eerste stap naar een twist inzet. Dus als je daar niet van houdt, dan is dit boek misschien niet jouw ding. En hoewel ikzelf twists liever niet zie aankomen, vond ik het in Liefde & Ananas niet storend.
Dit boek is het debuut van schrijfster Isabelle Paz Soldan en ik kan werkelijk niet wachten tot we meer van haar kunnen lezen. Ik was echt even toe aan een luchtig boek. Liefde & Ananas is lekker vlot geschreven en je vliegt dan ook over de pagina's heen. Anna is een personage waar ik mij goed in kon inleven ook al ben ik zelf geen single dertiger (wel in de dertig, maar niet single haha). Ook heb ik genoten van bijpersonages zoals Maxime en heb ik met regelmaat hardop gelachen tijdens het lezen.