Jump to ratings and reviews
Rate this book

Wat ik eerder had willen weten over de liefde

Rate this book
Als therapeut én ervaringsdeskundige weet Marian Mudder als geen ander dat angst en onzekerheid aan de basis liggen van veel relatieproblemen. Waarom lukt het de een om jarenlang gelukkig samen te zijn, terwijl de ander steeds weer vastloopt in de liefde? Is er een patroon te vinden in jouw partnerkeuzes? En wie kiest jou en waarom?

In dit boek deelt Marian Mudder wat ze zelf graag eerder had willen weten over verliefdheid en liefde, bindings- en verlatingsangst, liefdesverslaving, de invloed van onze jeugd op ons latere liefdesleven, seks én over hoe je een goede balans vindt in geven en nemen in een relatie.

Marian Mudder schreef eerder onder andere ook 'Wat ik eerder had willen weten' en 'Wat ik eerder had willen weten over stress en onzekerheid'.

'Ik vond 'Wat ik eerder had willen weten' een eyeopener.' - Bridget Maasland in LINDA

208 pages, Paperback

Published May 1, 2026

Loading...
Loading...

About the author

Marian Mudder

15 books8 followers
Marian wordt geboren in Rotterdam – Overschie, een betondorp dat in de jaren vijftig tijdens de wederopbouw uit de grond is gestampt. Een normaal, traditioneel arbeidersgezin waarin de toekomst voor een meisje vast lag: secretaresse. Op de mededeling dat ze fotomodel wil worden reageerde haar vader op bijzondere wijze. Hij kocht het boek: 'Fotomodel...voor mij hoeft het niet’ voor haar. Op de mededeling dat ze actrice wilde worden reageerde hij met: 'doe maar gewoon dan doe je gek genoeg'. Dus werd ze secretaresse.

Na de HAVO ging ze in de avonduren naar Schoevers en werkte overdag als dictafoniste bij een Handelmaatschappij in huiden & vellen. Iets waar ze nu met geen stok meer naartoe te krijgen zou zijn omdat ze fel tegen het gebruik van bont is, maar toen besefte ze dat nog niet zo. Ze heeft het er precies een half jaar volgehouden. Daarna vond ze een baan bij een reclamebureau, maakte haar opleiding tot secretaresse af en werd stewardess bij Martinair. Voornamelijk omdat ze naar New York wilde om een goede vriend te bezoeken, maar geen geld had voor een ticket.
Op zoek naar een leven dat beter bij haar paste, werkte ze enige tijd als fotomodel wat haar weinig bevrediging opleverde. Omdat ze een enthousiast hobbykok is, werd ze door vrienden gevraagd bij hen in de keuken te komen werken in een nieuw te openen eetcafé in Rotterdam, Café Radio Rijnmond. Daar werkte ze als zelfstandig kok. Ook heeft ze enige tijd aan de koude kant gestaan in Le Muniche, het restaurant van Rob Baris in Rotterdam.

In die periode ontwikkelde ze een steeds groter verlangen zich te ontwikkelen en te verdiepen. Ze meldde ze zich aan bij het IDV – Instituut voor Dramatische Vorming- en begon aan een cursus ‘Elementair Toneel’. Dat was haar eerste kennismaking met acteren en het was liefde op het eerste gezicht. Ze besloot actrice te worden. Ze reageerde op een advertentie ‘ervaren, full-time actrice gezocht’ in de Volkskrant. Ze deed auditie, kreeg een black out en de slappe lach en kreeg de rol. De regisseur in kwestie was Koos Terpstra. Hij had net zijn eerste toneelstuk ‘De Lente’ geschreven en Marian kreeg de vrouwelijke hoofdrol. De samenwerking die volgde zou enkele jaren duren. Ze was zijn muze. Hij schreef rollen voor haar o.a. de rol van Andromache in zijn bewerking van het stuk van Euripides is voor haar geschreven.

Als snel werd ze opgemerkt door castingdirector Hans Kemna. Hij castte haar in haar allereerste televisierol in de serie ‘Zeg ‘ns Aaa’, als diamantverkoopster die Koos Dobbelsteen een groeibriljant verkoopt.
In 1988 kreeg ze haar eerste vaste rol in de serie Medisch Centrum West als de verpleegkundige Gerda Cazal. Na een seizoen besloot ze deze serie te verlaten omdat ze zich verder wilde ontwikkelen als actrice.

Ze meldde zich aan bij het Conservatorium in Antwerpen, waar éminence grise van het Belgische toneel Dora van der Groen en Ivo van Hove aan het hoofd stonden, en werd prompt aangenomen. De opleiding was streng, hiërarchisch en schools en daardoor geen doorslaand succes voor haar.
Na het eerste jaar kreeg ze een hoofdrol aangeboden in de kinderserie Meester Bleekbeen voor de VPRO en is ze teruggegaan naar Amsterdam, waar ze haar acteercarrière weer oppakte. Er volgden tal van toneelproducties en televisieseries.

Bron: http://www.marianmudder.nl/overmarian...

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
4 (28%)
4 stars
3 (21%)
3 stars
5 (35%)
2 stars
2 (14%)
1 star
0 (0%)
Displaying 1 of 1 review
Profile Image for Arenda | arendareads.
50 reviews
July 9, 2026
Het voelt altijd gek om een review over een "zelfhulp" boek te geven, maar here we go. Het leest makkelijk weg, er staan herkenbare dingen in, en aan het einde worden er daadwerkelijk ook wat handvatten gegeven om jezelf te reguleren qua emoties en dieper te kijken naar je onderliggende trauma's. Of je er wat aan hebt is heel persoonlijk, ook omdat ze veel deelt over haar eigen leven is. Wat soms herkenbaar is, maar niet iedereen zal dat evenveel boeien.

Ik vond het prima, heb er wat kleine dingen uit meegenomen, niks wereldschokkends.
Displaying 1 of 1 review