Sara de Monchy zoekt waargebeurde vragen uit, samen met de kinderen die ze aan haar stelden: waarom zijn de buren zo geheimzinnig? Hoe vind je uit of je voorouders in slavernij hebben geleefd? Staan er gestolen spullen in die verlaten schuur? Is er echt een wilde kat in het bos gezien? Hoe gaat het met het hondje dat plotseling moest verhuizen? Waar is het slangenzwaard van je familie? Wat betekent het liedje dat je vader vroeger altijd zong? Waarom reageert je liefste vakantievriend niet meer?
De acht mooiste verhalen van Sara de Monchy’s populaire, bekroonde gelijknamige true-crime kinderpodcast zijn nu verwerkt tot acht spannende, ruim geïllustreerde verhalen. Saskia Halfmouw maakte werkelijk prachtige beelden, die de podcastverhalen uitbreiden en van een kleurrijk decor voorzien.
Ik had geen idee wat ik hiervan kon verwachten, want ik kende de podcast niet. Ik had dit boek al veel voorbij zien komen op social media en nam het mee toen ik het zag liggen bij de bieb. Ik ben blij dat ik de gok heb genomen om dit boek te lezen, want de mysteries raakten me verrassend vaak. De meeste mysteries lijken vrij eenvoudig, maar door de aanpak ontstaat een connectie met de achtergrond van de kinderen en een verbinding met hun omgeving die ik heel mooi vond.
Ik kende de podcast persoonlijk zelf niet, maar ik vond het boek echt verrassend leuk. Goed vormgegeven en lekker vlot verteld, mooie collectie van ‘mysteries’; van luchtig en spannend naar mooi en emotioneel.
Heel mooi vormgegeven en spannende mysteries. We hebben ervan genoten en konden niet stoppen met (voor)lezen. Gelukkig is de podcast er nog met nog meer mysteries!
Sara’s mysteries is een boek dat ik al vaker voorbij heb gezien komen op de sociale media, maar nog niet eerder zelf heb opgepakt. Schijnbaar is dit boek geschreven met waargebeurde mysteries die ook in de gelijknamige podcast worden besproken. Sara maakt namelijk theatervoorstellingen en podcasts. Haar lievelingsverhalen uit de podcast zijn gebundeld in dit boek.
Er staan 8 mysteries in dit boek. De verhalen zijn prachtig vormgegeven door middel van illustraties en het spelen met tekst op de pagina. De verhalen lijken in eerste opzicht eenvoudig, maar er komt toch steeds meer achterweg dan je denkt.
Het is in ieder geval leuk om deze verhalen te lezen en zal kinderen misschien ook wel aanzetten tot het luisteren van de podcast.
Wat een fijn boek voor 10- tot 12-jarigen! Het verhaal wordt niet alleen verteld door de tekst maar ook door de heel gevarieerde en knappe illustraties. Het boek is zeker te lezen zonder dat je de podcast beluistert. Maar ook die podcast is bijzonder en zeker het beluisteren waard. Zin om in mysteries te duiken? Ook voor kinderen die misschien niet zo graag lezen, is dit boek een aanrader.