Jump to ratings and reviews
Rate this book

Slavenjacht in de Sahara

Rate this book
Het verhaal speelt omstreeks 1660. Voor de Afrikaanse kust wordt een Hollands schip, de 'Paladijn', door Barbarijse zeerovers aangevallen. Alleen de scheepstimerman en de kajuitjongen gelukt het te ontsnappen en de kust te bereiken. Na een gevaarvolle tocht door het gebergte weten zij een haven te bereiken, maar dit blijkt de schuilplaats te zijn van de zeerovers.
Zij vluchten de woestijn in en als zij aan het eind van hun krachten zijn, worden zij door bedoeïnen gevonden. Het stamhoofd behandelt de Hollanders goed, maar hij beschouwt ze toch als gevangenen die hij later voor een goede prijs hoopt te kunnen verkopen.
Met de hulp van de dochter van het stamhoofd weten ze echter te ontsnappen en zij slagen er ten slotte in een haven te bereiken, vanwaar ze weer naar Holland scheep gaan.

160 pages, Paperback

1 person want to read

About the author

Gerrit van Heerde wrote 34 books for children as well as two novels.

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
0 (0%)
4 stars
0 (0%)
3 stars
0 (0%)
2 stars
0 (0%)
1 star
0 (0%)
No one has reviewed this book yet.

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.