Zilver woont met zijn ouders en zusje in een klein, slecht onderhouden huis… tenminste, dat denkt iedereen. In werkelijkheid hebben zijn ouders jaren geleden de loterij gewonnen: ze zijn multimiljonair! Dat houden ze echter angstvallig geheim voor de buitenwereld. Onder hun doodgewone huis heeft de familie een ongelooflijke villa met een subtropisch zwemparadijs, een dierentuin en een achtbaan. Maar wat heb je daaraan als je het met niemand kunt delen? Zilver vertelt zijn geheim stiekem toch aan zijn beste vriend Lennon. Als ze ontdekken dat er een inbreker is, bedenken ze een plan om hem in de val te laten lopen.
Kinderboek (9-12 jaar) 3,5 ⭐️ --- Het eerste kinderboek op mijn goodreads! Leuk boek, een beetje een combinatie van alles in de belevingswereld van kinderen. Het gaat over ouders, school, vrienden en pestkoppen. Het is avontuurlijk en fantasierijk, en geschreven op een manier dat je het je echt kan inbeelden. Ik vond het begin een beetje langzaam maar de tweede helft is spannend en avontuurlijk en maakt het wel goed vind ik.
Wie fantaseert er niet van het winnen van miljoenen en een huis met alles wat je wenst? Alleen daarom al genoten van dit boek. De opbouw van het verhaal zit goed in elkaar en de spanning wordt precies goed opgebouwd. Knap ook dat het lijkt alsof je weet wat er gaat gebeuren en dat er dan toch weer iets onverwachts gebeurd.
Wat een leuk kinderboek. Een onderhuis is toch de droom van elk kind. Heel verfrissend verhaal van Ilona. Uiteindelijk valt alles weer netjes op zijn plek. Heel tof!
Wie een verhaal zoekt met fantasie, humor en avontuur heeft met Miljonairskind een heerlijk leesboek in handen. Fantasie die je in kinderverhalen of nog leuker op tekeningen tegenkomt. Een ondergronds huis met alle denkbeeldige speelmogelijkheden van een achtbaan tot aan een dierentuin toe. Maar. Is dat leuk als alleen jij daarmee kunt spelen? Is het eenzaam als je over dat geheim niet mag praten? Zelfs met je opa en oma of je beste vriend niet, dat is best moeilijk.
De ouders van Zilver hebben heel veel geld gewonnen in de loterij en toen werd hen geadviseerd de miljoenen geheim te houden voor iedereen. Behalve één vriend van zijn vader en het personeel wist niemand van dit enorme ondergrondse huis met alle buitensporige luxe. Zelfs de ondergrondse gangen hebben een wandel- en fietsstrook! Voor de buitenwereld wonen ze net zoals Lennon, de vriend van Zilver, in een eenvoudig huis en is er niet veel luxe.
De vader van Zilver heeft een nieuw ondergronds bouwplan bedacht en daardoor zal de skatebaan afgebroken moeten worden. De skatebaan waar Lennon ook graag komt. Zilver heeft een plan, maar hoe moet hij dat ten uitvoer brengen? Als er op een school een samenwerkingsopdracht moet worden uitgevoerd, komt er een plan in werking. Zilver neemt Lennon in vertrouwen. En dan komt het verhaal ineens in een stroomversnelling. Samen nemen ze de achtbaan, gaan met een koffer vol geld de tram in, nemen de zwembadglijbaan, ontmoeten louche figuren, bedenken allerlei boobietraps en ontmaskeren een dief. Of was iemand anders hen te slim af?
