Jump to ratings and reviews
Rate this book

De complete Keulsiefjes

Rate this book
In De complete Keulsiefjes zijn voor het eerst alle columns, korte verhalen en cursiefjes van Yvonne Keuls, de pionier van het betere straatverhaal, verzameld. Yvonne Keuls is de auteur van onder andere Het verrotte leven van Floortje Bloem, Mevrouw mijn moeder en Koningin van de nacht.

In De complete Keulsiefjes geeft Yvonne Keuls grootmoederlijke adviezen aan de koningin, gebruikt haar huisdieren als dankbare personages voor de aandoenlijkste verhalen en beschrijft op ontroerende wijze het leven van alledag van haar opgroeiende dochters. En natuurlijk passeren ook de Indische tantes de revue. Met haar scherpe observatievermogen en humor weet Yvonne Keuls gedoe in families, tussen vrienden en met huisdieren te relativeren. Ze krijgt lezers aan het lachen maar zet hen ook aan het denken.

688 pages, Paperback

Published November 10, 2016

1 person is currently reading
3 people want to read

About the author

Yvonne Keuls

61 books44 followers
Yvonne Keuls komt op zevenjarige leeftijd naar Nederland en al op jonge leeftijd begint zij te schrijven. Korte verhaaltjes over gebeurtenissen die indruk op haar maken en haar ontroeren. De basis is gelegd, want ook later zal zij op deze manier haar succesvolle romans schrijven. Als gewaardeerd schrijfster ontvangt ze dan ook een aantal literaire prijzen.

Yvonne is één van de eerste Nederlandse schrijvers die sinds 1967 lezingen op scholen en in boekhandels en bibliotheken verzorgd. Daar groeit haar interesse voor de problemen van jongeren, die onderwerp van haar succesvolle boeken als in Het verrotte leven van Floortje Bloem en De moeder van David S. zijn. De moeder van David S. is overigens in meer dan 14 landen in vertaling verschenen.

Vanaf 1969 begint ze met het dramatiseren van beroemde boeken als Boek der kleine zielen en De koperen tuin. Ook speelde ze zelf in verschillende theatervoorstellingen.

Al veertig jaar lang is Yvonne Keuls een veel gelezen en geprezen auteur. Van haar roman Mevrouw mijn moeder zijn meer dan 300.000 exemplaren verkocht. Het boek werd bekroond met de Trouw publieksprijs 1999. In 2001 verscheen haar ontroerende levensverhaal Madame K. Van Indisch kind tot Haagse dame dat direct na verschijnen een bestseller werd.

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
2 (100%)
4 stars
0 (0%)
3 stars
0 (0%)
2 stars
0 (0%)
1 star
0 (0%)
No one has reviewed this book yet.

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.