Jump to ratings and reviews
Rate this book

De parasympathicus

Rate this book
De parasympathicus in relatie met stress, geestelijke en lichamelijke ziekten

Uit de jarenlange praktijkervaringen van Pieter Langedijk (psycholoog) en Agnes van Enkhuizen (therapeute) met honderden patiënten is gebleken dat een slecht functioneren van de parasympathicus een bron is van allerlei kwalen, waarmee de modene mens behept is. Het evenwicht tussen sympathisch en parasympathisch zenuwstelsel is bij de meeste mensen zo verstoord dat van een normaal functioneren van de parasympathicus nauwelijks sprake is. Bij de behandeling van patiënten met astma, hyperventilatie, stress en zelfs diabetes blijkt een massage van het achterhoofd, de plek waar de parasymathische zenuw uit de hersenen ontspringt, al na enkele keren resultaat op te leveren. Door activering van de parasympathicus verminderen de klachten of verdwijnen ze zelfs geheel.
In dit boek wordt, na enkele inleidende algemene hoofdstukken over het functioneren van ons zenwustelsel, uiteengezet hoe de parasympathicus werkt en welke invloed hij heeft op onze gezondheid. De lezer zal in dit boek gemakkelijk een aantal van zijn klachten en gezondheidsproblemen herkennen.
Een belangrijk thema dat aan de orde komt is stress en de invloed daarvan op ons geestelijk en lichamelijk welbevinden. Er worden alerlei suggesties gedaan voor het verminderen van stress in ons dagelijk leven.

149 pages, Paperback

First published January 1, 1989

Loading...
Loading...

About the author

Pieter Langedijk

18 books1 follower

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
1 (100%)
4 stars
0 (0%)
3 stars
0 (0%)
2 stars
0 (0%)
1 star
0 (0%)
No one has reviewed this book yet.