Slovensko sa na niekoľko mesiacov stáva hlavným mestom Európskej únie. V Bratislave rokujú šéfovia vlád, stretávajú sa ministri, prijímajú sa zásadné politické rozhodnutia. V pozadí sa zatiaľ chystá obchod storočia. Ešte predtým v Nórsku za zvláštnych okolností zomiera slovenský veľvyslanec. Bola to vražda? Alebo nešťastná náhoda? Odpoveď prichádza hľadať Adam Kňazovický, bývalý spravodajský dôstojník. Keď narazí na záujmy všemocnej Quarthy, pôjde o život aj jemu. Nad Slovenskom však zaťahuje svoju sieť niečo oveľa desivejšie. Kto za tým stojí? Dokáže malá krajina vzdorovať? V akčnom trileri Vyznávač sa objavia chladnokrvní zabijaci, hrdinovia aj zbabelci, konšpirátori, fanatici, politici, agenti tajných služieb a ďalšie podivné figúrky. V novom príbehu autora úspešnej série Piešťanská spojka sa okrem iného dozviete aj to, aké je obľúbené jedlo chalifa Islamského štátu, čo pije riaditeľ Mossadu, či ktorý slovenský minister tajne šnupe.
Strhujúca kniha. Obyčajne ma politické trilery nezaujímajú, ale tu sa človek nudí. Môžem si myslieť, čo chcem, no bavilo ma to. Aj pár pekných myšlienok to malo: Problémom tohto sveta je, že premýšľajúci ľudia sú plní pochybností a blbci plní sebavedomia. Slabosťou malých národov je ich posadnutosť tým, ako sa na nich bude pozerať svet a čo si svet o nich pomyslí. Je to pre nich dôležitejšie ako to, čo si myslia sami o sebe. Palec hore!
Skvelé! Výborný akčný špionážny triller, uveriteľné a sympatické postavy, výborné dialógy, premyslený dej a hmm, zábavné "odkazy" na reálne osoby a spoločnosti. Veľmi ma to bavilo, knihu som zhltla za tri dni a páčil sa mi aj humor, ktorý z deja niekedy vyplynul. Inteligentne napísané, akčné scény super a prst hore za hlavného hrdinu, bol to frajer. A Slovák!