De verhaallijn is goed en aantrekkelijk. Welk kind droomt niet van een eigen speeltuin of allerlei gekke luxe in je slaapkamer of badkamer? Associaties aan de iedereen bekende film Home Alone of het boek Elvis Watt miljonair komen vanzelf boven. Er wordt in het begin veel uitgelegd waardoor het verhaal trager op gang komt en dat is een aandachtspuntje voor kinderen die minder graag lezen maar wel genieten van deze zalige fantasie. Het uitgebreider beschrijven maakt het daardoor wel mogelijk dat dit een boek is waarvan de goede, grage lezer in groep 5/6 ook zal genieten. De veelkleurige doorlopende omslag van Micky Dirkzwager nodigt vanzelf uit om het boek op te pakken en de vormgeving met ook illustraties van Dirkzwager is verzorgd. Met inhoudsopgave en een plattegrond. Naast de vraag of geld, dus bezit, gelukkig maakt is het vooral een fijn leesboek over vriendschap en een bijzondere inspiratie voor creatieve ideeën!
Als je 888 miljoen wint, kun je natuurlijk je geld aan vanalles uitgeven. De ouders van Zilver bouwen een ondergronds huis waar niemand iets over mag horen, want anders komen er bedelaars en inbrekers op de stoep te staan.
Dit verhaal is zeer rijk aan fantasie en zal ook de fantasie van kinderen prikkelen. Tijdens een project over Uitvindingen komt namelijk naar voren dat je heel ver kunt komen als je creatief bent en denkt! In het eerste deel van het verhaal komt vooral naar voren dat Zilver 'gewoon' wil zijn en wil spelen met Lennon in plaats van dat hij nooit mag vertellen hoe hij werkelijk woont. Leuk om te lezen hoe het huis in elkaar zit, maar hierdoor duurde het even voordat ik in het verhaal zat. Ongeveer op de helft van het verhaal komt er meer spanning in het verhaal, waardoor het sneller leest. Zilver en Lennon blijken erg creatief te zijn en voeren hun plan tegen de inbrekers uit
Leuk bedacht verhaal. Het deed me denken aan de Waanzinnige Boomhut, maar dan wel met wat meer inhoud. Het verhaal had van mij hier en daar wat ingekort mogen worden, want ik merkte tegen het einde aan dat ik niet meer hoog in de spanning zat om het uit te lezen, maar er de laatste momenten eerder tegenop keek om verder te lezen. Kan niet precies aangeven waar dat aan heeft gelegen. Ondanks dat ik het niet per se een slecht boek vind, verwacht ik niet dat ik de andere delen snel zal gaan lezen. Daarvoor zijn er teveel andere boeken die eerder mijn voorkeur hebben.
Weer zo'n lekker vakantieleesboek voor kinderen van een jaar of 10. Ik heb er zelfs nog een nieuw woord van geleerd: traanplaat. Voor wie, net als ik, ook niet weet wat dat is: zo heet het materiaal waarvan bijvoorbeeld zo'n gebubbelde metalen halve maan op een traptrede is gemaakt.
Grappig en fantasievol verhaal. Zilver woont in een ogenschijnlijk normaal huis, maar onder dat 'normale' huis gaat een villa schuil. Zilver mag er met niemand over praten, wat als hij 1 vriend toch in vertrouwen neemt?
Ik was begonnen met voorlezen in groep 6a, het boek beschreef zo mooi het onderhuis… maar de vaart en de spanning bleven een beetje uit (misschien ook hand in eigen boezem steken).
Vooraf leek dit boek me echt helemaal niks, maar omdat leerlingen enthousiast waren toch maar gelezen. Don't judge a book on its cover! Een zeer vermakelijk en goed geschreven verhaal. Erg origineel en grappig. Leest prettig, maar is toch niet te kinderachtig. Bovendien spannend met leuke afloop. Ik begrijp nu heel goed dat kinderen dit een leuk boek vinden!
Leuk gegeven, Zilvers ouders zijn rijk doordat ze veel geld gewonnen hebben. Maar ze houden dat geheim. Ze wonen in een eenvoudig huis, maar onder de grond is een gigantisch huis met achtbaan, zwembad, dierentuin, bioscoop etc. Iemand is op het geld uit, en Zilver en zijn vriend Lennon proberen de diefstal te voorkomen. Het is niet heel realistisch hoe ze met criminelen verwikkeld raken en dat toch allemaal makkelijk goed afloopt. Maar fijn einde.