DE GEWELDDADIGE OPKOMST VAN EEN MOTORBENDE `We are the people our parents warned us about `In het voorjaar van 2014 gebeurde waar politie en justitie al langer bang voor waren. De gevreesde Bandidos zetten voet op Nederlandse bodem en kondigden meteen aan minstens vier chapters op te richten. Welke rol gaan de Bandidos in de oververhitte Nederlandse motorscene spelen? Wat zegt de historie van deze club over hun toekomst in ons land? Kunnen politie en justitie leren van de fouten die hun collegas wereldwijd maakten in pogingen de onderlinge oorlogen te beslechten en verder bloedvergieten te voorkomen? - John van den Heuvel, misdaadverslaggever De Bandidos zijn, samen met de Outlaws en de Hells Angels (hun grootste vijand), een van de meest beruchte motorclubs ter wereld. De bende is in de jaren 60 in Texas ontstaan maar inmiddels wereldwijd actief, ook in Nederland. De motorclub haalde meteen al het nieuws. Alex Caine wist te infiltreren in deze club en werkte drie jaar lang als undercoveragent. Hij weet daardoor als geen ander het gewelddadige ontstaan en de terreur, die de wereldwijde groei veroorzaakt heeft, te beschrijven. Aan de hand van het bloedbad in Shedden, Ontario, laat Caine zien dat de Bandidos alles behalve een onschuldige motorbende is.
We are the people our parents warned us about. Als dit in een club wordt gebruikt als geuzenleus, dan heb je mijn aandacht wel te pakken. Hoewel een grote liefhebber van Sons of Anarchy, had ik geen idee hoe dicht de waarheid wordt benaderd door Jax en co. Zeker alle rituelen komen een op een terug. SOA moet de Bandidos wel als voorbeeld hebben genomen. Het boek geeft een prachtige inkijk in gewelddadige MC's als de Bandidos, maar ook in de rol die deze clubs hebben in de georganiseerde misdaad in bredere zin. Ik had meer verwacht qua insite informatie, aangezien Caine undercover is gegaan Bij de Bandidos. Die persoonlijke verhalen hadden het boek nog spannender kunnen maken. Al met al echter een must-read als je fan bent van SOA!
Op zich wel interessant om over de oorsprong van deze motor bende te lezen, maar ik had er meer van verwacht. Soms wat rommelig met alle personages en bijnamen