Jump to ratings and reviews
Rate this book

Een jaar als (g)een ander

Rate this book
Onderwerp jezelf aan de discipline om iedere dag bijvoorbeeld dertig minuten te schrijven. Dat was de opdracht die Kristien Hemmerechts haar studenten gaf, maar in werkelijkheid gaf ze die opdracht aan zichzelf. Van 5 februari 2001 tot 15 februari 2002 hield ze nauwgezet een dagboek bij om zo veel mogelijk de waarheid te zeggen. In dat jaar bracht ze veel tijd aan haar werktafel door, maar gaf ze ook lezingen in Nederland, België, Italië, Hongarije en Duitsland. Ze ontmoette lezers en schrijvers, fietste samen met haar vriend op de tandem door Madagaskar, volgde met verbijstering de terroristische aanslag in New York en de bombardementen op Afghanistan; ze kookte maaltijden, ging uit met vrienden, gaf les, ergerde zich, wond zich op en genoot. Dikwijls werd het dagboek een geheugenboek wanneer een beeld, een gebeurtenis of een uitspraak haar terug naar het verleden sleurden. Een onschuldig kaartje van een behulpzame lezeres confronteerde haar echter met de onbetrouwbaarheid van haar geheugen. Een cruciale herinnering aan haar kindertijd, die ze in menig interview enthousiast had verteld, bleek niet met de waarheid te stroken. De waarheid, moest zij vaststellen, laat zich niet zo makkelijk zeggen.

380 pages, Paperback

First published January 1, 2003

Loading...
Loading...

About the author

Kristien Hemmerechts

100 books65 followers
Kristien Hemmerechts is een Vlaams schrijfster. Zij was van 1992 tot aan zijn overlijden in 1997 gehuwd met de dichter Herman de Coninck.

Kristien Hemmerechts in de Nederlandstalige Wikipedia

Kristien Hemmerechts in de Digitale Bibliotheek voor de Nederlandse Letteren

Kristien Hemmerechts bij "Schrijversgewijs"

Kristien Hemmerechts bij Uitgeverij De Geus


Kristien Hemmerechts is a Flemish writer. From 1992 until his death in 1997 she was married to the poet Herman de Coninck.

Kristien Hemmerechts in the English Wikipedia

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
5 (5%)
4 stars
37 (37%)
3 stars
39 (39%)
2 stars
16 (16%)
1 star
2 (2%)
Displaying 1 - 5 of 5 reviews
Profile Image for Monique Smeets.
80 reviews
April 13, 2020
Door een jaar als (g)een ander ben ik meer, eerlijker en beschouwender in mijn dagboek gaan schrijven. Kristien Hemmerechts liet me zien hoe je ordent in zaken die misschien nog geen orde hebben omdat je niet weet hoe het verder gaat. Dat was boeiend om in haar boek te lezen. Ik houd bovendien van Hemmerechts' taal: het lijkt eenvoudig, maar daar zit meesterschap achter.
Profile Image for François.
422 reviews
January 16, 2019
Dagboek februari 2001-februari 2002. Centraal staat de nieuwe relatie met Bart en het afscheid van Herman. Ook de overleden kinderen komen ter sprake. Boeiend, een beetje binnenkijken, weetjes, ideeën, spielerei met taal...
Profile Image for SillySuzy.
605 reviews8 followers
August 24, 2024
Een jaar (5/2/2001 - 15/2/2002) uit het leven van Kristien Hemmerechts geschreven in dagboekvorm. Leest lekker gemakkelijk weg. Ik hou erg van de stijl, de denkwijze en de eerlijkheid van KH. Eerder las ik van haar Taal Zonder Mij. De vraag blijft natuurlijk in hoeverre je echt alles eerlijk opschrijft in je dagboek en je altijd de waarheid en niets dan de waarheid vertelt, bewust dan wel onbewust. We kleuren de werkelijkheid altijd, denk ik.
Er kwamen wel heel veel bekende Vlamingen en Vlaamse culturele instellingen voorbij die ik helemaal niet ken. Voor Vlamingen is dit boek nog leuker om te lezen, denk ik.
Ik heb veel bewondering voor wat KH allemaal doet: de ene lezing na de andere, literaire congressen, lesgeven, interviews geven en afnemen voor radio, televisie en kranten, televisieoptredens, het schrijven van essays, columns, toneelstukken, scenario's en ja ook nog boeken. Daarnaast onderhoudt ze veel contacten met collega schrijvers en redacteuren van kranten en literaire tijdschriften. En dan zijn er natuurlijk ook nog haar lief (Bart Castelein), haar dochter, haar stiefkinderen, haar ouders, haar zus en broer. Ongelooflijk hoeveel ballen zij in de lucht houdt. En dan maakt ze tussendoor ook nog even een fietstocht door Madagaskar.
Profile Image for Evelien.
55 reviews1 follower
February 28, 2013
onderhoudend en doordat ik dit heb gelezen, vind ik haar sympathieker
Displaying 1 - 5 of 5 reviews