Jump to ratings and reviews
Rate this book

Vergiftigd geschenk

Rate this book
1643. De vijfjarige Lodewijk wordt koning van Frankrijk, maar de feitelijke macht komt in handen van kardinaal Mazarin. Na het overlijden van Mazarin positioneert Lodewijk zich als absolute vorst. Hij eist van heel de Franse adel dat ze zich aan hem onderwerpen en verplicht hen aan het hof te wonen, zodat ze voortdurend onder zijn controle staan.Henriette de Brébeuf leeft samen met haar dienstmeid Babette, onder het juk van haar tirannieke echtgenoot, markies de Dauvigne. De twee vrouwen die hetzelfde lot delen, worden mekaars steun en toeverlaat. Georges de Brébeuf, Henriette’s oom en befaamd aan het hof om zijn balletten en composities, doet er alles aan om zijn nichtje en haar dienstmeid bij te staan. Dit maakt hem echter tot vijand van markies de Dauvigne.In Vergiftigd geschenk vechten zij elk hun eigen strijd uit, aan een hof waar verraad en intriges, complotten en seksueel misbruik, hoogtij vieren. Een roman die een intrigerend beeld schetst van het leven in een van de meest decadente en luisterrijke paleizen in de geschiedenis.De zussen Geertrui, Veerle en Katelijne Bervoets schrijven samen historische romans. Eerder kwamen van hen al Maison Close (2010) en Sluiers over Bourgondië (2012) uit bij Houtekiet.

132 pages, ebook

Published September 14, 2015

1 person is currently reading
9 people want to read

About the author

Geertrui Bervoets

4 books2 followers

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
0 (0%)
4 stars
3 (23%)
3 stars
5 (38%)
2 stars
5 (38%)
1 star
0 (0%)
Displaying 1 - 4 of 4 reviews
Profile Image for Emmy de Reus.
826 reviews72 followers
February 18, 2020
Weliswaar uitgelezen, maar het geheel kon me slechts matig boeien. Ik had er meer van verwacht...

Ik heb in mijn jonge jaren gesmuld van de Angelique-reeks van Anne & Serge Golon (d.w.z.: alleen de eerste 7 delen gelezen; ik kon pas veel later beslag leggen op de overige delen van de serie, maar ben daar nooit meer aan toe gekomen), die ook speelde gedurende de regering van Lodewijk XIV, en had ongeveer iets in die trant verwacht, alleen met meer realiteitszin. Nou, die was er wel, o.a. in de plastische beschrijvingen van de doordringende stank van lijflucht, urine en uitwerpselen in de koninklijke paleizen, alsmede de brute verkrachtingen en mishandelingen van o.a. de hoofdpersonages Henriette en haar dienstmeid en vertrouwelinge Babette door Henriettes echtgenoot. Ook wordt Henriettes oom Georges de Brébeuf door Henriettes man en diens aanhangers zwaar toegetakeld wegens zijn seksuele geaardheid en blijkt Henriettes jeugdvriend Charles de Batz zich in het geheim als travestiet te gedragen.
Over het geheel genomen komen de diverse karakters in het verhaal, dat zich uitstrekt van ca. 1650 tot 1673, naar mijn mening slecht uit de verf. Een magere 3 sterren.
Profile Image for Chris Hendrickx.
242 reviews
July 26, 2018
Vlotlezende roman die een intrigerend beeld schetst van het leven van de Franse adel ten tijde Lodewijk XIV.
122 reviews
April 4, 2024
Lees normaal eigenlijk nooit Historische Romans, maaaaar vond het eigenlijk harstikke leuk!!
Displaying 1 - 4 of 4 reviews

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.